Skocz do zawartości

Wycieczka do USA - wschód - co, jak, kiedy i za ile?


Florek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do Was forumowiczów bardzo wielko prosbe, a mianowicie w przyszłym roku bede miał okazję spełnić swoje marzenie tj. polecieć do US w celach typowo turystycznych czyli na wczasy.

Do dyspozycji bede miał tylko 2 tygodnie i chciałbym wiedzieć co mogę, jak zaplanować wczasy zeby zobaczyć "trochę" z tej Ameryki.

Wylot planuje gdzieś na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku do NY.

I tu mam WIELKĄ PROŚBĘ!!!! Czy na wschodzie stanów są jakieś parki narodowe lub pomniki przyrody które zapadłyby mi w pamieć na długo, co wartyo zobaczyć, jakie miasta i inne ciekawe rzeczy których w PL nie uswiadcze???

Słyszałem ze te miesiace to fajna pora zeby skoczyń na Floryde - i tu pytanko czy tam też sa jakies atrakcje poza pieknymi plażami i oceanem???

Wszyscy też na forum zachwycają sie zachodem Stanów, wiadomo pełno NP i innych atrakcji, mało natomiast jest na temat Wschodu - tylko NY, Washington itp.

Jestem otwarty na wszelakie propozycje i w miare rozsadne cenowo. Nie wiem ile trzeba wziasc kasy zeby te 2 tyg przeżyc w miare normalnie - wiadomo bez fajerwerków w stylu hotel za 200$ za dobe.

Mysle tez o wynajeciu auta zeby mozna bylo poruszac sie normalnie.

Prosze o pomoc, naprawde nie wiem jak ulozyc trase, co zobaczyc zeby starczylo na cale zycie bo niewiadomo czy kiedys jeszcze bede mial taka okazje.

Pozdrawiam i dziekuje za wszelie info........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!!

Jesli chodzi o wypozyczenie samochodu, to jak bylem w tym roku w Wisconsin i szukajac auta przez tel. ludzie mowili o cenach w przedziale 200-300$ za tydzien. Np. za 200$ byl Ford Focus, oczywiscie to jest cena z ubezpieczeniem, nie wiem jak to wyglada na wschodzie, ale powinno byc podobnie. Jesi chodzi o miasta to polecam zobaczyc Madison i Chicago

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, poza oczywistymi miastami (NY, Washington) to polecam Boston/Cambridge, Filadelfie i ewentualnie Newport Rhode Island. Acadia National Park to przepiekny park narodowy w stanie Maine -- dzikie wybrzeze, lasy, wyspy - slicznie tam.

Jezeli masz tylko 2 tygodnie, to nie jedz na Floryde -- za daleko. Lepiej pozwiedzaj wschodnie okolice bo i tak jest tam mase do zobaczenia i 2 tygodnie to malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Parkow narodowych to slyszalam ze Akadia jest przepiekna, Adriondacs i Lake George tez jest ladne, Boston oczywiscie, Rhode Island, dalej przez Mystic i New Haven! do Nowego Jorku, tu poza City warto przejechac sie wzdluz Long Island do Hamptons, po drodze mozna poprobowac wina w tamtejszych winiarniach. Przelom Delaware (NJ/PA) jest OK, ale pieninom sie nie rowna :P, gdzies w tamtej okolicy w pansylwani jest tez takie fajne miejsce z "polem kamieni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bralem tez pod uwage floryde ale samolotem oczywiscie. Z tego co wiem to przelot NY -> MIAMI nie jest jakos super drogi.

Druga sprawa jest taka ze jesli wypozycze auto to chyba jakiegos minivana zeby moznabylo w nim spedzic noc. Wlasnie jak to jest z postojem gdzies na uboczu, czy moznba sobie pokimac w aucie bez zadnych klopotów???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej! Moim zdaniem Philadelphia to obowiazek... Największe wrażenie oprócz NY zrobiło właśnie Phily... Waszyngton natomiast był wielkim rozczarowaniem, choć wstydem było by go nie zobaczyć... Jeśli chcesz się trochę pobawić w kasynach to polecam Atlantic City oraz Six Flags (najwiekszy rollercoaster na swiecie)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słyszałem ze te miesiace to fajna pora zeby skoczyc na Floryde - i tu pytanko czy tam też sa jakies atrakcje poza pieknymi plażami i oceanem???

Wszyscy też na forum zachwycają sie zachodem Stanów, wiadomo pełno NP i innych atrakcji, mało natomiast jest na temat Wschodu - tylko NY, Washington itp.

Nie mam pojęcia czy ta porana Florydzie jest fajna. Pewnie znajdzie się tu na forum wiele osób , które to akurat wiedzą. Natomiast powiem z własnego doświadczenia, że Floryda to także przede wszystkim parki rozrywki - Orlando!

Polecam bardzo Key West - sama droga przez archipelag, atmosfera, jedzenie. Dalej - centrum lotów kosmicznych NASA. Chyba niewiele jest takich miejsc na świecie?:)

Piszesz , że interesują cię też parki narodowe a więc obowiązkowo Everglades. I koniecznie przejażdżka łodzią po trawach!!

Ja właśnie wróciłem z turystycznego wypadu do USA - byłem po raz pierwszy. Z nieznajomości specyfiki kraju popełniłem wiele błędów turystycznych. Ale na ich podstawie mam jedną podstawową radę - nie zakładaj za dużego planu zwiedzania. Stany to naprawdę duży kraj i przemieszczanie się zajmie dużo czasu.

Enjoy your travel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...