Skocz do zawartości

kupia samochód w usa


diorella

Rekomendowane odpowiedzi

jesli masz czas na szukanie po ogloszeniach i jezdzenie po dilerach to mozesz znalesc alto okolo 15 letnie w cenie od 500 do 1500 $ ktore jest w stanie do jazdy . Ubezpieczenie jesli jestes juz kierowca z prawo jazdy od dluszego czasu placi w wiekszosci stanow okolo 500 dolarow co 6 miesecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie zale?y od firmy jaką wybierzesz, ale poni?ej 400 USD raczej nic nie znajdziesz. Aut poni?ej 1500 USD, raczej nie polecam. eby poje1dzia musisz wydaa przynajmniej 2000 USD. Dlaczego? O ile cześci są tam dosya tanie, to us3ugi mechaników odwrotnie. Przed wyjazdem zapoznaj sie te? z zasadami poruszania sie na autostradach. Musisz wiedziea co to carpool, toll road itp. , ?eby uniknąa przypadkowych op3at i mandatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

no to pare rad, bo samochod kupic musialam wiec przeszlam przez wszystkie etapy.

AUTO:

- zakup - odwiedz www.craigslist.org - oglasza sie tam bardzo duzo roznych dziwnych rzeczy, samochod tez tam mozna kupic / sprzedac

- polecam samochody japonskie (Hondy, Toyoty) - mocne to to jak nie wiem co, zajezdzic sie nie da

- ja kupilam Honde Civic, 1991 rok, 4door, mileage: 156K za $1.750, jak robilam przeglad u mechanika (zaufany, polecony) to zrobil on wielkie oczy ze zdziwienia jak sie dowiedzial ze ten samochod ma tak duzy przebieg - podobno po silniku nie bylo tego widac :(

4/ przy sprawdzaniu czy Cie nie naciagaja na cene warto zajrzec do Kelley Blue Book www.kbb.com i porownac cene oferowana z cena wyestymowana przez KBB

UBEZPIECZENIE:

Informacje ponizsze dotycza CA, ale mysle, ze moga byc przydatne anyway...

Sa dwa "typy". Przede wszystkim musisz miec liability, czyli "odpowiedzialnosc finansowa" - na wypadek gdyby sie zdarzyl wypadek z Twojej winy to to liability pokryje koszty napraw tego komu ewentualnie wyrzadzisz szkody. Liability jest OBOWIAZKOWE.

Dodatkowo (co of course kosztuje) mozesz wykupic insurance, czyli pokrycie kosztow Twoich szkod.

Malo ktory ubezpieczyciel sprzeda nawet liability jesli nie masz amerykanskiego Driving License, ale jednym z tych ktory sprzeda jest Viking Insurance. Podaje ten fakt, poniewaz wyrobienie DL zajmuje troche czasu. Liability w Viking Insurance kosztuje mnie $95 miesiecznie.

MECHANICY:

Drogo, drogo i jeszcze raz drogo. Przyklad: za wymiane przedniego reflektora (no zdarzyla mi sie kraksa, przyznaje) musialam zaplacic $200 (parts + labour), co jest BARDZO tanio, poniewaz to znajomy i polecony przez przyjaciol mechanik. Normalnie kosztowaloby to c.a. $350 (California).

RUCH:

Naprawde polecam przeczytanie przynajmniej DMV book - sa tam podstawowe zasady ruchu w USA, niemniej jednak te podstawowe zasady w paru miejscach roznia sie od tych co sa w Polsce. Ze wspomne tylko o roznych kolorach kraweznikow (mozna / mozna na chwile / nie mozna pod zadnym pozorem parkowac), all-way-stops (to smieszylo mnie najbardziej na poczatku - znaki stop ze wszystkich stron i prawo pierwszenstwa ma ten ktory pierwszy dojechal do skrzyzowania) etc...

Co do autostrad - max speed to 65 mph, carpool lanes sa dosc dobrze oznaczone na samych autostradach (np. w okreslonych godzinach po skrajnie lewym pasie moze sie poruszac tylko samochod z min. 2 osobami "na pokladzie"), toll plazas nie da sie przeoczyc ;-)

No i tyle... w razie pytan - jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam z San Francisco,

dagmarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...