Skocz do zawartości

Pielęgniarstwo w USA


wiatr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Również jestem zainteresowany warunkami pracy pielęgniarki w USA. Moja żona uczestniczy w kursie porzygotowujący do egzaminu CGFNS i egzaminu stanowego NCLEX-RN. Jest już po egzaminie z TOEFL. Do tych egzaminów będzie przystępować na jesień tego roku. A dla zainteresowanych w Polsce polecami link : http://www.wssmia.kei.pl/dwa/articles.php?...p?lng=pl&pg=105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Widzę, że w Stanach nie ma pielęgniarek, które mogłyby podzielić się informacjami o pracy w tym kraju. Szkoda :cry: W chwili obecnej wiele pielęgniarek szkoli się w Polsce, przygotowując się do emigracji zarobkowej w USA, gdzie na chwilę obecną są korzystne warunki wizowe dla pielęgniarek, a co za tym idzie, oczekują one informacji od osób, które już pracują jako RN w Stanach. Jeżeli ktoś może podzielić się informacjami o pracy pielęgniarki w USA, które zdawały egzaminy nortyfikujące, to prosimy o jakieś informacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
:) Poszukuję nadal wszelkich informacji. Zatem kolejny adres :www.adevia.com/index_pl.html . Zastanawiam się czy wszystkie firmy, pośredniczące w organizowaniu pracy dla pielęgniarej w USA zdzierają z człowieka ostatnią koszulę? :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB, a nie orientujesz się może co jest wymagane by zacząć uczyć się "na pielęgniarkę" od podstaw? Chyba zdecyduje się na zmiane zawodu i pielęgniarstwo mnie coraz bardziej interesuje. Niestety, w Polsce na uczelni zostało moje świadectwo maturalne, ale mam zamiar zdać w najbliższym czasie GED. Studiów nie mogę w nic wliczyć, bo kończyłam architekturę wnętrz na ASP.

Co jest wymagane? SAT mogę zdać, nie ma problemu, ACT również. Kłopot będzie tylko jesli okaże się że muszę mieć jakieś zaliczone przedmioty ze szkoły średniej. A ponieważ kończyłam liceum plastyczne to też będzie niedobrze - biologii nie miałam, chemię i fizykę na poziomie podstawowym. Co nie znaczy wcale że nic nie umiem (z racji swoejgo hobby akurat coś wiem) tylko nie mam na to dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB, a nie orientujesz się może co jest wymagane by zacząć uczyć się "na pielęgniarkę" od podstaw? Chyba zdecyduje się na zmiane zawodu i pielęgniarstwo mnie coraz bardziej interesuje. Niestety, w Polsce na uczelni zostało moje świadectwo maturalne, ale mam zamiar zdać w najbliższym czasie GED. Studiów nie mogę w nic wliczyć, bo kończyłam architekturę wnętrz na ASP.

Co jest wymagane? SAT mogę zdać, nie ma problemu, ACT również. Kłopot będzie tylko jesli okaże się że muszę mieć jakieś zaliczone przedmioty ze szkoły średniej. A ponieważ kończyłam liceum plastyczne to też będzie niedobrze - biologii nie miałam, chemię i fizykę na poziomie podstawowym. Co nie znaczy wcale że nic nie umiem (z racji swoejgo hobby akurat coś wiem) tylko nie mam na to dokumentów.

Ja bym polecil Ci zebys zaszla do lokalnego community college. Wiele z nich oferuje pielegniarstwo. W 2004 roku jak zapisywalem sie community college to nie bylo wymagane abym bral SAT. Jedynie musialem wziasc to placment test z angielskiego i matematyki. Jak je zdalem rozpoczalem normalna nauke. Mysle ze dyplom z Polski bedzie wystarczajacy. Mnie sie tylko spytali w ktorym roku skonczylem szkole srednia i gdzie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil Ci zebys zaszla do lokalnego community college. Wiele z nich oferuje pielegniarstwo.

Mam pod samym nosem - dosłownie 10 minut piechotą :)

W 2004 roku jak zapisywalem sie community college to nie bylo wymagane abym bral SAT. Jedynie musialem wziasc to placment test z angielskiego i matematyki. Jak je zdalem rozpoczalem normalna nauke. Mysle ze dyplom z Polski bedzie wystarczajacy. Mnie sie tylko spytali w ktorym roku skonczylem szkole srednia i gdzie. Powodzenia.

Znalazłam takie coś na stronie college który mnie interesuje:

http://wright.ccc.edu/departments/nursing/

GED będą miała.

College transcripts nie posiadam i nie będę posiadała - co im z dyplomu Akademii Sztuk Pięknych?

Eligible for College Level Math - tzn. zdany SAT lub ACT z matematyki?

English Composition - co to jest do cholery?

General Psychology - j.w.

Human Structure and Function/Anatomy and Physiology I & II - j.w. - można to gdzieś zdać czy musze najpierw skończyć jakiś kurs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil Ci zebys zaszla do lokalnego community college. Wiele z nich oferuje pielegniarstwo.

Mam pod samym nosem - dosłownie 10 minut piechotą :)

W 2004 roku jak zapisywalem sie community college to nie bylo wymagane abym bral SAT. Jedynie musialem wziasc to placment test z angielskiego i matematyki. Jak je zdalem rozpoczalem normalna nauke. Mysle ze dyplom z Polski bedzie wystarczajacy. Mnie sie tylko spytali w ktorym roku skonczylem szkole srednia i gdzie. Powodzenia.

Znalazłam takie coś na stronie college który mnie interesuje:

http://wright.ccc.edu/departments/nursing/

GED będą miała.

College transcripts nie posiadam i nie będę posiadała - co im z dyplomu Akademii Sztuk Pięknych?

Eligible for College Level Math - tzn. zdany SAT lub ACT z matematyki?

English Composition - co to jest do cholery?

General Psychology - j.w.

Human Structure and Function/Anatomy and Physiology I & II - j.w. - można to gdzieś zdać czy musze najpierw skończyć jakiś kurs?

Przejzalem ta strone i na Twoim miejscu bym szedl na Registered Nurse program. Ten ktory podalas to jest practical nurse. Z tego co widac to kredyty z tego kursu mozesz potem uzyc zeby zdobyc dyplom associate i registered nurse. Practical nurse to cos w stylu asystentki pielegniarki. Wydaje mi sie oni wymagaja abys miala zaliczone kursy: wprowadzenie do psychologii, Angielski 1 (to nic innego jak kurs na ktorym piszesz dluzsze prace) i anatomie 1 i 2. Co do matemetyka jak nie masz SAT czy ACT to pewnie dadza Ci placement test. Jak go zdasz to wezmiesz matme na poziomie uniwersytetu. Jak nie to przez semester pewnie bedziesz musiala wziasc nizszy poziom na podszkolenie a dopiero potem wyzszy. Na Twoim miejscu nie uzywalbym polsrodkow i od razu bym szedl na studia w kierunku registered nurse po ktorych dostaniesz dyplom associate. Zawsze potem mozesz kontynuawac nauke zeby dostac dyplom bachelor, co bedzie sie wiazalo z jeszcze wyzszymi zarobkami. Tutaj Ci podam informacje z mojej bylej szkoly. Pierwsza oferta to program registered nurse po ktorym dostaje sie dyplom associate a drugi to practical nurse ktory daje tylko certyfikat.

http://www.northampton.edu/academics/credp...rgs/nursing.pdf

Jako practical nurse bedziesz taka pomoca. Jako registered nurse bedziesz aktualnie wykonywac aktualny zawod pielegniarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...