Skocz do zawartości

Bilety do USA // Wakacje 2005


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :D)

Mam pare pytan zwiazanych z kosztami biletów lotniczych. Po mojej wizycie na Pieknej dowiadywa3em sie o koszty biletów lotniczych do Chicago, jednak kwote jaka dostalem na karteczce przesz3o 2000 zl do Chicago. (return ticket). Mam pytanie, czy nie mozna z3apaa jakiegoś last minute ? :lol:), oraz czy juz na miejscu w "czikago" istnieje mozliwosc znalezienia jakies nie za drogiej kwatery 30-40 min od centrum ??

Nie ukrywam, ze jade tam 1-szy raz i jestem nieco zdezorientowany, znajomi odradzali mi podro?y samemu, ze wzgledu na mój wiek (18 dopiero w sierpniu) Prosze o jakies wskazówki :P

Z gory dziekuje :D) i Serdecznie pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jezeli chodzi o polaczenia rejsowe, to nie ma tam "last minute". tutaj jest regula - kto pierwszy ten lepszy i im wczesniej tym lepiej...

jak chcesz bilet na lato, to najlepiej juz go rezerwuj, bo potem moze nie byc miejsc w tanich taryfach albo wcale.

a wyjazd do usa samemu w tym wieku to nic wielkiego - i nie ma sie czego bac - majac 18 lat pojechalem do NYC zupelnie sam na dlugi weekend - sam polecialem, sam mieszkalem w hotelu i sam sie tam rzadzilem... ;-) zycze powodzenia i udanych wakacji! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SantaCruz tez tak sadze :lol:

tylko wiesz... ma sie jeszcze nad g3ową rodzicow :evil: wiec... nie wiem do konca, tez chetnie odwiedzi3bym w wakacje NYC, pe3no ksiazek, przwodnikow :D "SZCZUROPOLACY" goraco polecam... Jednak nie mam jeszcze uzbieranej calej $ na bilet nawet, wiec nie wiem, co mi da wczesniejsze zarezerwowanie, prosze o odp. :idea:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniejsze zarezerwowanie zaklepie ci bilet za okreslona cene - to juz nie sa te czasy, gdzie bilet kosztuje tyle i tyle i ani grosza wiecej ani mniej. teraz na jeden lot masz mnostwo taryf, ktore sie zmieniaja (rosna) w zaleznosci ile osob juz zarezerwowalo miejsce, ile czasu do wylotu itd itp - wiec zasada jedna - im wczesniej tym lepiej - w szczegolnosci do usa - bo np w czerwcu juz nie dostaniesz latwo miejsca do usa w klasie ekonomicznej- a jezeli dostaniesz - to w jednej z najwyzszych taryf...

najlepiej zadzwon do jakiegos biura - i popros zeby wyszukali ci przelot na dane dni (lub przedzialy czasowe) no i zarezerwowali - niektore linie (i taryfy) wymagaja natychmiastowego wykupu, niektore w ciagu 72h, niektore w umozliwiaja to do np 2 dni przed wylotem.... wiec najlepiej popros w biurze o jak najdluzsza mozliwosc rezerwacji - oni na pewno cos znajda/wykombinuja. sam kiedys jak lecialem po raz pierwszy do kalifornii, pani w LOTcie trzymala mi rezerwacje przez 4 tygodnie - a oficjalnie wolno tylko 3 dni..... wiec jak ladnie zaspiewasz w biurze, to pewnie cos wykombinuja... ;-)

a co do rodzicow.... hmmmm.... moi tez nie byli specjalnie zadowoleni moim pomyslem, ale co mieli zrobic... po prostu powiedzialem im ze jade... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim przypadku to nie ma znaczenia czy z miedzyladowaniem czy nie - bo liczy sie tylko cena, no nie? ;-) co do jakosci i wygody poszczegolnych linii, to moznaby otworzyc osobne forum na ten temat.

ja do usa latalem i bezposrednio i z przesiadkami w roznych krajach i szczerze mowiac na jedno wychodzi... ;-)

a co do rezerwacji - to na pewno cos ci znajda z mozliwoscia wykupu przed samym wylotem..... jezeli nie ma nic na dzien dzisiejszy, sprobuj za 4 dni, za tydzien itd - wyszukuj tez w internecie na samoloty.onet.pl i innych takich serwisach - i pamietaj - najlepiej zaznaczaj ze chcesz bilet mlodziezowy - bo one do usa sa zazwyczaj o kilkaset zlotych tansze (ale nie zawsze sa dostepne)

a co myslisz o wylocie np z pragi lub berlina? z tych miast mozna czesto znalezc nizsze ceny niz na wyloty z polskich lotnisk..... na dodatek slyszalem, ze od tego lata beda lataly miedzy usa a europa tzw tanie linie - wchodzi na rynek jakas nowa amerykanska tania linia i ma w planach latanie miedzy innymi do niemiec i czech - wiec moze to bedzie dobra okazja. nie pamietam teraz jej nazwy,ale jak tylko znajde ponownie artykul o tym, to ci dam znac... z tego co slyszalem, bilety maja byc juz od $150 w jedna strone... (nie wiem czy z oplatami czy bez)

polecam tez szukanie polaczen bezposrednio na stronach www linii lotniczych lub dzwonienie/odwiedzanie ich biur - czesto maja taryfy sprzedawane tylko przez siebie, nieudostepiane biurom podrozy.... (od roku stalo sie to bardzo popularne)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czerwca 2004 roku mówi sie o checi wejścia na rynek z ofertą taniego latania za Atlantyk linii ATA Airlines:

"Najprawdopodobniej od 2005 roku rozpoczną sie regularne po3ączenia z Europy do USA oferowane przez tanie linie lotnicze. Z lotniska w Kolonii chcą takie po3ączenia uruchomia amerykanskie i europejskie tanie linie lotnicze. Cena biletów lotniczych w promocji - od 100 euro w jedna strone.

Prezes amerykanskiej linii ATA zapowiedzia3 uruchomienie po3ączen z Kolonii do USA." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...