Skocz do zawartości

Waiver


karat4

Rekomendowane odpowiedzi

Moja żona jest sponsorowana przez swoją mamę obywatelkę w kat. F3. Dzisiaj odbyło się nasze interwiu i konsul zlecił nam ubiegać się o weiver. I-601 Aplikation for waiver. Mamy dostarczyć go do ambasady w Warszawie, a oni wyślą to do Wiednia. Opiszę teraz, swoją sprawe. W 1994 roku wylosowałem GC w Polsce. Wypełniłem dokumenty i odesłałem do USA, jednak nie otrzymałem od nich nic więcej. Razem z rodziną w 1996 roku wyjechałem do USA na wizie turystycznej. Żona przedłużyła sobie wizę o następne 6 miesięcy, póżniej urodziła dziecko (będąc cały czas legalnie). wiza skończyła jej się w marcu 1997 roku, a w kwietniu 1997 roku dowiedziałem się, że ponownie mogę składać dokumenty związane z losowaniem z 1994 roku. Szybko zabrałem się do tego, aby zdążyć przed 15 stycznia 1998 roku. Zdążyłem to wszystko załatwić, zapłaciliśmy karę po 1000$, dostaliśmy pozwolenie na pracę i SSN. Na interwiu nie dostaliśmy GC, ponieważ powiedziano nam, że mogli ubiegać się Ci co w czasie losowania byli w USA. Sprawa trafiłą do sądu i trwała do 2000 roku. Dostaliśmy w wyroku sądu dobrowolne opuszczenie kraju do czego się dostosowaliśmy. Napisz mi jaką mam szansę w otrzymaniu waiver ?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj adwokat powinien byl powiedziec Ci, ze jesli nie byles w Stanach podczas losowania to nie mozesz ubiegac sie o green card. I sam fakt, ze ktos dostanie pozwolenie na prace i SSN nie przesadza niestety o tym, ze dostanie green card.

Waiver w sytuacji taka jak Twoja bedzie bardzo ciezko uzyskac. Poszukaj moich postow - w jednym z nich opisywalam jak taki waiver wyglada i jak sie go robi.

Sama aplikacja I-601 nie jest waiverem. Musi byc do tego bardzo dobre uzasadnienie, takie uzasadnienie to kilkadziesiat kartek - musicie udowodnic dlaczego nalezy wam sie waiver oraz ze podczas pobytu w USA nie byliscie uciazeniem dla panstwa USA. Inna bylaby sytuacja gdyby ktos staral sie o waiver dla zony/meza - wtedy nie jest latwo, ale juz mozna sie powolywac na wiele rzeczy, na ktore nie powolasz sie jesli sponsoruje Cie mama.

Samo dostosowanie sie do voluntary departure nie znaczy, ze zostanie komus przebaczony 10-letni zakaz wlotu do USA i dlatego wlasnie wymagany jest waiver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...