Skocz do zawartości

Zwrot podatku z USA


MarKs

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz miec dokument W2 ktory pracodawca wysle do Ciebie w lutym 2005 roku.

Jesli chodzi o samo odzyskanie - to jesli wiesz co robisz to zawsze lepiej samemu. Jednak jesli masz jakies bledy w W2 w SSN to mozesz miec z tym problem i lepiej zlecic to jakies firmie - powysylaj maile i zobacz co Ci oferuja..

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej zlecia rozlicznie jakiejś dobrej firme. Op3aty nie są zbyt wysokie a masz spokój, ?e w razie jakichkolwiek problemów (b3edy w dokumentach, zagubienie czeku przez poczte itd.) zajmie sie tym op3acona firma.

Co do TaxBack to niestety mam z nimi niezbyt mi3e wspomnienia. Ostrzegam Cie przed wysy3aniem im kopii dokumentów W2 przy wyliczaniu zwrotu. Nie jest im to do tego potrzebne a w moim przypadku pos3u?y3o do odzyskania przez nich podatku bez mojej zgody, a nastepnie podstawieniem mnie przed faktem dokonanym (dosta3em czek z potrąceniem kilkunastu procent prowizji). Lepiej wybraa firme, która za3atwia czeki prosto z urzedu podatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja moge zaproponowac: www.zwrotpodatku.pl naprawde zachwalam ta firme, bo szybko sie z toba kontaktuja i zalatwiaja wszystko [beeep] za marne pieniadze, w sumie kosztowalo mnie to okolo 170zl. mam juz 2 czeki (federal i state) a teraz czekam na SS i Medicare lacznie ponad 700$ :D

a propos firmy moge dodac, ze najpierw policzyli mojej dziewczynie 170zl ale jak wyszlo ze pracodawca cos popieprzyl przy umowie i wyszlo ze jej sie nie nalezy zwrot, wiec 50zl odeslali :P po drugie jak za dlugo nie przychodzil czek stanowy dalem im znac mailem i poszperali, powiedzieli ze amerykanie popieprzyli jej adres i za miesiac czek juz byl :D naprawde polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...