Skocz do zawartości

H2B na własną reką! jak?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym sied dowiedziec od was jak zacząc starać sie o wyjazd na h2b na własną rękę tzn bez pośrednictwa zadnych biur.

Może ktoś już to załatwił sobie i może sie podzielic doswiadczeniem

proszę dajcie jakąś odowiedź lub ewentualnie jakiegoś linka. Dużo już przejrzałem postów ale nie ma nic na mój temat

Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na początku należy znaleźć sobie pracodawcę w USA, który

będzie chciał zatrudnić takiego pracowika z Polski i

który będzie chciał przejś przez całą procedurę.

Uczestnik taki musi upewnić się, że jego pracodawca skontaktował się z InterExchange, spełnia wymagania Rządu USA dotyczące zatrudniania cudzoziemców zgodnie z warunkami programu H-2B oraz zgromadził wszystkie potrzebne dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na początku należy znaleźć sobie pracodawcę w USA, który  

będzie chciał zatrudnić takiego pracowika z Polski i  

który będzie chciał przejś przez całą procedurę.

Uczestnik taki musi upewnić się, że jego pracodawca skontaktował się z InterExchange, spełnia wymagania Rządu USA dotyczące zatrudniania cudzoziemców zgodnie z warunkami programu H-2B oraz zgromadził wszystkie potrzebne dokumenty.

Nie ma potrzeby kontaktowania sie z InterExchage. Wiza H2B NIE jest programem rzadowym, jak np. J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goniaa dzieki za info

Ale ja mam juz sprawdzonego pracodawce, który już conajmniej raz przechodził przez te formalności (znajomy z którym nie mam teraz zadnego kontaktu pracował u niego) Co ja musze załatwić? jakie dokumenty, jakie są opłaty? Będe wdzięczny za waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karino może pani zna lepiej temat jak to wygląda od strony formalnej :?: Prosił bym o jakies rady lub podpowiedzi gdzie tego szukać (raczej w języku PL) Z tego co przegladam to forum widze ze jest pani jedna z najbardziej obeznanych osob w sprawach wiz i z tym związanych problemów!!!!!! :)

Z góry dzieki :!: :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karino może pani zna lepiej temat jak to wygląda od strony formalnej :?: Prosił bym o jakies rady lub podpowiedzi gdzie tego szukać (raczej w języku PL) Z tego co przegladam to forum widze ze jest pani jedna z najbardziej obeznanych osob w sprawach wiz i z tym związanych problemów!!!!!! :o    

Z góry dzieki :!:  :!:  :!:  :!:

Od strony formalnej musisz miec pracodawce, ktory wypelni dokumenty i jesli beda zaakceptowane wtedy ubiegasz sie o wize.

Proces jest czasochlonny, a dokumentow dosc sporo. Dlatego jesli pracodawca zleci do prawnikowi wtedy koszt czegos takiego jest wysoki - powiedzialabym, ze nie oplaca sie to tylko dla jednego pracownika.

Ilos wiz jest ograniczona - dzielona na dwie pule po 33 tysiace.

Nie ma gwarancji, ze nawet jesli przejdziesz proces w USA to w konsulacie tez dostaniesz wize.

Poniewaz kazda sprawa jest inna wiec nie ma jakiegos poradnika z podpowiedziami jak sie starac badz jak wypelniac dokumenty do H-2B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...