Skocz do zawartości

Zmiana pracodawcy po przylocie na Work&Travel


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

mam pytanie co do zmiany pracodawcy. mam znajomego co by mi wypelnil papiery potrzebne do ubiegania sie o J1 w programie W&T - ze niby mnie zatrudni i w ogole. ale wcale nie chce u niego pracowac bo on daleko od NY mieszka (z jakies 50 min samochodem wglab Long Island).

Czy mozliwe jest nie pracowanie u niego (bo sie na taka sytuacje calkowicie zgadza) tylko po wjezdzie do USA szukanie sobie innej pracy na otrzymane Social Security Number ?

Czy on nie bedzie mial z tego zadnych negatywnych konsekwencji? To moj znajomy wiec nie chcialabym mu w jakikolwiek sposob zaszkodzic, rozumiecie :-]

A w ogole to czy to prawda ze po tym jak on wypelni mi papiery i ja je zloze w agencji zajmujacej sie W&T w Polsce to ktos z urzedu w USA moze przyjsc i zapytac czy on mi takie i owakie papiery rzeczywiscie wypelnil i wyslal? Takie cos obilo mi sie o uszy wiec pytam ;-]

Slyszalam tez ze wyrywkowo w wakacje urzednicy chodza i sprawdzaja czy pracodawca co Ci papiery wypelnil - rzeczywiscie dal Ci prace :-(

Ja nie chce tak... Ja po prostu chce dostac J1, wjechac, miec SSN i pracowac w roznych miejscach! Czy tak sie da?

No czekam na konkretne odpowiedzi. Nie chce po prostu by moj znajomy przez uprzejmosc jaka mi zrobi wypelniajac papiery mial jakiekoliwek problemy z prawem ! Pomozcie sie mi zdecydowac plizzzzzzzzzzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

To ja tez o cos zapytam, jesli bede mial wize J1 to moge zrezygnowac z podstawowego pracodawcy, pomimo tego iz na stronie YES pisze, ze nie mozna rezygnowac?- to przeciez jest wiza pracownicza i mam chyba prawo do zmiany :wink: ?

Wydaje mi sie, ze oni tak pisza, ze nie mozna zmieniac pracodawcy podstawowego, bo nie chca wyjsc zle w oczach pracodawcy, u ktorego zalatwiaja nam prace. Mam racje? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bede mial wize J1 to moge zrezygnowac z podstawowego pracodawcy, pomimo tego iz na stronie YES jest napisane, ze nie mozna rezygnowac?

Nie, nie mozesz zrezygnowac samodzielnie (tzn. uciec), musisz sie najpierw z nim dogadac, a potem zalatwic formalnosci ze sponsorujaca Cie organizacja. :lol:

P.S. J1 to nie jest wiza PRACOWNICZA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...