Skocz do zawartości

Co, kiedy, gdzie i jak na lotniskach w USA


Freya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jade na święta do NC i będę w USA przez m-c. Przesiadki mam 2 (NY i Atlanta). I tu zaczynają sie moje wątpliwości. Po wylądowaniu na J.F.K. lotnisku mam dokładnie 1.35h aby zdążyć na samolot do Atlanty. Myślicie, że starczy mi czasu?? Przeraża mnie to czekanie w kolejkach, a jeszcze odbiór walizek i zgłoszenie się po wejściówkę na pokład (bo mam e-ticket) a co najgorsze to to, że nie pamiętam jak dokładnie wyglądają te wszystkie procedury, gdzie najpierw się idzie, co potem, kiedy odbiór walizek itp. itd. Może panikuję, ale jednak wole wszystko wpierw sprawdzić. Jeśli ktoś już widział podobne posty to prosiłabym też o linki do nich.

Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej! pociesze cie ze ja mam wiekszy problem, bo lece pierwszy raz i nie mam zielonego pojecia co i jak i gdzie :)

a co do czasu to ja mam 1h20min na przesiadke.. nastraszyl mnie tu taki jeden ze nie zdaze.. wiec napisalam bezposrednio do delty, ktora lece i odpisali mi, ze loty sa tak dobierane, ze nie ma bata zeby nie zdazyc :(

wiec glowa do gory i mam nadzieje, ze nam sie uda:D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy przesiadkach w wiekszosci wypadkow nie musisz sie martwic o bagaze (czasem oczywiscie bagaze nie trafiaja tam gdzie musza - im wiecej przesiadek tym wieksze ryzyko ze linie lotnicze je zgubia). jesli juz sie zgubia to zazwyczaj w przeciagu dnia, dwoch sie znajduja.

wiec jedyne co musisz zrobic przy przesiadce to udac sie do swojego gate'a.

nigdy z przesiadkami do stanow nie lecialem wiec nie wiem czy przez immigration przechodzisz na pierwszym lotnisku czy docelowym. jesli na pierwszym to mozesz nie zdazyc, ale wtedy to juz linii lotniczych problem, aczkolwiek jesli jest to busy dzien i nie ma miejsc, to siedzenie na lotnisku na stand-by i czekanie az cos sie zwolni nie nalezy do super przezyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anussia - ja tez lece Delta :rolleyes: I na szczescie wszystkie loty mam z Delty wiec moze faktycznie sie postaraja i bedzie dobrze. Ja tym wyjazdem to zyje odkad kupilam bilety i na niczym innym nie moge sie juz skupic ;P

Niestety co raz to czesciej slysze "jak bedzie kolejka do odprawy to nie zdazysz" - wlasnie w ten sposob siostra mnie pocieszyla :) Ale z drugiej strony wazne jest zeby dotrzec tam calo i zdrowo - jak to mowia heheheh:D

A propos bagazy - rozmawialam z firma, ktora sprzedala mi bilety i powiedzili mi, ze bede musiala odebrac bagaze na lotnisku w NY, poniewaz nie mam ani GC ani obywatelstwa, tylko jestem zwykla turystka. Ale i tak upewnie sie na lotnisku w dziale Delty - beda (chyba :( ) wiedziec lepiej.

Optymizm - podstawa - juz nie raz mi sie to sprawdzilo. Ale jednak zawsze lepiej wszystko sprawdzic by potem jakichs rozczarowan i przykrych niespodzianek nie bylo.

A myslicie, ze dzien przylotu robi jakas roznice?? Podobno najgorzej jest w weekendy i tez troche drozej, hmmmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freya bedziesz musiala odebrac bagaze w 1 porcie do ktorego dolecisz i po odprawie paszportowo-bagazowej postawisz bagaze tam gdzie bedzie napisany Twoj lot dalej.

Obojtenie czy masz GC lub tez obywatelstwo musisz takie cos zrobic tzn przejsc przez odprawe paszportowo-bagazowa tylko ze dla ludzi z wizami turystycznymi sa inne bramki :)

zalezy tez od godziny przylotu ,czy to jest okres przed swiateczny itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...