Skocz do zawartości

Czy druga praca jest legalna???


Rekomendowane odpowiedzi

ja w zeszlym roku mialem ze 3-4 prace. u tej zalatwionej nawet sie nie pojawilem.

najbardziej dochodowe to bycie kelnerem/barmanem/valet boy/ albo praca w kasynie na podobnych stanowiskach + cocktail server (dla pan glownie), barback, krupier (musisz miec licencje).

wiem ze 2 lata temu moi znajomi zrobili kurs na spawacza w stoczni za 2tys zlotych. pojechali na W&T i znalezli prace jako spawacze. mowili ze mieli 20$+/hr.

to wszystko co mi przychodzi do glowy, ale wydaje mi sie ze o czyms zapomnialem.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no podobno mozna, ale nikomu z moich znajomych ani znajomych znajomych w przeciagu paru lat sie to nie zdarzylo a czesc z nich notorycznie to robi. nie wiem wiec czy maja wszyscy szczescie (a jest ich naprawde duzo) czy po prostu sevis nie dziala.

w kazdym badz razie, jesli chodzi o druga prace to nie wiem czy to jest legalne, ale wszyscy to robia albo staraja sie znalezc druga i jeszcze nie slyszalem zeby ktos mial problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawiłeś się tam gdzie miałeś załatwione? A to z programu pracę miałeś? Bo jeśli tak to przeceiż można sie. naciąć na to że pracodawca zgłosi do sponsora....

Tak można się naciąć i ja się tak nacięłam, miałam kontrakt z Bogatą w AC i co prawda byłam tam podpisać papiery (piątek) a w poniedziałek miałam iść do pracy, ale pojechaliśmy do innego miasteczka i w pracy już się nie pojawiłam, jednak od razu napisałam do CHI że zmieniłam prace bo mi się nie podobało traktowanie mnie itd. Troszkę przesadziłam ale w planach miałam wyjazd w inne miejsce ( jednak nie znalazłam biura które mogło by mi zagwarantować pracę tam) więc pojechaliśmy do AC bo było w miarę blisko. Jednak przez cały czas dostawałam emaile od pani z CHI że powinniśmy wrócić do naszego pracodawcy, że on na nas czekał pół roku itd., ale była bardzo miła. Jednak potem zaczęła przesyłać mi maile od pracodawcy, żeby zrobili z nami porządek, bo zrobiliśmy „no call, no show” że mają nam cofnąć wizę itd. Powiem szczerze ze się troszkę przestraszyłam ale fakt był taki że mieli tam taki „burdelik” że nawet nie wiedzieli że wypełnialiśmy te papiery. Więc obróciłam to przeciwko nim. I jakoś dał sobie spokój, bo napisałam dokładnie żeby posprawdzał w komputerze, że owszem byliśmy. Nie wiem po co to wszystko napisałam, bo trochę odbiegłam od tematu.

... czy po prostu sevis nie dziala.

Działa działa:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=1507

Ale to wszystko zależy od pracodawcy, jednych to nie obchodzi że ktoś się nie pojawia i nawet nie wiedzą że mogą to zgłosić do organizacji. A drudzy robią wszystko żeby ubliżyć ludziom życie.

witam,  

czy majac prace legalna, zalatwiona przez biuro moge poszukac czegos na wlasna ręke i pracowac równiez legalnie? ...

Możesz pracować legalnie w więcej niż jednej pracy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec smialo moge szukac drugiej roboty

z tego co piszecie to w gre wchodzi opcja spierniczenia od sponsora, ale decyzje podejme na miejscu bo wydaje mi sie ze praca nie bedzie ciezka, bede pracowal jako photografer and ride photo sales w busch gardens, tzn bede robil zdjecia ludzia i im je sprzedawal, robota jak marzenie,co prawda kokosow nie zbije $6.50 ale licze na napiwki, tylko jest jeden mankament,na florydzie bedzie k**ewso gorąco, a ja raczej zimnolubny:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a aj was wszystkich zaskocze i powiem ze druga praca nie jest legalna, bo SSN nie upowaznia do podjecia pracy, ale nikt w USA nie zwraca na to uwagi ani pracodawca ani urzedy. Podsumowujac druga praca nie jest legalna, ale nie jest zabroniona :( wiem ze to dziwnie brzmi, ale to prawda. Aha no i zaden amerykanski pracodawca nie odmowi Ci pracy z takiego powodu.

Zatrudniaja Cie i sie ciesza ze dobry pracownik z Polski przyjechal 8) przynajmniej ja mam takie doswiadczenia za kazdym razem kiedy jade do USA ;)

pozdr.

Udanej podrozy i niezapomnianych wrazen zycze wszystkim WATciakom.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a aj was wszystkich zaskocze i powiem ze druga praca nie jest legalna, bo SSN nie upowaznia do podjecia pracy, ale nikt w USA nie zwraca na to uwagi ani pracodawca ani urzedy. Podsumowujac druga praca nie jest legalna, ale nie jest zabroniona ;)  wiem ze to dziwnie brzmi, ale to prawda. Aha no i zaden amerykanski pracodawca nie odmowi Ci pracy z takiego powodu.

Zatrudniaja Cie i sie ciesza ze dobry pracownik z Polski przyjechal 8) przynajmniej ja mam takie doswiadczenia za kazdym razem kiedy jade do USA :D  

pozdr.

Udanej podrozy i niezapomnianych wrazen zycze wszystkim WATciakom.

:)

nie tyle zaskoczyles - co pomieszales ze soba 'dwa rozne systemy walutowe', wprowadzajac niepotrzebe zamieszanie :(

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...