Skocz do zawartości

JFK -> Newark -> Manhattan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie... Ląduję w New York na JFK i mam tam ok 18godzin postoju z czego muszę się dostać następnie na lotnisko do Newark... I tak się zastanawiam jak czasowo wygląda przeprawa z JFK do Newark na lotnisko, czym się tam dostać, ile kosztuje transport na to lotnisko, czy jezeli bilet mam wykupiony z Katowic do Juneau na Alasce, to czy przy tej duzej przesiadce sam odbieram sobie bagaże czy też słuzy lotniska transportują mi te bagaże na kolejne lotnisko? Jak czasowo/cenowo wygląda dotarcie na Manhattan z lotniska JFK? Co polecacie pozwiedzać w tym czasie? Co najbardziej warte polecenia aby zobaczyć choć namiastke New York? Prosze o wypowiedź osób które tam były i widziały... :-) z góry dzięki za wszelkie informacje :-)

Ps. z katowic wylatujemy [tzn ja i moja dziewczyna] 27czerwca i lecimy przez ->paryż -> new jork -> newark -> seattle -> Juneau -> kake... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się zbytnio jak z dojazdem z Manhattanu na Newark ale info dotyczace trasy z JFK na Manhattan znajdziesz tutaj :

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...790308e270fe202

Bagaze bedziesz musial raczej wyciagnąć na JFK, bo nie slyszalam o tym zeby przewozili bagaze z jednego lotniska do drugiego (tym bardziej ze sa dosc daleko od siebie polozone). Jesli masz okazję pozwiedzac NY to polecam ci isc przede wszystkim na Times Square (szczególnie wieczorem), a w ciągu dnia odwiedzic Central Park i jesli starczy czasu to zjechac na Downtown Seaport i porobic sobie fajne fotki z Brooklyn Bridge w tle :)

Z Seaport odpływają co 30 min darmowe promy na Staten Island. trasa w jedna strone trwa okolo 20 min i przepływasz tuz obok statuły wolnosci.

Mapke z trasami metra po NY dostaniesz za darmo na kazdej stacji w okienku ZA DARMO :P

Mysle ze spokojnie zdążysz w 18 godz to wszystko zobaczyc i dojechac na luzie do newarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o transport z manhattanu na newark, to ja korzystalem z autobusow sieci newark liberty. odjezdzaja co 15 minut w godzinach szczytu. przystanki maja w roznych miejscach manhattanu, ja odjezdzalem z port authority, to nie bylo trudno znalezc (najpierw ich biuro zeby kupic bilet, potem ich przystanek na ulicy), nie wiem jak to wyglada w innych miejscach. koszt to 15$. jesli chodzi o droge w przeciwna strone (z newark na manhattan) to tez nie powinno byc problemu, bo kasa newark liberty jest w centralnym miejscu hali przylotow. tutaj mozesz sobie sprawdzic dokladny rozklad jazdy i poszczegolne przystanki http://www.coachusa.com/ss.airport.asp

ja mam inne pytanie: gdzie w ny mozna przechowac bagaz na pare godzin i jaki jest tego koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. mozesz wziac jeszcze pociag. wsiadasz na penn station. jest to pomiedzy 7 i 8 Avenue. I jedziesz tylko nie wiem na jakiej stacji musisz wysiasc ale to zapytasz konduktora. potem na tej stacji idziesz schodami na góre i jest kolejka lotniska ktora jezdzi z terminala a do c i wysiadasz na ktorym ci potrzeba. kolejka ta jest bezplatna a pociag kosztuje ze 12-14$. cala podróż trwa tak z 40min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Potwierdzam. Możecie wsiąść w pociąg na Penn Station, to jest jakby w podziemiach Madison Square Garden. Nie pamiętam stacji końcowej, ale musicie jechać w kierunku Linden, po drodze jest przystanek Newark Airport. Sądze, że wyniesie Was to jakieś 10-12$.Czas podróży około 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...