Skocz do zawartości

Paszport na nazwisko panienskie a bilet i GC


sloneczko85

Rekomendowane odpowiedzi

Niedlugo lece do Polski, mam paszport na panienskie nazwisko (jestem w trakcie zalatwiania nowego) a zielona karte i bilet lotniczy na nowe nazwisko. Czy bede miala problemy z wylotem do Polski i pozniejszym powrotem do Stanow? Wezme ze soba amerykanski akt slubu, ale czy to wystarczy? :)

Prawo mowi, ze paszport i bilet musza byc na to samo nazwisko. Zielona Karta i akt malzenstwa moga byc na nowe nazwisko, ale bilet kupujesz na nazwisko jakie jest w paszporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo mowi, ze paszport i bilet musza byc na to samo nazwisko. Zielona Karta i akt malzenstwa moga byc na nowe nazwisko, ale bilet kupujesz na nazwisko jakie jest w paszporcie.

Ano faktycznie, nie doczytałam że bilet jest na nowe nazwisko :)

Przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalam zmienic nazwisko na bilecie ale nie udalo sie. Powiedzieli mi, ze musze kupic nowy bilet... Czy powinnam zaryzykowac i leciec z paszportem na nazwisko panienskie i biletem na nowe nazwisko?

Nie wpuszcza Cie w ogole do samolotu wiec tu nie ma co ryzykowac... Zadzwon do linii lotniczych i powiedz im, ze 'chcesz zaryzykowac' i zobaczysz co Ci powiedza. Ja wiem z doswiadczenia kiedy moi klienci nie zostali wpuszczeni do samolotu juz w USA, bo tez chcieli zaryzykowac, a bilety mieli na nazwiska takie jak green card zamiast na takie jakie sa w paszporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda linia lotnicza uprzedza o tym, ze nazwisko musi byc takie jak w Paszporcie (wyjatek - jesli jest to podroz powrotna, gdzie masz np. nowy paszport ze swojego kraju itd.).

1. We have to reserve or book the flights in order to guarantee you the price quoted. Please include the name of each passenger as it will appear on the Passport when requesting availability.

2. # The name on my ticket does not exactly match my passport. What should I do?

# Most airlines require that the first name and surname on your ticket match the first name and surname on your passport. Please remember that it is not possible to include spaces or punctuation marks in names on tickets, so do not worry if these do not show on the ticket. Many charter airlines still only show your first initial on the ticket. If there is a spelling error on your tickets, or if the first name and surname shown do not match your passport, let us know as soon as you can - we may be able to help. Most charter airlines (and a few scheduled airlines) permit name changes to be made for a fee. With the majority of scheduled airlines name changes are not permitted and it may be necessary to cancel your booking (paying any applicable cancellation charges) and make a new booking in the correct name.

TU MASZ SYTUACJE GDZIE KOBIETA MIALA PROBLEM UZYWAJAC NAWET PASZPORTU I BILETU NA STARE NAZWISKO, A GREEN CARD NA NOWE.

3. Last summer my wife traveled to Ukraine using her Ukrainian passport which is in her maiden name. Her airline ticket was also written in her maiden name. Her reentry document into the US was a temporary green card which was in her married name. Interestingly, she had no problem getting back into the United States when she arrived in Atlanta. However, she did have difficulty boarding her flight in Kiev.

The airline in Kiev at first would not give her a boarding pass because its personnel said her visa name did not match her passport name. Having anti[beeep]ted she might have this problem, we had already arranged with the general in charge of immigration at the airport to help her and he did. The airline relented. (...)

4. My name is misspelled on the airline ticket. Will this cause any problems?

The name on your ticket must be an exact match with the name on the government issued photo ID/passport. If your name is misspelled on your airline ticket or reservation, please contact us ASAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak - linie nigdy nie powiedzą Wam, że pozwalają na podobne rzeczy, bo wtedy zbyt duże zamieszania by to wzbudziło - już nikt nie zwracałby uwagi na błędy w nazwiskach. w praktyce wygląda to tak, że odpowiednia adnotacja zrobiona przez agenta lub linię w rezerwacji, oraz oryginał aktu małżeństwa załatwia sprawę w 100 % i nikt się nie czepia.

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie z innej strony: mam paszport na stare nazwisko sprzed małżeństwa, na to samo nazwisko ważną wizę turystyczną. Mam tez GC na nowe nazwisko. Czy jeśli lecę do Polski i wracam do USA to na granicy pokazuję paszport i GC? Oba dokumenty są na inne nazwisko, czy to problem? Szczerze mówiąc miałam w planie zatrzymać paszport do czasu wygaśnięcia jego ważności zanim postaram się o nowy.

Jeśli ktoś kupi bilet w dwie strony to zawsze w jedną poleci na inne nazwisko niż w paszporcie. Tzn. z USA do Polski poleci na starym nazwisku, zgodnym z tym z biletu, ale jeśli w Polsce zmieni paszport to bilet będzie miał na poprzednie a paszport na nowe, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...