Skocz do zawartości

Wiza Na Okres Letni Dla Dwójki Studentów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tegoroczną przerwę letnią w studiach chcę spędzić z dziewczyną (tez studentka) w USA (lipiec-wrzesien, 3 miesiace). Chcemy leciec na Floryde - do znajomej. Legalna robota dla mnie jest juz nagrana, potrzebuje tylko numeru SSN. Dla mojej bedziemy szukac pracy na miejscu po przylocie. Teraz nasuwaja sie pytania:

1. Jakie wizy beda najlepszym rozwiazaniem dla nas?

2. Czy numer SSN mozna zdobyc juz teraz w Polsce przed wylotem, a jesli nie jak szybko wyrobic go w USA?

3. Jaka trase obrac by bilet nie kosztowal ponad 2500zl w jedna strone ((start Krakow -> ladowanie Orlando albo Tampa) slyszalem ze dobrze leciec przez Niemcy, ale moze ktos lecial i doradzi lepsze wyjscie)

4. Czy konieczne jest zaproszenie? Czy w tym wypadku nie bedzie mialo wiekszego znaczenia?

Za odpowiedzi z gory dziekuje. Przeczytalem sporo informacji w internecie, ale potrzebuje rady fachowcow w naszym konkretnym przypadku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproszenie ale po co ,na co?

a co to znaczy legalna robota?chyba bedziesz sie starac o wyjazd przez work i travel?

czy tez moze wiza turystyczna ale wtedy legalna praca ?a do tego numer SSN?

nie wyrobisz numeru bedac w Polsce ,musisz isc z odpowiednimi dokumentami do danego urzedu a jak lecisz na work i travel to bedziesz miec takie dokumenty ..

to w dwie strony ma kosztowac bilet 5 tys zlotych?

jak sie kupuje to w dwie strony

mozesz leciec przez Czechy lub tez Niemcy..lub tez lecisz do Anglii i tam szukasz cos dla Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajoma ma firme i zatrudni mnie legalnie, tylko potrzebuje ten numer ssn. nie musze zalatwiac pracy w zadnych agencjach. po przylocie natychmiast zaczalbym prace u niej. Czy work and travel obejmuje cos takiego?

bilet kupiony w obie strony placi sie w calosci od razu? czy mozna zaplacic za lot powrotny przy powrocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

work i travel ma cos takiego ze lecisz z oferta pracy od nich,lecisz ze swoja oferta pracy lub tez ze sam bedziesz sobie szukac pracy juz na miejscu..Musisz aby o tym powiedziec w biurze co sie tym zajmuja co wybierasz..

I wtedy oplacasz pewne oplaty,mozesz sam sobie kupic bilet .

Jak kupujesz bilet w 2 strony to placisz za 2 strony a nie za jedna a potem za druga.

pamietaj aby sie spytac czy mozesz i ile bedzie Cie kosztowac zmiana powrotu z USA.

tutaj masz jak sie wyrabia numer oraz gdzie

http://www.ssa.gov/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...