Skocz do zawartości

Sekcja 212 - waiver


Rekomendowane odpowiedzi

hej,

jade na internshipa i niedlugo czeka mnie rozmowa w ambasadzie.

strasznie sie boje, bo jest bardzo prawdopodobne, ze trafi mi sie sekcja 212.

wybralam kontrakt na 6 miesiecy- przedluze go na miejscu. wiem ze nie ma jakis regul co do tej sekcji, bo jedni dostaja a drudzy nie. jadnakze slyszalam, ze ci co jada na 12 lub 18 mieisecy od razu dostaja 212. ale czy to prawda to nie wiem - przekonam sie juz w przyszlym tygodniu bo moj chlopak jedzie tez na interna i ma wizyte w ambasadzie.

szukalam info na forum o sekcji 212 i waiverze ale duzo nie znalazlam.

moze sa jakies nowe informacje co do tego przepisu? moze Karina cos wie:)

zalamka bedzie jak bede musiala wracac!

mojego chlopaka firma chce od razu rozpoczac przygotowania o h1b a ja mam wracac? tragedia!

pozdrawiam 8)

pat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justiki, no to udalo ci sie:)) ale z tego co mowia to prawie kazdy dostaje. a znajac mojego nie farta to tez mi sie trafi!

a czy wiecie jak to jest z pozdrozami do PL jak juz przedluze internshipa? czy jesli bede chciala nba kilka dni przyjechac do PL to czy musze znowu isc do ambasady??

pozdrawiam

pat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kierunek studiow ukonczyl Twoj chlopak? Jesli Ty ukonczylas ten sam to prawdopodobnie tez dostaniesz ta sekcje... Czy Wasz kierunek znajduje sie na skill list? Jesli nie to zapytalabym sie w ambasadzie z jakiego powodu zostaliscie przyporzadkowani do tej sekcji. Z jakiej sponsorujacej wyjezdzacie?

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestescie obydwoje na skill list to bedziecie mieli sekcje 212 E :D Ale mozna cofnac ten przepis zarowno w przypadku sponsorowania jak i malzenstwa. Niestety nie jest to latwe ani tanie. Ale jest mozliwosc cofniecia 212 E. A to juz duzo. Poczytaj watek czlowieka, ktory sie za to zabral.

Polecam watek http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...ight=sekcja+212

A skill list jest tutaj:

http://exchanges.state.gov/education/jexchanges/parti[beeep]tion/skills_list.pdf

Polska znajduje sie na str. 51

Daj znac jak Ci poszlo w Ambasadzie i czy dali Ci ten wpis czy nie. Z logicznego punktu powinnas go dostac, ale przeciez zdarzaja sie odstepstwa od reguly i pomylki :wink:

pozdrawiam,

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D glowa do gory, ale mi zawsze wiatr wieje w oczy wiec teraz nawet nie ludze sie na pomyslna wiadomosc :D bedzie jak bedzie:) jeszcze tylko martwi mnie ten waiver-czy to musi byc tak trudno??????? a czy jak przedluze internshipa to jesli przyjade do PL na kilka dni w tym czasie co juz jest przedluzony, to po kolejna wize musze do ambasady jechac? nie wiem czy zrozumiecie to co napisalam, bo samam juz nie rozumiem ;)

ehhh :)

ps. a czy ktos z was placil sam SEVIS przez neta? sa tam dwie opcje:

1, normalny tryb wyslania -koszty $100

2, super szybki - placi sie extra $30 i po 3 dniach w domu jest dowod zaplaty

ten normalny to ile trwa? miesiac?? :)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc pat,

ja czekalam na swoje potwierdzenie o SEVIS oklo tygodnia. z tym, ze wyslali mi na adres w usa. wysylaja go zwyklym listem, wiec mysle, ze do PL w 10 dni powinien dojsc - tak samo jak zwykla pocztowka. :D

jezeli masz zamiar placic przez neta, znajduje sie tam taka opcja jak "drukuj potwierdzenie". jest to tylko moizliwe jeden jedyny raz w momencie przelania kasy na ich konto. proponuje zaopatrzyc sie w drukarke i do dziela:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...