Skocz do zawartości

raz jeszcze 212e


Rekomendowane odpowiedzi

hej

wiem ?e ju? du?o pisaliscie o tej regulacji 212e, ale nie znalaz3am tam odpowiedzi na swoje pytanie. Mianowicie ...moja historia.... by3am ju? w Usa na wizie J1 i mam wbite 212e does apply w paszporcie ... co oznacza ?e powinnam osied3ia sie w Polsce na 2 lata, a chce wyjechaa na internship.... i w3aśnie nie wiem czy dostane wize. Z tego co wiem sekcja ta dotyczy wiz typu H, L i imigracyjnych...nic nie ma o wizie J1. Czy ktoś z was spotka3 sie z podobnym przypadkiem? Czy wiecie coś na ten temat. Bo w sumie programy wymiany takie jak internship to co innego ni? wizy pracownicze, prawda?

Prosze piszcie co wiecie, bo sie stresuje

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych przeszkod prawnych abys dostala wize J ponownie. Podlegajac pod sekcje 212(e) nie mozesz - tak jak juz zaznaczylas - starac sie ani o wizy pracownicze typu H,L ani o Green Card. Nie ma powiedziane nigdzie, ze nie wolno ci sie starac o wize J.

Pamietac nalezy, ze wize J dostaja tez czasem np. nauczyciele jadacy z wykladami badz do krotkotrwalej pracy w USA - w tym przypadku dostalabyc odmowe wizy. Ale jesli jest to internship - to inna sprawa.

Jednakze - co wazne - po powrocie z internship musisz dalej byc PELNE 2 lata w Polsce zanim zaczniesz starac sie o Green Card badz wize pracownicza.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...