Skocz do zawartości

ISIC czy EURO26


Groch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wszyscy twierdzą że isic bardziej przydaje sie w USA, a euro26 w europie

prawda jest taka że isic wydawana jest tylko w almaturze, a euro26 we wszystkich biurach...jeśli masz almatur pod ręką zainwestuj w isic, jeśli nie...zostaje euro26

ale prawda jest taka że obie są o [beeep]e rozbić...w niczym konkretnym Ci nie pomogą...potrzebny jest tylko numer...i nic wiecej...cała karta bezwartościowa...wg mnie, bo nawet powołując sie na nią nie kupisz piwa...bo żadna z nich nie jest honorowana jako dowód tożsamości, można łatwo podmienić zdjecia, i zmienić dane, bo wpisywane są długopisem, a na wierzchu kawałek foli

ale karte trzeba mieć bo potrzebny jest numer...wiec jaką byś nie wybrał to i tak kokosów na niej nie zrobisz, bo w 99% Ci sie nie przyda.

a wydatek sporawy...60 złotych za kawałek plastiku który można sobie w tyłek wsadzić 8)

chyba że jestem w błędzie...to niech ktoś innym mnie poprawi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy twierdzą że isic bardziej przydaje sie w USA, a euro26 w europie

prawda jest taka że isic wydawana jest tylko w almaturze, a euro26 we wszystkich biurach...jeśli masz almatur pod ręką zainwestuj w isic, jeśli nie...zostaje euro26

ale prawda jest taka że obie są o [beeep]e rozbić...w niczym konkretnym Ci nie pomogą...potrzebny jest tylko numer...i nic wiecej...cała karta bezwartościowa...wg mnie, bo nawet powołując sie na nią nie kupisz piwa...bo żadna z nich nie jest honorowana jako dowód tożsamości, można łatwo podmienić zdjecia, i zmienić dane, bo wpisywane są długopisem, a na wierzchu kawałek foli

ale karte trzeba mieć bo potrzebny jest numer...wiec jaką byś nie wybrał to i tak kokosów na niej nie zrobisz, bo w 99% Ci sie nie przyda.

a wydatek sporawy...60 złotych za kawałek plastiku który można sobie w tyłek wsadzić   8)  

chyba że jestem w błędzie...to niech ktoś innym mnie poprawi  :wink:

Mylisz się BARDZO. Co do wystawiania kart ISCC robi to napewno też foster, lingwista, cump i napewno wiele innych biur.

Euro jest bardziej popularne w europie i rzeczywiście w stanach niekoniecznie się przyda.

KARTA ISCC

Daje ci ona zniżki w parkach rozrywki, hostelach i innych miejscach. Na ich stronie mozna znaleść dokładne adresy. ( w polsce tez jest akceptowana np. zniżki przy wywoływaniu zdjęć, opłaty za wyciągi narciarskie)

Ja zawsze uzywałam jej jako dokumentu przy wejsciu do knajp czy zakupie alkoholu. NIGDY niezdażyło mi się aby mi jej nie uznali. (zreszta młodzież amerykańska też ją ma). Było to bezpieczniejsze niz zabieranie ze sobą wszędzie paszportu!!!!!!!

Jest tam też coś z ubezpieczeniem ale to trzeba sprawdzić bo niechce wprowadzać w błąd.

Uwazam , że przy kosztach wyjazdu do stanów (4500zł- w najlepszym przypadku) koszt karty 60 zł to nie majątek a wazna jest do konca grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie karty : ISIC i EURO26 daja dodatkowe ubezpieczenie. chyba tylko po to ta karta sie moze przydac. nie mozna liczyc ze na nia wpuszcza cie do kazdego klubu bo tylko niektore ( osobiscie nie spotkalam takich) ta karte respektuja.

kolezanka aggga ma racje ze wyjdaja ta karte takze inne biura, nie tylko almatur.

Uwazam , że przy kosztach wyjazdu do stanów (4500zł- w najlepszym przypadku) koszt karty 60 zł to nie majątek a wazna jest do konca grudnia.

euro26 jest wazna pelen rok od daty wydania. :wink:

pozdro :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze jest chyba to, że te karty mają dodatkowe ubezpieczenie ISIC z tego co pamiętam w PZU a euro26 to jakić fundusz związany z WBK, ale nie wiem bo dopiero będe się orientował w tym temacie

co do tego, że można je łatwo podrobić, to mój ISIC miał wydrukowane wszystkie dane na jakiejś samo przylepnej foli, której się nie dało odkleić a jak to zrobiłem to karta nie nadawała się już do niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam , że przy kosztach wyjazdu do stanów (4500zł- w najlepszym przypadku) koszt karty 60 zł to nie majątek a wazna jest do konca grudnia.

nie można tak podchodzić do sprawy...bo równie dobrze można powiedzieć że przy całkowitym koszcie wyjazdu na poziomie 7tys (absolutnie ze wszystkimi opłatami) kosztmi biletu na poziomie 3200 zamiast 2600 to też nie majątek.

ps może ci sie i udało wejść kilka razy do klubów czy kupując alkohol mając tą karte....ale w większości przpadków jakie znam, ludzie nie mieli tyle szczęścia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałam się czy kupić ISIC (mam już Euro26, ale wiele osób mówiło mi, że do USA lepiej ISIC, więc postanowiłam się zorientować co i jak) i w sumie zastanowiła mnie jedna informacja znaleziona na ich stronie pod hasłem "ubezpieczenie":

"Odpowiedzialność PZU S.A. nie obejmuje świadczeń (kosztów leczenia i usług assistance)

w zakresie, w jakim w związku z tym samym zdarzeniem

przysługuje odszkodowanie z tytułu innej umowy ubezpieczeniowej, lub

które zostały pokryte przez inne instytucje."

Czy to oznacza, że jeśli dostanę ubezpieczenie od np. organizatora wyjazdu lub z karty Euro26 to PZU już mi nic nie wypłaci? Jeśli tak, to mam gdzieś to ich ubezpieczenie, przecież po to kupuję dodatkową kartę, by w razie czego dostać dodatkowe odszkodowanie.

Jeśli źle rozumuję, to proszę mnie oświecić :?

Wysłałam mejla z pytaniem do ISIC, co oznacza to sformułowanie - zobaczymy, co mi odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...