Skocz do zawartości

rozbie?nośa sekcji 212 E


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno wróci3am z Internship - 18 miesiecy. W paszporcie jestem przyporzadkowana do sekcji 212 E, na DS 2019 nie jestem, a pod tym ladna pieczatka i podpis konsula. To duza rozbieznosc... Czy ktos mia3 podobna sytuacje? Co sie tak naprawde liczy? Nie bylam sponsorowana - firma dzieki ktorej wyjechalam to CIEE. Sprawa sie o tyle komplikuje, ze wygra3am zielona karte...mam sredni numer sprawy, ale taki ktory sie na pewno zalapie, jest jeszcze troche czasu... tylko ja nie wiem czy jestem przyporzadkowana do tej sekcji, bo gdybym byla to czeka mnie aplikacja o waiver... zadzwonilam do ambasady i kazano mi przyjsc, ale czego ja tam moge oczekiwac? Ktos z Was mial moze podobna rozbie?nośa? Jakies sugestie, rady?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukalam forum i wiem, ze do sekcji 212 E mozna byc przyporzadkowanym ze wzgledu na sponsorowanie albo tak zwana ''Skill List''. Sponsorowana nie bylam, a moj kierunek studiow nie znajduje sie na tej liscie... wiec niby dlaczego bylabym przyporzadkowana?

zadzwonilam do ambasady raz jeszcze... i mila pani mi powiedziala, ze liczy sie to co mam w DS...

juz sama nie wiem co mam myslec... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz sie z tym, ze to, ze wygralas Green Card nie znaczy, ze ja dostaniesz - a szkoda by bylo gdybys zaprzepascila szanse tylko dlatego, ze czegos nie dopilnowalas.... Co do listy zawodow - nie jest ona wyrocznia, i chocbys spytala setke ludzi to kazdy powie Ci cos innego - wiec chyba lepiej byc przezornym, bo jak Ci konsul wizy imigracyjnej nie da to do kogo bedziesz miala pretensje?

Ja spotkalam sie 2 razy w zyciu z taka sytuacja jak Ty masz i kazda z tych osob upewniala sie w konsulacie przed rozmowa o Green Card. Jedna z nich miala zaznaczone w komputerze, ze podlega pod 212(e), druga nie miala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina,

Posluchaj ja sie do ambasady wybieram w przyszlym tygodniu, zeby sie dowiedziec czy jestem przyporzadkowana czy tez i nie. Napisalas, ze spotkalas juz taka sytuacje w zyciu. Posluchaj zastanawiam sie czy jesli okaze sie, ze jakims cudem nie jest przyporadkowana do tej sekcji czy mi anuluja ta wize, dadza jakis wpis na niej, pieczatke, ze to pomylka? Nie chcialabym miec sytuacji, ze za kilka miesiecy podczas interview konsul otworzy moj paszport i sie zapyta po co ja w ogole do niego przyszlam z takim wpisem:) Czy wiesz jak to w praktyce wyglada?

pozdrawiam,

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukalam forum i wiem, ze do sekcji 212 E mozna byc przyporzadkowanym ze wzgledu na sponsorowanie albo tak zwana ''Skill List''. Sponsorowana nie bylam, a moj kierunek studiow nie znajduje sie na tej liscie... wiec niby dlaczego bylabym przyporzadkowana?

zadzwonilam do ambasady raz jeszcze... i mila pani mi powiedziala, ze liczy sie to co mam w DS...

juz sama nie wiem co mam myslec...  :?

Kazdy J1 w teorii jest "sponsorowany" przez fundacje - a wedlug mnie liczy sie co masz w wize. Bo to jest w systemie ambasady a nie ds..

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy J1 w teorii jest "sponsorowany" przez fundacje - a wedlug mnie liczy sie co masz w wize. Bo to jest w systemie ambasady a nie ds...

A moim zdaniem istnieje ró?nica miedzy byciem sponsorowanym przez fundacje (która jest desygnowana przez Departament Stanu, ale niekoniecznie sponsorowana), a tym, co podaje sie jako jeden z powodów podlegania Sekcji 212(e): "They obtained money from either their home government or the U.S. government" 8)

W ka?dym razie te? - jak dla mnie - nadrzedną role pe3ni wiza i to co na niej, ale... w wypadku Justiki (chyba "starej" znajomej z najwiekszego Forum o USA?) chcia3bym sie mylia! Lub przynajmniej wierzya w mo?liwośa powodzenia waiver, co powoli udowadnia jeden z uczestników naszego Forum. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy J1 w teorii jest "sponsorowany" przez fundacje - a wedlug mnie liczy sie co masz w wize. Bo to jest w systemie ambasady a nie ds...

moze jest jedna rzecz o ktorej nie wiesz :D

pkt 5. na ds2019:

during the period covered by this form, the total estimated financial support (in US $) is to be provided to the exchange visitor by:

--> All other organization providing support: x tys dolarów

a to oznacza ze jestes sponsorowany....

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jest jedna rzecz o ktorej nie wiesz :D  

pkt 5. na ds2019:

during the period covered by this form, the total estimated financial support (in US $) is to be provided to the exchange visitor by:

--> All other organization providing support: x tys dolarów

a to oznacza ze jestes sponsorowany....

F

Ale gdzie w tym, co podales, jest o sponsorowaniu przez "home government or the U.S. government"? :shock:

Przeciez nie zaprzeczylem, ze jest sie sponsorowanym... Ale stwierdzilem, ze sponsorowanie fundacji nie jest - wedlug tego jak ja rozumiem pewne sytuacje z podleganiem lub nie Sekcji 212(e) - rownoznaczne ze sponsorowaniem rzadu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to tak ambasada traktuje... nie jestem pewnien.. robia dziwne rzeczy.

Moze jeszcze przez to:

You are Subject to the Requirement if …

• Your current J-1 program is or was funded, in whole or in part, by your home government or by the

United States government, in order to promote educational exchange.

• The education, training or skill you are pursuing appears on the “Exchange Visitor Skills List.” (See Federal Register, January 16, 1997, pp. 2447-2516.)

• You are here for graduate medical education or training under the auspices of the Educational Commission for Foreign Medical Graduates (ECFMG).

• You are the J-2 dependent of an Exchange Visitor who is subject to the requirement.

• You have ever been subject to the requirement, and have neither obtained a waiver nor met the requirement by spending two years in your country--even if a more recent Form DS-2019 (or an old

IAP-66) reflects no basis for the requirement or you are now in a different status (such as F-1 or

B-1/B-2).

czyli przez "skill list" - tylko nie moge tego dopatrzyc sie na sieci...

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...