Skocz do zawartości

art.212e w przypadku au pair


Rekomendowane odpowiedzi

hej!

mam pytanie w zwiazku z art.212e czy dotyczy on tez au pair jak w przypadku intershipa czy tez nie?jezeli zdecyduje sie na wyjazd do USA i po roku lub dluzszym okresie powiedzmy rodzina u ktorej bede pracowala zaproponuje mi sponsorowanie albo poznam chlopaka i bede chciala zwiazac z nim moja przyszlosc(wyjsc za maz)czy ta wiza z art.212e moze sprawic,ze bede miala zamknieta lub utrudniona droge?jezeli wiecie cos na ten temat to bede wdzieczna za odpowiedz :( aha jeszcze cos jezeli w tym roku wylosuje zielona karte i przed powiadomieniem mnie o tym dostane wize na au pair,ale bede jeszcze w kraju to nie trace jej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dotyczy on tez au pair jak w przypadku Internshipu czy tez nie?  

Z tego co wiem - tak, dotyczy... Ale nie ma wlasciwie regul kto bedzie podlegal Sekcji 212(e), a kto nie - tak jak w wypadku Internshipu. 8)

czy ta wiza z 212e moze sprawic,ze bede miala zamknieta lub utrudniona droge?  

Zamknieta to moze nie, ale na pewno utrudniona. :x

jezeli w tym roku wylosuje zielona karte i przed powiadomieniem mnie o tym dostane wize na au pair, ale bede jeszcze w kraju, to nie trace jej?

"Jej", czyli czego? I czy wciaz chodzi Ci o sytuacje, gdy bedziesz podlegala Sekcji 212(e)? Wizy - nie utracisz... Szansy na Zielona Karte? Szczerze - nie wiem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzilo mi o Green Card. Tzn.,ze moge dostac wpis,ze podlegam albo nie pdlegam art.212e -niezle:(Babka od programu au pair mowila,ze nie ale im zawsze chodzi o kase!Juz sama nie wiem co robic. Na work& trawel nie pojade bo obrona szykuje mi sie dopiero w lipcu,bo to bedzie mozliwy pierwszy termin,a przekladac nie chce.W takim razie zostaje mi wiza turystyczna albo au pair,ale tak i tak nie dobrze,kto da studentce wize na piatym roku prawa??!!Dzieki za odpowiedz Chomik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz miala wbita sekcje 212(e) - a bardzo czesto dostaja taka pieczatke osoby na ostatnim badz po ostatnim roku studiow - nie mozesz starac sie o Green Card jesli wygrasz w DV Lottery. Dlaczego? Bo wyraznie masz napisane w przepisach prawa imigracyjnego, ze musisz sie starac o waiver badz powrocic do kraju na 2 lata fizycznej obecnosci ZANIM zaczniesz sie ubiegac o permanent residence badz wize pracownicza. Problem jest w tym, ze zanim pokonalabys wszystkie przeciwnosci ( waiver - jesli ci sie nalezy - a moze ci sie nie nalezec, bo ktos bedzie placil za twoja szkole w USA ... ) moze nie byc juz dostepnych numerow wiz imigracyjnych ( czyli bedzie juz wyczerpane te 50 tysiecy osob, ktore kwalifikuja sie do otrzymania Green Card ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam robic?Starac sie o wize na au pair i liczyc,ze nie wbija mi tego przekletego 212e,czy ryzykowac i jechac po turystyczna-chociaz nie wierze,ze moglabym dostac wize bedac na ostatnim roku studiow.Bo jechac na Work&Trawel to nie wyjscie,bo teoretycznie nawet jakbym chciala zostac to nie moge bo mam brata na 4-tym roku studiow i tym pozostaniem w USA zamknelabym mu juz na zawsze wyjazd .I co robic z tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam robic?Starac sie o wize na au pair i liczyc,ze nie wbija mi tego przekletego 212e,czy ryzykowac i jechac po turystyczna-chociaz nie wierze,ze moglabym dostac wize bedac na ostatnim roku studiow.Bo jechac na Work&Trawel to nie wyjscie,bo teoretycznie nawet jakbym chciala zostac to nie moge bo mam brata na 4-tym roku studiow i tym pozostaniem w USA zamknelabym mu juz na zawsze wyjazd .I co robic z tym??

Jedz na Au Pair... Napisalem Ci, ze Sekcja 212(e) dotyczy osob, wyjezdzajacych na ten program. Ale... musze przyznac, ze nie znam nikogo, kto akurat podlegalby tej adnotacji, bedac Au Pair, a wiem o dziewczynach, ktore wracac do Polski nie musza. Swa informacje o tym, ze jednak Sekcja 212(e) moze zostac Ci wbita w wize, czerpie z kolei od czlowieka, pracujacego w branzy wyjazdow do USA. :shock:

Jest to jednakze chyba podobna sytuacja, jak w wypadku Internshipu - nikt nic nie wie na 100%, mozna dostac ten nieszczesny wpis, a mozna go uniknac. Zaryzykuj... Potem bedziesz miala czas na miejscu, aby sie zastanowic co dalej. Nie zamykaj bratu drogi do USA, raczej nie probuj z wiza turystyczna, bo szanse na nia masz duzo mniejsze, niz na J1. :(

Madrego wyboru i powodzenia! :)

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Chomiku, nie musza wrocic jesli nie maja wbite 212(e) i zmienia status wizy badz ... zostaja nieleganie. Ja osobiscie znam co najmniej 10 dziewczyn, ktore byly au pairs i mialy sekcje 212(e). Kazda z nich probowala zostac w USA i tylko jedna dostala waiver.

Jak to sie dzieje, ze ktos dostaje 212(e) a ktos nie ? Jest specjalna lista zawodow ( inna dla kazdego kraju ). Na podstawie tej listy wbijana jest sekcja 212(e) jesli zawod danej osoby znajduje sie na tej liscie. I dlatego osoby jadace na internship najczesciej podlegaja pod sekcje 212(e), bo na 'polskiej' liscie znajduje sie niemal kazdy zawod, co oznacza, ze w naszym kraju jest zapotrzebowanie na kazdego pracownika ....

Sekcja 212(e) zdarza sie rzadko wsrod au pairs z jednego powodu - najczesciej jada na tenze program dziewczyny majace srednie wyksztalcenie badz 1-3 roku studiow. Rzadziej osoby po 4 roku badz wrecz po studiach. ( tak dzieje sie w przypadku internship gdzie kazdy ma juz wyksztalcenie i praktycznie kazdy tenze wpis dostaje )

Jesli jednak konsul uzna, ze dana au pair moze w jakikolwiek sposob zostac w USA po programie ( badz probowac zostac ) wtedy zabezpieczeniem jest wlasnie wpis, iz sekcja 212(e) DOES APPLY.

Nie ma reguly, ze np. po studiach prawniczych dostaniesz ten wpis a po studiach medycznych nie dostaniesz. Tu decyzja nalezy tylko i wylacznie do konsula, bo - tak jak wspomnialam - na liscie zawodow podlegajacych pod sekcje 212(e) dla Polski jest praktycznie k a z d y zawod. Jesli wiec konsul zdecyduje, ze ok, mozesz jechac, wrocisz - wpisu nie dostaniesz, a jesli zauwazy, ze masz juz studia na ukonczeniu i mozesz nie wrocic - mozesz wpis dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle! Znajac moje szczescie na 90%dostane ten nieszczesny wpis. Bede juz po studiach i to prawniczych. Cokolwiek postanowie i tak bedzie zle :) A czy pozniej jak ewentualnie zdecyduje sie na pozostanie w USA po programie Au Pair to jak i czy w ogole moge zmienic status tej wizy? Albo zmienic ja na inna?

Dzieki za odpowiedz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie dzieje, ze ktos dostaje 212(e) a ktos nie ? Jest specjalna lista zawodow (inna dla kazdego kraju). Na podstawie tej listy wbijana jest sekcja 212(e) jesli zawod danej osoby znajduje sie na tej liscie. I dlatego osoby jadace na internship najczesciej podlegaja pod sekcje 212(e), bo na 'polskiej' liscie znajduje sie niemal kazdy zawod

decyzja nalezy tylko i wylacznie do konsula, bo - tak jak wspomnialam - na liscie zawodow podlegajacych pod sekcje 212(e) dla Polski jest praktycznie k a z d y  zawod. Jesli wiec konsul zdecyduje, ze ok, mozesz jechac, wrocisz - wpisu nie dostaniesz, a jesli zauwazy, ze masz juz studia na ukonczeniu i mozesz nie wrocic - mozesz wpis dostac.

Karino,

To, co opisalas, czyli Exchange Visitor Skills List, jest jednym z powodow, drugim jest sytuacja, w ktorej w czyims udziale w programie partycypuje rzad amerykanski lub polski.

Ale... jest mnostwo osob, wiele lat po studiach, z niczym, co by je trzymalo w Polsce, ktore dostaja "does not apply"... Tutaj: http://forum.usa.info.pl/viewtopic.php?p=2...highlight=#2369 Fiendix pisal o uczestnikach, jadacych do tego samego pracodawcy, przez to samo biuro, z pomoca tej samej amerykanskiej fundacji, na to samo stanowisko - jedna podlega Sekcji 212(e), inna - nie. :(

Czy przypadkiem jedyna regula w przypadku otrzymania lub nie nakazu powrotu po 2 latach do kraju nie jest... brak regul?

Bo zarowno lista zawodow, jak i kwestia ewentualnego sponsoringu ze strony rzadow po prostu sie nie sprawdza! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pozniej jak ewentualnie zdecyduje sie na pozostanie w USA po programie Au Pair to jak i czy w ogole moge zmienic status tej wizy? albo zmienic ja na inna?

Dzieki za odpowiedz :(

Mozesz... Na pewno mozesz na F1, mysle, ze mozesz takze przedluzyc swoj pobyt jako Au Pair. No i jeszcze pozostaje malzenstwo. Po wizy pracownicze typu H musialabys wracac do Polski. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...