Skocz do zawartości

wyjezdzam na internship ale nie chce wracac po 18 miesiacach


Rekomendowane odpowiedzi

hej, w przyszlym roku wyjezdzam na internship do USA na max czas czyli na 18 miesiecy ale nie chce wracac po 18 miesiacach do naszej kochanej ojczyzny, najchetniej zostalabym tam d3u?ej albo wogole na stale, co radzicie zrobic, jak to rozegrac?moze sa tu osoby które maja podobny dylemat albo tak zrobily?

pozdr

marta

martuniak@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, w przyszlym roku wyjezdzam na internship do USA na max czas czyli na 18 miesiecy ale nie chce wracac po 18 miesiacach do naszej kochanej ojczyzny, najchetniej zostalabym tam d3u?ej albo wogole na stale, co radzicie zrobic, jak to rozegrac?moze sa tu osoby które maja podobny dylemat albo tak zrobily?

pozdr

marta

martuniak@wp.pl

1. Poczekaj najpierw na wize, a jesli juz ja masz, to sprawdz co jest na niej napisane - jesli "2 years rule DOES apply", to bedzie Ci bardzo ciezko nie wracac, nawet w przypadku malzenstwa z Amerykaninem...

2. Jesli bedziesz miala "DOES NOT", wtedy mozesz zaczac myslec, ale... zmiana na wize typu H nie bedzie mozliwa bez powrotu do Polski i wizyty w Ambasadzie... Pozostanie malzenstwo :) Lub byc moze przedluzenie J1, bo ostatnio ktos o tym metnie wspominal... Nie wiem czy daloby rade zmienic J1 na F...

3. Jedno jest pewne - o wiele wiecej bedziesz wiedziala i o wiele wieksze bedziesz miala mozliwosci dzialania juz na miejscu... Tak czy inaczej sadze, ze bez prawnika ani rusz. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam wyjechac na program W&T w przysz3ym roku i mam ten sam problem co ty. Te? chcia3bym pojechac do usa i zostaa tam na d3u?ej albo na sta3e.Dlatego do3ączam ten post do twojego.Je?eli ktos mo?e to niech wymieni wszelkie mo?liwe sposoby na pozostane tam, przy czym nie chodzi mi o to aby bya tam nielegalnie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam wyjechac na program W&T w przysz3ym roku i mam ten sam problem co ty. Te? chcia3bym pojechac do usa i zostaa tam na d3u?ej albo na sta3e.Dlatego do3ączam ten post do twojego.Je?eli ktos mo?e to niech wymieni wszelkie mo?liwe sposoby na pozostane tam, przy czym nie chodzi mi o to aby bya tam nielegalnie.

Pozdrowienia.

Czesc!

W Twoim wypadku pewne(?) jest, ze nie bedziesz mial na wizie tego nieszczesnego wpisu... Nie wiem jednak - byly takie pogloski - czy stworzy Ci to mozliwosc do jakiejkolwiek zmiany... Jezeli tak, to na pewno byli ludzie, ktorzy zmienili J1 na F1 ("poszli" lub poszli do szkoly...), na pewno wiele osob zmienilo na turystyczna (ale odpada legalna praca), watpie, aby technicznie udalo Ci sie przejsc na wize typu H...

Wlasciwie to nalezy zaczac od pytania - biura W&T z pewnoscia to wiedza - czy byla mowa w Ambasadzie o tym, czy uczestnicy W&T beda mogli, czy nie beda mogli w ogole starac sie o zmiany statusu?

Zawsze pozostanie Ci malzenstwo... :smt030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam pytanko czy jest mozliwosc legalnego przedluzenia j1 (wat) nie wyjezdzajac ze Stanow????jade po raz drugi i chce zostac ze wzgledu na mojego faceta(Amerykanin) wiec prosze nie piszcie o malzenstwie) chcemy to zrobic tylko zalezy mi na tym aby moc caly czas pracowac i byc niezalezna a wiem ze zalatwianie takich spraw w urzedzie imigracyjnym trwa!!!Czytalam gdzies ze istnieje mozliwosc przedluzenia Ds 2019 tylko niestety nie bylo napisane na czym mialo by ono polegac!!!Jezeli ktos wie prosze o odpowiedz!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwosc legalnego przedluzenia j1 (wat) nie wyjezdzajac ze Stanow????  

Nie... Nie ma w ogole mowy o przedluzaniu wizy J1 w tym wypadku.

Mozesz - a przynajmniej moglas jeszcze w zeszlym roku - pojsc do szkoly i starac sie o wize F1.

W Twoim wypadku pozostaje chyba tylko malzenstwo. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym róznie sie internship od w&T

czyli w moim przypadku jak jade na maksymalnego internshipa na 18 miesiecy to wiem zalezy to co mi wbija w paszporcie

no i pozostaje ma3zenstwo, które wykluczam bo nie bede chodzic z siecia i polowac na amerykanów aby tam pozostac

czyli albo jakis prawnik który mi doradzi tam na miejscu co robic albo wracam i w ambasadzie staram sie ale juz o jaka wize?

rany, juz mnie g3owa boli od kombinowania

pozdr

marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym rózni sie internship od w&T?  

W obydwu przypadkach mowimy o wizie J1, ale - piszac w najwiekszym skrocie - W&T dotyczy wakacji, jezdza nan studenci, pracuja maksymalnie 4 miesiace i maja miesiac na podrozowanie... Internship to chyba wiesz czym jest, skoro sie na ten program wybierasz. 8)

czyli w moim przypadku jak jade na maksymalnego internshipa na 18 miesiecy to wiem zalezy to co mi wbija w paszporcie

Tak...

no i pozostaje ma3zenstwo, które wykluczam bo nie bede chodzic z siecia i polowac na amerykanów aby tam pozostac    

Poczekajmy, zobaczymy :wink:

czyli albo jakis prawnik który mi doradzi tam na miejscu co robic albo wracam i w ambasadzie staram sie ale juz o jaka wize?  

Tak, jakis prawnik, wiele zalezy od wpisu w wize, tyle o tym pisalismy, albo wracasz i starasz sie o wize, ktorej nie zabrania Ci ewentualna Sekcja 212(e). Bylo o tym tyle informacji na tym Forum, ze nie mam zamiaru powtarzac :x

Pozdrawiam,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Dawid, nikt nie kaze Ci tego powtarzac, wiec sie tak nie unoś

to mile, ze zawsze mi odpowiadasz, ale naprawde nie musisz

m

1. Nie unosze sie... Jesli moje slowa oznaczaja "unoszenie sie", to dalibog nie wiem jak brzmie, gdy naprawde jestem w... uniesieniu :wink:

2. Na koncu Twojej wypowiedzi "albo wracam i w ambasadzie staram sie, ale juz o jaka wize?" jest jak nic znak zapytania, wiec odpowiedzialem Ci, iz juz kilkukrotnie bylo to wyjasniane... :(

3. Wiem, ze nie musze Ci odpowiadac 8)

Milego weekendu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...