Skocz do zawartości

CR1 mial juz ktos spotkanie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 451
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie, nie mialam jeszcze spotkania. Wyslalismy ostatnie dokumenty do NVC. Teraz w sumie tez czekam na dokumenty z ambasady. Madziarek? A jak Wy zrobiliscie z tym swiadectwem niekaralnosci? Bo my im w koncu wyslalismy...ale teraz na forum wyczytalam, ze to trzeba miec w ambasadzie i ja juz zdurnialam. NVC w ogole namacilo nam strasznie z tym swiadectwem.... Najpierw byl list, ze jest to potrzebne, potem byl list ze ma byc zamknieta koperta dostarczona z ministerstwa sprawiedliwosci ale zarazem ma byc przetlumaczone. Maz do nich dzwonil po kilka razy aby potwierdzac kolejne ich opcje ;-) Mowimy bo jak? ma byc zamkniete i przetlumaczone? hehehe jedno wyklucza drugie! W koncu ostatecznie poinformowali nas, ze mamy otworzyc, przetlumaczyc i wyslac do NVC. Ciekawa jestem jak bylo w Waszym przypadku i ile juz jestescie od wyslania ostatnich dokumentow do NVC? My wyslalismy to teraz niedawno 15 listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze tak zapytam,jakie ostatnie dokumenty byly przez was wyslane??u mnie to jakos tez dziwnie wszystko idzie.Nie wiem czy my robimy gdzies blad czy to jest ich taki system,jestes druga osoba od ktorej slysze o tym zaswiadczeniu ze trzeba im to wysylac,wczesniej tak nie bylo.Na rozmowe bralo sie to i tyle,a teraz niby zmienily sie przepisy.Nawet jest gdzies ten watek tutaj bo nie dawno zakladalam post o tym,ja takiej informacji od nich nie mialam,moze wy jestescie do przodu w porownaniu ze mna.Kiedy wasze dokumenty byly skladane do immigration??ostatnim dokumentem jaki wysylalam bylo ds230(15pazdz bylo to) i myslalam ze na tym jest koniec i wysylaja wszystko do pl(wg opisu na stronie ambasady)ale chyba jednak jeszcze nie.Wysylaliscie cos jeszcze po ds230??bo do tej pory jeszcze nic od nich nie dostalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziarrek nasza sprawa zostala zlozona pod koniec marca (!) :/ do Vermont. W sierpniu przeszla do NVC. Ostatnio (juz po zaplaceniu 380$ i wyslaniu affidavit of support) maz otrzymal dwa listy. Jak sie pozniej okazalo w odwrotnej kolejnosci. Tj ten co byl wyslany od nich POZNIEJ przyszedl SZYBCIEJ niz ten co wyslany SZYBCIEJ ;-) No i opowiem jak bylo po kolei tak jak otrzymalismy. Najpierw przyszedl taki zupelnie ogolny list z informacjami czego od nas wymagaja a wszystko co bylo podane w tym liscie jest na tej stronie http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3195.html . Mielismy problem z tym Police Certificate, poniewaz nie bylo dokladnie uscislone skad go wymagaja jak to ma wygladac itd. Wiedzielismy tylko ze wczesniejszych informacji, ze bedzie wymane takie cos jak zaswiadczenie niekaralnosci z Warszawy. Dzwonilam do ambasady czy faktycznie o to im w tym momencie chodzi, odpowiedzieli ze TAK. Zaczelam wiec dzialac, wyslalam do Wawy to zapytanie o moja osobe, czekalam na odpowiedz z ich strony. W tym czasie (na przelomie tygodnia to bylo) przyszly kolejne papiery do mojego meza. I w tym drugim liscie byl przeslany formularz do zapytania o osobe taki ktory ja juz wczesniej do wawy wyslalam, wraz z takim pismem, ze jest to przesylane na potrzeby ambasady i bylo gdzies tez info ze jak otrzymam koperte z ministerstwa to ma ona byc zamknieta, ale zaraz potem, ze wszystkie dokumenty maja byc przetlumaczone. Zdziwilismy sie z mezem gleboko jak mamy przetlumaczyc skoro koperta ma byc zamknieta. No i zaczely sie telefon. Maz dzwonil do nich pare razy. Uslyszal rozne opcje, ale wszystko ciagle nie dawalo mu spokoju. Opcje ktore mu wymieniali to takie, ze zatrzymac koperte, nie przesylac jej, ewentualnie wyslac im takie pismo, ze ja ten papier z ministerstwa mam ale przyniose go na rozmowe, potem bylo tez ze nie tlumaczyc tylko tak wyslac. Dzwonil tak pare razy w koncu za telefon chwycil superviser i powiedzial mu ostatecznie (!) prosze OTWORZYC KOPERTE, PRZETLUMACZYC SWIADECTWO NIEKARALNOSCI I DO NAS ODESLAC. No i tak wyslalismy im teraz 15 listopada nastepujace dokumenty: swiadectwo niekaralnosci (plus tlumaczenie), akt slubu (plus tlum.), akt urodzenia (plus tlum.), ds-230 (z moim podpisem) i kopie paszportu. No i naszym zdaniem teraz powinnismy czekac juz tylko na skierowanie na badania i date wizyty. Tak to przedstawia sie z naszego punktu widzenia. A co do strony ambasady to juz dawno przestalismy sie nia sugerowac... oni maja tam nieswieze informacje. Pozdrawiam i zycze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tymi tlumaczeniami, to tak wam napisali w liscie ze macie przetlumaczyc... hmmm bo ja nie wiem czy dobrze to zrozumialam ale na tej stronie co podalas linka jest takie cos napisane :

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations.

wiec nie wiem co juz jest 5... hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz jestem ciemna konkretnie!!!!jednak te przepisy zmienily sie i nas Ankam tez to dotyczy chyba.u mnie bylo zupelnie inaczej!!nie dostalam od nich zadnych informacji ze mam dostarczyc te wszystkie dokumenty a moje papiery byly skladane koniec kwietnia poczatek maja tez do vermont i pod koniec lipca przeszla do nvc.moj maz nie dostaje od nich juz nic.ostatnie co bylo to potwierdzenie zaplaty tych 380$ a wczesniej wyslanie affidavit.ja skolei mialam taka sama sytucje co twoj maz z tymi listami.dostalam dwa na raz.jeden byl z 26 wrzesnia a drugi z 27.W tym wczesniejszym prosili mnie o ds 230 a w drugim napisali ze moje ds230 zaginelo i mam im wyslac jeszcze raz.w tym liscie dostalam tez instrukcje i wlasnie zapytanie o osobe ale nie bylo mowy ze mam im to wyslac z pozostalymi dokumentami.po jakims tyg od wyslania tego ds230 dostalam tylko podsumowanie i na tym koniec.komedia normalnie,sytuacja sie powtarza o ktorej wspomnialam w innym poscie.jednak cos w tym jest.u ciebie to juz jest na pewno koniec.u mnie podejrzewam ze jeszcze nie.dzieki szczegolowe info.czekam dalej na wiadomosc od nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Madziarrek moj maz pytal ich dlaczego tak to jest. Skad to nieporozumienie. Oni powiedzieli mu, ze teraz pozmienialo sie troche u nich i ten drugi list ( z tym zapytaniem o osobe) to juz jest nieaktualny bo im to drukuje i wysyla jakas kompania i oni niby nie maja na to wplywu, ale przez to tak wlasnie ludzia kreca w glowach! No i tak wyszlo, ze to drugie jest nieaktualne i ze mamy wyslac wszystkie te dokumenty o ktore nas prosza... Ja nie wiem, no kazdy robi tak jak uwaza. Naprawde radzilabym Wam do nich zadzwonic i sie dowiedziec, bo to najlepsza forma. I proponuje zadzwonic po dwa, trzy razy, zeby sie ich opcje potwierdzaly ;-) Sluchaj, my z mezem uwazamy, ze wyslanie tych wszystkich dokumentow do nich jest logiczne a dlaczego? A dlatego, ze kazdy ten dodatkowy dokument jest potwierdzeniem tego co wpisalas w ds-230. Kazde dane oni moga zweryfikowac z tamtymi dokumentami czy sie zgadza, to jest dla nich potwierdzenie wpisanych danych. Ale dzwonic do nich dzwonic i jeszcze raz dzwonic jak czegos nie wiecie to Wam radze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tymi tlumaczeniami, to tak wam napisali w liscie ze macie przetlumaczyc... hmmm bo ja nie wiem czy dobrze to zrozumialam ale na tej stronie co podalas linka jest takie cos napisane :

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations.

wiec nie wiem co juz jest 5... hmmm

No ankam to napisz jak Ty to rozumiesz a pozniej ja Ci napisze jak ja to rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Madziarrek moj maz pytal ich dlaczego tak to jest. Skad to nieporozumienie. Oni powiedzieli mu, ze teraz pozmienialo sie troche u nich i ten drugi list ( z tym zapytaniem o osobe) to juz jest nieaktualny bo im to drukuje i wysyla jakas kompania i oni niby nie maja na to wplywu, ale przez to tak wlasnie ludzia kreca w glowach! No i tak wyszlo, ze to drugie jest nieaktualne i ze mamy wyslac wszystkie te dokumenty o ktore nas prosza... Ja nie wiem, no kazdy robi tak jak uwaza. Naprawde radzilabym Wam do nich zadzwonic i sie dowiedziec, bo to najlepsza forma. I proponuje zadzwonic po dwa, trzy razy, zeby sie ich opcje potwierdzaly ;-) Sluchaj, my z mezem uwazamy, ze wyslanie tych wszystkich dokumentow do nich jest logiczne a dlaczego? A dlatego, ze kazdy ten dodatkowy dokument jest potwierdzeniem tego co wpisalas w ds-230. Kazde dane oni moga zweryfikowac z tamtymi dokumentami czy sie zgadza, to jest dla nich potwierdzenie wpisanych danych. Ale dzwonic do nich dzwonic i jeszcze raz dzwonic jak czegos nie wiecie to Wam radze.

o tym ze sie przepisy zmienily dowiedzialam sie wlasnie niedawno.ty mi potwierdzilas to w 100%.dzieki bardzo za informacje.teraz pewnie dostane cos od nich ze mam im to doslac i moze juz bedzie po sprawie.wysla wkoncu do pl.no to teraz ja mam pytanie.wiec ja w poprzednim liscie dostalam to zapytanie o osobe.mam juz to wyslac do warszawy jak przyjdzie to otworzyc przetluczyc i im to wyslac z zupelnym odpisem aktu urodzenia przetlumaczonym i zupelnym odpisem aktu slubu przetlumaczonym tak?czy cos jeszcze mam dolaczyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...