Skocz do zawartości

Opłaty Za K-1 I Oryginały Listów


mackkok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie zaczynamy z moją wybranką ubiegać się o K-1 i już mam kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi w innych postach.

1. Opłata za petycję. Obywatel USA przy składaniu I-129f ma załączyć money order lub czek na 340 dol, ale czytałem, że później na interview w ambasadzie też płaci się równowartość. Płacimy 2 razy?

2. Trzeba załączyć oświadczenie, że zamierza się wziąć ślub w ciągu 90 dni od przylotu. Załączaliście oryginały od obydwu stron, czy wystarczy oryginał od obywatela USA i zeskanowaną i wydrukowaną wersję ode mnie, którą potem okazuję przy interview w ambasadzie? To samo z G-325A.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

OK, zabrałem się za wypełnianie dokumentów i mam jeszcze jedno pytanie, bo nie ma tego w instrukcjach do g-325a

w rubryce o adresach zamieszkania w ciągu ostatnich 5 lat wpisuję WSZYSTKIE MIEJSCA POBYTU, czy tylko takie w których mieszkałem dłużej niż 8 miesięcy (pamiętam, że gdzieś było to 8 miesięcy). Np. studiowałem w innym mieście, ale nie byłem tam zameldowany.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc. Chcę dobrze wypełnić te formularze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz.

co do podpisanych listow itp, zdecydowalismy, ze lepiej podpisac i przeslac narzyczonej oryginal, zeby go zalaczyla do calej dokumentacji.

mam jednak jeszcze jedno pytanie:

w g-325a, w miejscach pobytu z ostatnich 5 lat wpisuję wszystkie miejsca, gdzie mieszkalem, czy tylko gdzie bylem zameldowany?

przez 5 lat studiow nie zmienialem zameldowania (nawet nie mialem tymczasowego) a mieszkalem w innym miescie, na wakacje wracalem do rodzinnego, albo wyjezdzalem do Anglii popracowac, co czyni moja liste bardzo dluga. mam wpisywac absoutnie wszystko?

bardzo prosze o odpowiedz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekord kryminalny to dla Ciebie czy tez dla kogos innego.,.,byles w USA ze takie cos potrzebujesz?

koszt to musisz wejsc na strone FBI aby takie cos zrobic i dostac taki kryminalny rekord

http://www.fbi.gov/about-us/cjis/backgroun...ckground_checks

a rekord cywilny to co to takiego>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja narzeczona (amerykanka) mówi, że będzie musiała wyciągnąć dla mnie -mieszkam w Polsce i jestem Polakiem-rekord cywilny, stwierdzający mój stan cywilny i rekord kryminalny odnośnie karania. Na mnie będzie składała petycję o K-1 i jej znajomy adwokat twierdzi, że to jest konieczne, dlatego pytam o koszty. Nie byłem karany nigdy i w USA tez nie byłem. Czy takie coś jest konieczne przy K-1?Czy przed petycją trzeba takie dokumenty uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja narzeczona (amerykanka) mówi, że będzie musiała wyciągnąć dla mnie -mieszkam w Polsce i jestem Polakiem-rekord cywilny, stwierdzający mój stan cywilny i rekord kryminalny odnośnie karania. Na mnie będzie składała petycję o K-1 i jej znajomy adwokat twierdzi, że to jest konieczne, dlatego pytam o koszty. Nie byłem karany nigdy i w USA tez nie byłem. Czy takie coś jest konieczne przy K-1?Czy przed petycją trzeba takie dokumenty uzyskać?

Tobiaszu, sprawdź to dokładnie - pierwsze słyszę o czymś takim. Byłam w USA wielokrotnie i mój narzeczony nie musiał nic takiego "wyciągać". Zaświadczenie o niekaralności z polskiego rejestru - owszem, to załatwiałam sama, koszt 50 zł, w Warszawie dają od ręki, ale z USA - na pewno nie na etapie starania się o K-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...