Skocz do zawartości

Kupno i rejestracja samochodu w USA


mutu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak to jest z kupnem auta w Usa jesli jestem na wizie F-1 ?

Hmmm czy mam prawo do tego typu zakupow i rejestracji auta ? :?

Masz takie same prawo jak amerykan czy nielegalny emigrant. A nawet lepiej, bo jak masz SSN, to juz z gorki. Prawko jak masz amerykanskie, to nie potrzebujesz SSN, a jak nie masz prawka, a masz SSN, to ubezpieczenie musisz kupic na prawko miedzynarodowe. Bedzie wyzsze niz na prawko amerykanskie. Bez SSN bedzie drozsze ubezpieczenie. Zarejestrowanie samochodu nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic mozna niezaleznie od statusu.Co do ubezpiecznia i rejestracji:

Posiadanie F1 niekoniecznie musi oznaczac posiadanie SSN. Wlasciwie w niektorych stanach (vide NJ) stalo sie to juz praktycznie niemozliwe, by na podstawie F1 dostac SSN. Ale tax number jest do osiagniecia dla kazdego i w polaczeniu z F1 jest wystarczajacy do ubezpieczenia.

Zarejetrowanie jest juz tylko formalnoscia, jednak bez ubezpieczenia nikomu samochodu nie zarejestruja.

Jesli miales w Polsce prawko od paru lat to szukaj firmy, ktora Ci to wezmie pod uwage przy obliczaniu stawki. Mi w NJ Cure zaliczyli. Niestety niektorzy ubezpieczyciele dochadza do wniosku, ze w Polsce to chyba furmankami jezdzimy i nie obchodzi ich od kiedy jestes kierowca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...