Skocz do zawartości

Utrata Statusu Studenta=nakaz Opuszczenia Kraju I Problemy Z Gc?


tom86c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Poruszałem już ten temat na forum ewiza.com. Nie znalazłem też nigdzie odpowiedzi na moje pytania. Proszę o pomoc.

"Przyleciałem do stanów na wizie turystycznej a nastepnie starałem się o status studenta. Po ponad 2 latach, 18 lutego, straciłem swój status studenta i z tego powodu, co powiedziano mi w szkole, wkrótce otrzymam nakaz opuszczenia kraju. (Czy to tak działa?) Planuję wziąć ślub ze swoją dziewczyną (obywatelką). Czy taki nakaz opuszczenia kraju może mi uniemożliwić uzyskanie GC? Czy utrata statusu studenta jest gorsza w skutkach niż przesiedzenie wizy turystycznej? Co powinienem zrobić? Mogę się starać o reasingment statusu na podstawie jakieś dobrej historii medycznej. Ile czasu mam na załatwienie tego?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielegalny pobyt jest nielegalny pobyt

nie wazne czy z powodu wygasniecia wizy turystycznej czy studenckiej (zmiana statusu)

Jaka jest wiec różnica miedzy nielegalnym pobytem bez a z nakazem opuszczenia kraju w odniesieniu do starania sie o GC przez małżeństwo z obywatelką? Czy jeżeli utraciłem już status studenta mam się spodziewać na dniach nakazu opuszczenia kraju czy po prostu bede tu nielegalnie a nakaz opuszczenia kraju dostane gdy wpadne w trakcie łapanki albo popełnie jakies wykroczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Poruszałem już ten temat na forum ewiza.com. Nie znalazłem też nigdzie odpowiedzi na moje pytania. Proszę o pomoc.

"Przyleciałem do stanów na wizie turystycznej a nastepnie starałem się o status studenta. Po ponad 2 latach, 18 lutego, straciłem swój status studenta i z tego powodu, co powiedziano mi w szkole, wkrótce otrzymam nakaz opuszczenia kraju. (Czy to tak działa?) Planuję wziąć ślub ze swoją dziewczyną (obywatelką). Czy taki nakaz opuszczenia kraju może mi uniemożliwić uzyskanie GC? Czy utrata statusu studenta jest gorsza w skutkach niż przesiedzenie wizy turystycznej? Co powinienem zrobić? Mogę się starać o reasingment statusu na podstawie jakieś dobrej historii medycznej. Ile czasu mam na załatwienie tego?"

Nie jest tak, ze zaraz otrzymasz nakaz opuszczenia kraju, bo wcale tak to nie dziala.

Jesli masz status studenta, to jest to zupelnie cos innego niz status turystyczny. Na wizie turystycznej masz zaznaczona dokladna date kiedy przekraczasz termin waznosci wizy, jesli masz wize studencka - nie masz takiej daty i dlatego, poniewaz jest tu pewna luka w prawie, dopoki sedzia nie wskaze, ze jestes nielegalnie dopoty ... w teorii nie jestes nielegalnie (If I-94 is valid for Duration of Status (D/S), unlawful presence begins only if and when an Immigration judge or adjudicator declares the person in violation of status). Tak wiec nie zawsze ktos jest nielegalnie mimo, ze tak sie ludziom wydaje. I tutaj dlugo by mowic jak to dziala, ale tak to dziala, co wiecej niektorzy na tej wlasnie podstawie nie maja naliczanego 3-10 letniego zakazu wlotu do USA.

Najlepiej wez slub i nie sadze aby byly problemy. Nikt Ci nie da od razu ot tak sobie nakazu opuszczenia kraju - gdyby tak bylo to nic bysmy nie robili tylko drukowali nakazy.

I tak a propos: staralbys sie raczej o reinstatement of status a nie o reasingment :D

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...