Skocz do zawartości

Zielona Karta dla nielegalnej, ktora ma zamiar wziasc slub z Amerykaninem


salcia79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!! jestem po raz pierwszy na tym forum i szukam kilku bratnich duszy, ktore moga odpowiedziec na moje pytania.

Historia jest krotka, a moze i dluga... Przyjechalam do USA w 2002 roku na wizie turystycznej, bylam tu legalnie przez pierwszy rok. Mamy juz 2007, wiec prawie 5 lat borykam sie tu na statusie nielegalnej emigrantki. Rok temu poznalam mojego przyszlego meza, najlepszego czlowieka pod sloncem, jest Amerykaninem. Zareczylismy sie z pompa w maju tego roku i planujemy slub za 2 miesiace. W stanie, w ktorym mieszkamy - Tennessee, nie pozwala na slob z "nielegalna". To nie jest akurat problem, bo dookola mamy inne stany, w ktorych to zaden problem. Moje pytania sa na temat calego procesu uzyskania zielonej karty...

Moj nazeczony rozmawial, krotko z prawnikiem, ktory przestraszyl i mnie i jego. Z jego opisu - to bardzo trudny proces, ktory moze nawet, w najgorszym wypadku zakonczyc sie deportacja mnie do Polski...

Moje pytania to:

* jak sie do wszystkiego zabrac, gdzie wysylac aplikacje??

* kto powiniwinien wystapic z tym, on czy ja??

* czy potrzebuje asekuracji prawnika przy tym??

* jezeli prawnik jest konieczny, to w jakich granicach ksztaltuja sie oplaty za to??

* jakie dokumenty potrzebuje emigration office ode mnie, jakie od niego??

* jak dlugo trwa caly proces??

* czy zdarzaja sie sytuacje deportacji w trakcie procesu??

To chyba na tyle, bynajmniej teraz.

Czy ktokolwiek, zna chocby kilka odpowiedzi na moje pytania??

Jezeli tak, prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

salcia79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!! jestem po raz pierwszy na tym forum i szukam kilku bratnich duszy, ktore moga odpowiedziec na moje pytania.

Historia jest krotka, a moze i dluga... Przyjechalam do USA w 2002 roku na wizie turystycznej, BYLAM, tu legalnie przez pierwszy rok. Mamy juz 2007, wiec prawie 5 lat borykam sie tu na statusie nielegalnej emigrantki. Rok temu poznalam mojego przyszlego meza, najlepszego czlowieka pod sloncem, jest Amerykaninem. Zareczylismy sie z pompa w maju tego roku i planujemy slob za 2 miesiace. W stanie, w ktorym mieszkamy - Tennessee, nie pozwala na slob z "nielegalna". To nie jest akurat problem, bo dookola mamy inne stany, w ktorych to zaden problem. Moje pytania sa na temat calego procesu uzyskania zielonej karty...

Moj nazyczony rozmawial, krotko z prawnikiem, ktory przestraszyl i mnie i jego. Z jego opisu - to bardzo trudny proces, ktory moze nawet, w najgorszym wypadku zakonczyc sie deportacja mnie do Polski...

Jeżeli Twoim jednym przewinieniem jest przesiedzenie wizy i ew. nielegalna praca, to nie powinnaś mieć kłopotów z zalegalizowaniem pobytu. Małzonkowie obywateli maja darowany nielegalny pobyt i nielegalna pracę. Tak więc wyjścia są dwa:

1. Prawnik kłamie żeby wyciągnąć od Was kasę.

2. Pomijasz jakiś szczegół który Tobie wydaje się nieistotny a który może być problemem w zalegalizowaniu stałego pobytu.

Moje pytania to:

* jak sie do wszystkiego zabrac, gdzie wysylac aplikacje??

W Twojej kategorii wszystkie papiery w jednej kopercie wysyła się pod adres:

USCIS

P.O. Box 805887

Chicago, IL 60680-4120

* kto powiniwinien wystapic z tym, on czy ja??

Mąż na Ciebie składa petycję imigracyjną, Ty składasz papiery o Adjustment of Status. Poniżej wymieniłam wszystkie dokumenty.

* czy potrzebuje asekuracji prawnika przy tym??

Nie. Prawnik się przydaje, ale nie jest niezbędny jesli się dobrze zna angielski i ma jakie takie pojęcie jak wypełnić papiery. Skoro jesteś zielona w tej kwestii to prawnik nie będzie głupim rozwiązaniem. Przynajmniej wypełni dokumenty bez błędów. O ile jest to dobry prawnik.

* jezeli prawnik jest konieczny, to w jakich granicach ksztaltuja sie oplaty za to??

Ceny są bardzo różne w zależności od stanu i od prawnika, ale przygotuj się na cenę od 1000 dolarów w górę za samo wypełnienie papierów. Ktoś tutaj pisał że kosztowało go to prawie 3000.

* jakie dokumenty potrzebuje emigration office ode mnie, jakie od niego??

Od prawnika żadnych. Od Was:

- petycję I-130

- aplikację o Adjustment of Status I-485

- Affidavit of Support I-864

- dane bio w ilości 4 sztuki na Ciebie, 4 sztuki na męża G-325A

- aplikację o pozwolenie na pracę I-765

- badania lekarskie I-693

- aplikację o Advance Parole I-131 możesz sobie darować, bo jak wyjedziesz z USA zanim dostaniesz GC to nie wrócisz przez 10 lat

Musisz też wysłać ksero paszportu - stronę z danymi i stronę z wizą (nawet jeśli nieważna). Ksero I-94 (papierek który dostałaś przy wjeździe). Ksero pełnego odpisu aktu małżeństwa, ksero Twojego pełnego odpisu aktu urodzenia (oraz tłumaczenie), ksero dowodu na obywatelstwo Twojego męża (najlepiej akt urodzenia lub, jeśli jest naturalizowany, ksero aktu naturalizacji).

* jak dlugo trwa caly proces??

Zależy od miejsca zamieszkania. Obecnie np. w Chicago czeka sie ok. 7 miesięcy na interview.

* czy zdarzaja sie sytuacje deportacji w trakcie procesu??

Z chwilą gdy papiery zostaną przyjęte jesteś w USA legalnie (masz status oczekującej na zalegalizowanie stałego pobytu) do chwili dostania GC. Chyba że, jak wcześniej pisałam, wyskoczą jakieś rewelacje związane z Tobą, które mogą zdecydować o deportacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedziano, a mam kilku klientow, ktorzy brali slub w Nahsville, wymagany jest SSN. W zastepstwie numeru mozna dac wazny paszport z wazna wiza (przy czym jako wize sprawdzili promese w paszporcie wydana na okres 10 lat). Znam tez osobiscie 3 osoby, ktore nie mialy ani SSN ani waznej wizy i tez braly slub w TN. Az dziwne, ze ACLU jeszcze nie skarzylo Tennessee za takie przepisy... Moze tam w TN nie ma az tylu Meksykow? :))

Przyjedz do New York - wezmiesz slub od reki (jeden dzien marriage license, drugi dzien slub) - tanio, szybko, bez zbednych pytan. Albo Vegas - tez szybko i bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...