Skocz do zawartości

Ponowny Wjazd Do Usa Po Wczesniejszych Problemach Na Granicy


czarek

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie,

Bylem w USA 3 lata temu na wizie J1 na work and travel. W tamtym roku polecialem znowu, tym razem na turystycznej, do znajomych. Na lotnisku mialem sporo nieprzyjemnosci, czemu nie wiem. Mysle, ze po prostu podejrzewali mnie o zamiar podjecia nielegalnej pracy, bo chcialem wjechac na 4 miesiace (lato). Ostatecznie wpuscili mnie, ale do paszportu i na I94 wbili mi NO AOS, NO EOS, NO COS. Wiem juz co oznaczaja te sktory i one same w sobie mysle, ze nie stanowia problemu, ale za dwa tygodnie mam wykupiony lot, tak samo jak w tamtym roku do Chicago, do tych samych znajomych i obawiam sie, ze z tytulu ubieglorocznych podejrzen moge miec ponownie nieprzyjemnosci. Chce zaznaczyc, ze lece na tej samej wizie co w tamtym roku, 10-letnia turystyczna, jestem studentem. Jak myslicie, czy powinienem obawiac sie, ze moga mnie cofnac ? Czy te skroty na I94 w jakis sposob moga utrudniac kolejny wjazd ? Wyjechalem z USA w ubieglym roku tak jak deklarowalem i wszystko w jak najlepszym porzadku. Duzo tez podrozowalem ze znajomymi, mam kilka boarding pass, takze moge udokumentowac to, ze to byl wyjazd wylacznie turystyczny. Jednak obawiam sie tej kontroli. Mial ktos moze podobna sytuacje albo orientuje sie czy moge miec jakies problemy z wjazdem i czy te podejrzenia moga mi utrudnic wjazd ?

Wydaje mi sie, ze skoro dwa razy wrocilem do Polski w terminie to nie powinni sie czepiac, ale martwia mnie ubiegloroczne zastrzezenia i oczywiscie te NO AOS, itd.

Co o tym myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze ze masz dokumenty ze podrozowales,,a mieli zastrzenenia bo sa tacy studenci ze jada na worka ,dostaja numer ssn a potem nie staraja sie znow o j-1 a leca jako turysci i tam pracuja juz nieleglanie majac ten numer...

tak wiec moze byc tak ze znow to dostaniesz a moze byc tak ze nie dostaniesz nic i wlecisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz byc zawrocony z USA to lec przez Irladnie bo wrazie czego z Irlandii Cie wroca ,,poszukaj tematu o tym na forum bo 1-2 dni temu bylo o tym napisaner ...

moga Cie wrocic,,anulowac Ci wize 10 letnia a najgorszym wypadku wpisza Ci ze pracowales nielegalnie a wtedy zegnaj USA na jakis czas

Tego nikt Ci nie powie jakie masz pradopodobienstwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Irlandie raczej juz nie polece, bo mam juz wykupiony lot LOTem.

Ja w zasadzie nie wiem, czemu mi wpisali te znaczki, tak sie tylko domyslam, ze podejrzewali, ze zaczne prace.

To co ? Jak mam takie cos pieknego w systemie to juz zegnaj USA ? No chyba nie ma az tak zle. Mial ktos moze podobna sytuacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywscie ze tak mial i bedzie miec ,,ze powrocil z granicy USA z anulowana wiza

pisze Ci to tylko abys wiedzial co moze zrobic urzednik ale nie musi wcale...Te znaczki tez oznaczaja abys nie zmienial statusu wizy i nie tylko na prace ale na nauke i pobyt staly przez slub..

Miales juz rozmowe i dobrze sie skonczylo ...wiec wiesz jak jest i jakie byly pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam sytuacje prawie, ze idetyczna. Z tym, ze mnie dali te oznaczenia prawdopodobnie z powodu takiego, ze za pierwszym razem jak wylatywalam z USA nie oddalam I94.

Mysle, ze nie powinnam miec problemow z wjazdem teraz, bo wyjechalam w terminie i w przeciwnosci do tamtego razu biala karteczke oddalam :)

A Wy tu tak straszycie, ze az sie boje teraz !

Anyway, wszystko sie okaze juz wkrotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak,bedziemy teraz pisac ze pobyty po 6 miesiecy sa ok ,jesli nawet legalne,przedluzanie pobytow-zmiany statusu tez sa ok tylko dlaczego czasami ludzie sa przez takie cos zawracani,maja problemy na granicy-jesli to jest legalne to co jest grane>ciekawe prawda ale prawdziwe

wszystko zalezy po co lecimy,jak czesto latamy i jakie sa przerwy pomiedzy lotami,fakt moze byc tak ze nic nie bedzie ale nie ma tak zawsze i dla wszystkich

a takie cos pisze na stronie Ambasady czym jest wiza :

Co to jest wiza nieimigracyjna?

Wiza amerykańska jest dokumentem wydanym przez Ambasadę lub Konsulat Stanów Zjednoczonych i naklejonym na jedną ze stron Państwa paszportu, który uprawnia do starania się o wjazd na terytorium USA. Wiza nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Oznacza jedynie, że Państwa podanie wizowe zostało rozpatrzone przez konsula amerykańskiego, który stwierdził, iż mogą Państwo podróżować do punktu granicznego na lotnisku, w porcie morskim bądź na granicy lądowej i ubiegać się o zezwolenie na wjazd w określonym celu. Jedynie amerykański urzędnik imigracyjny Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS) jest uprawniony do wydania zezwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych i decyzji jak długo może trwać dany pobyt.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...rant_visas.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...