Skocz do zawartości

Umiejscowienie Aktu Malzenstwa


sloneczko85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Jak dlugo czeka sie na umiejcowienie aktu malzenstwa? Czy aby dostac polski odpis aktu malzenstwa musze dolaczyc tylko wniosek, orginalny odpis amerykanskiego aktu malzenstwa, tlumaczenie przysiegle, wniosek o udzielenie pelnomocnictwa. Jak taki wnosek o umiejcownienie (czy to jest jakis formularz?) a takze wniosek o udzielenie pelnomocnictwa powinien brzmiec? Z gory wielkie dzieki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Mam takie pytanie. Jak dlugo czeka sie na umiejcowienie aktu malzenstwa? Czy aby dostac polski odpis aktu malzenstwa musze dolaczyc tylko wniosek, orginalny odpis amerykanskiego aktu malzenstwa, tlumaczenie przysiegle, wniosek o udzielenie pelnomocnictwa. Jak taki wnosek o umiejcownienie (czy to jest jakis formularz?) a takze wniosek o udzielenie pelnomocnictwa powinien brzmiec? Z gory wielkie dzieki!!!

Troche to trwa, zalezy czy przez konsulat, czy ktos z rodziny w Polsce to zrobi. Przez konsulat ze 3 miesiace. W Polsce do miesiaca. Upowaznienie to pare slow, zwykle robia bez ceregieli jak rodzice zanosza dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ile sie czeka w Lublinie na takie cos,pare dni na tlumaczenie plus 4-5 dni u kierownika USC to lezy a potem sie idzie do urzedu USC aby to wpisali w akta...A ten akt bedzie potrzebny przy wyrabianiu nowego paszportu,dowodu osobistego tzn tam gdzie trzeba zmienic dane Twoje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacje o umiejscowieniu:

http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=57

wniosek o umiejscowienie znajdziesz tutaj:

http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=15

drugi od dolu

upowaznienie ja bralam takie zwykle urzedowe np:

PEŁNOMOCNICTWO ADMINISTRACYJNE

My, xxx i xx (nazwisko panieńskie xx), dnia xxx roku upoważniamy Panią xxzamieszkałą w xxx , legitymują się dowodem osobistym seria xx nrxx do działania w naszym imieniu przed organami administracji samorządowej oraz państwowej, w tym też podatkowej, we wszystkich sprawach, w których jesteśmy lub będziemy stroną.

musi byc podpisane przez obie osoby

ile trwa to zalezy, jesli bezposrednio skladasz przez rodzine to do miesiaca, zalezy ile maja w tym doswiadczenia w twoim USC :P

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy wybrabianiu nowego paszportu moge takze udzielic pelnomocnictwa czy musze zrobic to osobiscie albo przez konsulat? Ja niedlugo jade do Polski i tak myslalam, ze np. bede mogla zlozyc dokumenty o nowy paszport osobiscie ale odebrac to bedzie musial ktos za mnie, albo odwrotnie (ktos zlozy dokumenty za mnie a ja odbiore osobiscie). Ja czytalam w necie, ze trzeba zrobic wszystko osobiscie ale polski konsulat jest bardzo daleko no i trwa to z kilka miesiecy dlatego zastanawiam sie, czy bede mogla udzielic pelnomocnictwa. I jeszcze jedno. Czy czekajac na paszport mozna poslugiwac sie starym czy trzeba go oddac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sloneczko85 dopuki masz stary paszport wazny to tym sie poslugujesz ale przy odbiorze nowego paszportu musisz oddac stary paszport do tzw skasowania i wtedy wydaja Ci nowy paszport oraz stary na pamiatke,jak ktos ma wazna wize to musi uwazac aby mu tej wizy nie przedziurkowali.Jak bys chciala miec paszport nowy szybko to mozesz napisac pismo do kierownika urzedu paszportowego i moze bys dostala nowy paszport w kolo 10 dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz robic paszportu w USA, w konsulatach bez problemu, w Bostonie jest zdaje sie placowka naszego konsulatu, jak juz bedziesz miala polski akt slubu to bez problemu tu wszystko zalatwisz, wniosek mozna przeslac listownie, odbierac trzeba osobiscie.

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeni*** nie wiem gdzie sie dowiadywalas ale np w Lublinie to nie jest mozliwe,musi osoba osobiscie zlozyc wniosek i osobiscie paszport odebrac.

Jakie dokumenty należy złożyć aby otrzymać paszport?

Aby otrzymać paszport należy w organie paszportowym złożyć:

wypełniony wniosek o wydanie dokumentu paszportowego,

dwie jednakowe fotografie spełniające wymogi biometrii,

w przypadku ubiegania się o paszport po raz pierwszy – odpis skrócony lub zupełny aktu urodzenia,

odpis skrócony aktu małżeństwa, jeżeli osoba ubiegająca się o wydanie paszportu zawarła związek małżeński za granicą,

dowód uiszczenia opłaty paszportowej.

Wniosek paszportowy składa się osobiście. Osobiście też odbiera się paszport odczytując dane zawarte w mikroprocesorze.

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/380/31/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...