Skocz do zawartości

Co Zabrac Ze Soba Na Rozmowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Swoja pierwsza rozmowe z konsulem odbede za dwa tygodnie w Londynie- aplikuje o wize B-2. Niestety strona ambasady w uk zawiera wszysto poza jasnymi informacjami i nie potrafie doczytac sie jakie dokumenty powinnam ze soba zabrac. Mam wydruk potwierdzenia wypelnienia formularza DS-160, list potwierdzajacy spotkanie oraz potwierdzenie wplaty $140 za interview. Podejrzewam, ze paszport tez sie przyda :( natomias co do reszty nie mam pomyslu.

Chcialabym sie tez dowiedziec czy faktycznie nie mozna wniesc do ambasady telefonu komorkowego (zgodnie z tym co napisane na london.usembassy.gov.) Czy telefony oddaje sie przy wejsciu, czy sa jakies szafki, czy moze spodziewaja sie, ze telefon z tej okazji zostawie w domu?!

Z gory dziekuje za odpowiedzi

cirilli87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ucze sie i pracuje.

Prawde mowiac nie przyszlo mi to do glowy...

Zastanawiam sie, czy zostane zapytana o takie papierki czy mam je przedstawic w ramach "nadgorliwosci"?!

A jezeli to drugie to moze bedzie to wygladac podejrzanie?! Ze taka przygotowana jestem- za bardzo?!

Na prawde, paranoja z ta wiza...

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renox wnosic nie mozna telefonow ale mozna np w Warszawie zostawic u ochrony taki telefon a w Krakowie znow w kafejce :P..

Moga sie zapytac o te papiery a jednie aby zobaczyc czy mowisz prawde oraz co Cie tak trzyma w UK abys mogla wrocic i wez takie cos pod uwage..

juz w Polsce jak sie pracuje tutaj nie prosza o takie cos a tam ..chyba ze sie duzoo zmienilo i Cie nie zapytaja..

i to nie bedzie zadna Twoja nadgorliwosc,,wiesz ile w Polsce ludzie maja papierow czasami na rozmowie i nadal przynosza takie cos .chociaz nie sa pytani

najlepiej bedzie jak bedziesz odpowiadac,a jak sie zapytaja to pokazesz dane dokumenty :(

co do tych paranoi to nie wiem kiedy jechalas do Uk ale trzeba bylo byc przed wejsciem polski do Unii oraz zaraz jak zniesli wizy do UK..wtedy bys zobaczyla co trzeba bylo miec na granicy aby wjechac,pokazac ze sie nie bedzie pracowac nielegalnie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za pomoc, teraz kiedy sie nad tym zastanowilam, faktycznie wydaje sie logiczne, ze trzeba czyms udokumentowac to co sie konsulowi opowiada :(

Sama nie wiem co myslalam... ze powiem ze mam swiezo wyblagana umowe o prace i jestem na drugim roku, a konsul pogratuluje i przyzna wize ;)

W zwiazku z paranoja, faktycznie skorzystalam juz z dobrodzeijstw unii wiec nie mam pojecia jak to wczesniej z wizami w UK bylo... poirytowana jestem natomiast amerykanskim egocentryzmem tj. wszyscy z gory podejrzani o zle zamiary i o ambicje bycia nielegalnym emigrantem, bo to przeciez taki wspanialy sposob na zycie :P

Jeszcze raz dziekuje,

xxx

cirilli87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam!

Wize dostalam :D i choc teraz jestem b zadowolona, w dniu interview wcale nie bylo mi do smiechu.

W ambasadzie stawilam sie punktualnie, nawet 15 minut przed czasem, odciski palcow pobrane zostaly w przeciagu paru minut, natomiast sama rozmowa z konsulem odbyla sie po kolejnych 4,5 godzinach! Na sam koniec bylam tak wkurzona i poirytowana, ze podejrzewam, ze nie wywarlam wrazenia osoby przesadnie milej i sympatycznej ;)

Poczatkowo zadne z zadanych mi pytan nie bylo wiekszym zaskoczeniem i.e.: jak dlugo mieszkasz w UK, czym sie tutaj zajmujesz, co studjujesz, gdzie pracujesz, z kim wybierasz sie do US itd. W dalszej czesci pytania o mojego partnera zajely ponad polowe czasu calego interview i nie mam pojecia dlaczego byly tak szczegolowe, wlacznie z: gdzie sie poznalismy, jak dlugo sie znamy, ile czasu jestesmy juz zareczeni, kiedy slub, jakie mamy plany na przyszlosc, czy on mowi po polsku i dlaczego...

Nie zostalam poproszona o pokazanie zadnego z dokumentow, ktory ze soba przynioslam, jestem natomist przekonana, ze gdybym nie miala ich ze soba dostalabym ataku panikii bo kazda z osob w poczekalni miala ze soba jakes foldery i sterty papierow :) i w tym miejscu dziekuje za odpowiedzi na moj post ;)

Po czterech dniach paszport przyszedl kurierem i okazalo sie, ze dostalam wize na 10 lat :)

Jeszcze raz bardzo dziekuje,

serdecznie pozdrawiam,

cirilli87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...