Skocz do zawartości

pytanie odnośnie wiz


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. mam w planie starac sie o wize za jakis miesiac. jestem studentka studiow zaocznych(na kierunku turystycznym) 2 rok. w stanach przebywa moja ciotka ;legalnie, a od jakis 2 lat jest tam rowniez moja matka z tym ze jest nielegalnie. czy moge miec z tym problem ze matkja jest tam nielegalnie? co moge powiedziec jak spytaja czy czasem niechce odwiedzic matki? moze ulatwi to sytuacje ze ona mieszka pod innym adresem? niz ciotka? tak ogulnie to nawet niewiem jaki przedstawic konkretny powod mojego wyjazdu tam. mam w planach powiedziec ze w celach turystycznych a tak naprawde chce zobaczyc sie z mama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dziekuje za odpowiedz juz czuje sie troszke pewniej. mam jeszcze jdeno pytanie. mam siostre i jej sytuacja jest podobna do mojej z tym ze ona byla w stanach w 1999 roku. otrzymala wize na okres od 15 lutego do 15 pazdziernika 1999roku. jest duzy problem. wyjechala do stanow pod koniec wrzesnia 99 i przekroczyla termin wizy. o 2 miesiace za duzo przebywala w stanach. chodzila tam do szkoly. tez jest studentka. niema szans prawda? zeby sie starac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli spytaja jej czemu chodzila tam do szkloly?/ :? a i oddnosnie pobytu mojej mamy. boimy sie z siostra ze spytaja co ona tam tyle robi. a prawda jest taka ze pracuje. niewiemy czy muwic prawde czy nie. mamy zamiar wziasc urlop dziekanski na pol roku. czy wziasc ten dokument ze taki urlop zostal udzielony? ja bym chiala zostac tam z 4 miesiace ale niemam pojecia jaki mam przedstawic powod tak dlugiego pobytu tam. bardzo prosze o odpowiedz i zgory dziekuje za poprzednie odpowiedzi i za ta jesli zostanie udzielona w tej sprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat i siostra znajdują się w USA dłużej, niż im zezwolono. Czy w tej sytuacji mam jakąś szansę na uzyskanie wizy turystycznej? Czy lepiej nie zamieszczać informacji na temat pobytu rodzeństwa w USA na formularzu wizowym?

O: Jest to sytuacja trudna, ale zawsze lepiej zamieścić na formularzu wizowym informacje, które są zgodne z prawdą. Fakt przebywania bliskich krewnych w USA bez właściwego statusu może mieć pewne znaczenie w chwili rozpatrywania podania wizowego. Mimo to, osoby, które będą w stanie udowodnić silne związki z krajem zamieszkania otrzymają wizę. Natomiast w przypadku stwierdzenia przez konsula, że przedstawione informacje są nieprawdziwe, odmowa jest prawie pewna. Ponadto złożenie fałszywych oświadczeń (np. na temat pracy lub dochodów) lub ukrycie istotnych faktów (np. związanych z karalnością) może oznaczać stały zakaz wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych.

W każdym przypadku lepiej świadczyć prawdę.

http://poland.usembassy.gov/poland-pl/q2_2005.html

a co do tego urlopu to jak przekonasz Konsula o tym co tam bedziesz robic przez tyle czasu?zwiedzac przez tyle miesiecy ,masz na to taka kase?

Pamietaj ze pobyt wlasciwy to Ci wstepluja na granicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze chcialam 3 miesiace przeznaczyc na prace a miesiac na zwiedzanie. glownie zalezy mi na utrzymaniu sie na studiach przez samodzielnie zarobione pieniadze. mam kosztowne studia bo jest to szkola prywatna. a gdybym powiedziala prawde ze chce sobie zarobic na studia? to pewnie bez sensu... muwic cos takiego. niewiem co powiedziec zeby sobie niezaszkodzic. prosze o rade. czyli chyba bedzie lepiej jak powiem ze jade na 2 miesiace w ostatecznosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponownie dziekuje za odpowiedz ;). zobacze jeszcze co tu wykombinowac. mysle ze pokieruje sie prawda... tak bedzie chyba najlepiej. wybiore ta op[cje ze jade turystycznie n a 2 miesiace i tyle. moze dostyane np na pol roku to wtedy to wykorzystam :) . ciekawe czy jeszcze daja wizy na 10 lat? zobaczymy jak to bedzie. jeszcze raz dziekuje za wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslalam ze niebede miec juz pytan a jednak mam znowu. prosze rowniez o jeszcze jdena odpowiedz. jakie dokumentyy powinnam miec przy sobie. wiem juz ze indeks wypelniony, legitymacje ale czy cos jeszcze? od marca do sierpnia tego roku odbylam staz w biurze podrozy i jestem zatrudniona i to na okres prubny :? i powiem szczerze niezarabiam majatku... czy moge powiedziec ze ciotka funduje mi wyjazd? i caly pobyt w usa? czy oni beda potrzebowac jakiegos potwoerdzenia o jej zarobkach? bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...