Skocz do zawartości

CO zrobić, żeby wyjechać?


jj09

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat i jestem zainteresowany wyjazdem do USA w celu podszlifowania języka, a nawet rozważam możliwość podjęcia studiów na którymś z tamtejszych uniwersytetów...co powinienem zrobić :?:

Po pierwsze musisz miec pieniadze na nauke. Szkoly jezykowe so dosyc tanie, ale jezeli chcesz chodzi na uniwersytet nie majac GC i nie bedac rezydentem danego stanu 4 lata nauki na stanowym (publicznym) uniwesrytecie bedzie Cie kosztowac $100k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest GC i kto to jest rezydent stanu :?:  

i co zrobić, żeby nie wszyło to aż tak dorogo ;)  :?:

i czy osoba, która nie ukończyłą 18 lat może pracować legalnie w USA :?:

1. GC to zielona karta czyli pobyt staly. Rezydent stanu to osba zamieszkala na stale w danym stale (GC lub obywatel). Jezeli nie jestes rezydentem danego stanu to musisz placic pelna oplate za nauke w publicznej szkole. Ja jestem rezydentem stanu Pennsylvania i moja szkola kosztuje mnie $6k na rok. Jak bum chcial chodzic na stanowy uniwersytet powiedzmy w New Jersey bym musial placic pelne czesne czyli w przyblizeniu okolo $25k na rok. Na mojej uczelni jest wielu studentow z poza stanu i placa pelne czesne ($27k na rok).

2. Nic nie mozesz zrobic bo nie masz GC lub obywatelstwa.

3. Moze, ale musisz miec pozwolenie na prace a tego tak latwo nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Cavscout

mam takie pytanko. gdzies mi sie obilo o oczy ze na visie studenckiej mozna pracowac 20h tygodniowo. ale tylko na terenie campusa"

-- faktycznie.

czy poza terenem tez mozna gdzies pracowac legalnie?

-- nie. Legalnie masz tylko i wylacznie 20 godzin na campusie. (Co nie zmienia faktu, ze wielu studentow dorabia sobie poza campusem, ale nie legalnie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi Ci o podszlifowanie jezyka to szkoly sa w miare tanie. Bycie studentem umozliwilo by Ci rowniez bycie w stanach legalnie (na wize studenckiej). Jesli chodzi o ukonczenie studiow na wyzszej uczelni to bez mozliwosci otrzymania dofinansowania koszty calej nauki moga byc naprawde wysokie. Nawet po otrzymaniu dofinansowania, kwota ktora trzeba bedzie zaplacic nadal moze sie okazac wysoka i byc moze, potrzebna bedzie pozyczka studencka. Takze, studia w stanach nie naleza do najlatwiejszych, bynajmniej jesli mowimy o finansach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem rezydentem stanu Pennsylvania i moja szkola kosztuje mnie $6k na rok. Jak bum chcial chodzic na stanowy uniwersytet powiedzmy w New Jersey bym musial placic pelne czesne czyli w przyblizeniu okolo $25k na rok. Na mojej uczelni jest wielu studentow z poza stanu i placa pelne czesne ($27k na rok).

Czy tak jest w calym USA?

Rozumujac poprawanie jesli mam GC to automatycznie dostaje znizke na kazdej uczelni w USA bez wzgledy czy to college czy universytet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaje znizke??

mozesz to tak powiedziec...jestes traktowany jak in-state student i placisz mniejsze czesne(tutions) w stanie w ktorym jestes rezydentem ...tak jest w kazym stanie, stan wspiera tylko rezydentow swojego stanu.. poczytaj torche na forum...

Jak chcesz cos jeszcez wiedziec to pytaj..:lol:

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...