Skocz do zawartości

Konto krok po kroku


ketrab

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanko dotyczy zalozenia konta. Jade do Wisconsin Dells - sa tam 2 banki: Bank of Wisconsin Dells i M&I Bank, wiec chcialbym zalozyc konto w ktoryms z nich. Czy ktos zna te banki i moze mi powiedziec cos na ich temat? Chcialbym wiedziec:

1) jak zalozyc tam konto?

2) czy oferuja karty, przy pomocy ktorych bede mogl dokonywac zakupow on-line?

3) jak wyglada sytuacja z przelewami do polski?

4) jakie poniose oplaty?

Ze stron www ww bankow nic nie rozumiem, wiec mi nie pomoga ;)

Przy okazji spytam sie tez o 2 inne sprawy zwiazane z bankami:

1) co najlepiej zrobic z pieniedzmi, jakie tam uzbieram na koncie? Nie chce przewozic ich w gotowce.

2) Jak wwiezc pieniadze do USA? Musze miec 800$, ale nie chce przewozic gotowki - czy w takim razie jest mozliwosc zalozenia w Polsce konta dolarowego i pozniejszej wyplaty pieniedzy w USA?

Z gory dzieki za odpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Przy okazji spytam sie tez o 2 inne sprawy zwiazane z bankami:

1) co najlepiej zrobic z pieniedzmi, jakie tam uzbieram na koncie? Nie chce przewozic ich w gotowce.  

2) Jak wwiezc pieniadze do USA? Musze miec 800$, ale nie chce przewozic gotowki - czy w takim razie jest mozliwosc zalozenia w Polsce konta dolarowego i pozniejszej wyplaty pieniedzy w USA?

1) przelew, kosztuje w okolicach 50$, a pieniadze w PL sa w ciagu tygodnia, musisz miec tu kontodolarowe, znac adres oddzialu, numer rachunku i kod swift banku.

2) Wygodniejsza forma beda czeki podrozne American Express, wystawia je polskie banki, a sa powszechnie akceptowane w USA. Sa imienne i w przypadku ich zgubienia, etc, mozesz je zastrzec, wiec nie ma obawy ze ktos je wymieni na gotowke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszlym roku mialam konto w wbk i poprosilam o karte visa clasic(wypukla) ktora normalnie dziala w usa. pozniej ci przeliczaja z dolarow na zl i tyle ci z karty sciagaja, nie ma prowizji za tranzakcje bezgotowkowa ale nie oplaca sie wyciagac pieniedzy z bankomatow bo prowizje sa bardzo duze. aby dostac ta karte u nas( przynajmniej w wbk) trzeba miec minimum 500zl miesiecznych wplat przez ostatnie 6 miesiecy. taki maja regulamin. nie wiem jak to jest w innych bankach. to zawsze jakies wyjscie jest jesli nie chce sie gotowki brac ze soba ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie chcecie przewozić pieniędzy przez granicę? czy są jakieś ograniczenia w tym względzie? ja planowałem założyć jakieś konto w USA i zlikwidować je jak bede wyjeżdżał a kasę przewieść ze sobą... mogę mieć w zwiazku z tym jakieś problemy na lotnisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie chcecie przewozić pieniędzy przez granicę? czy są jakieś ograniczenia w tym względzie? ja planowałem założyć jakieś konto w USA i zlikwidować je jak bede wyjeżdżał a kasę przewieść ze sobą... mogę mieć w zwiazku z tym jakieś problemy na lotnisku?

ja tak zrobilam w zeszlym roku i problemow nie bylo. wlasciwie mozna przewozic gotowke, nie wiem czy sa jakies ograniczenia ilosciowe ale zawsze jest wieksze poczucie bezpieczeniswa jesli sie to kase gdzies na koncie ma. przynajmniej jak sie jedzie pierwszy raz i sie za bardzo czlowiek nie orientuje co i jak wyglada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce przewozic tyle gotowki :? A moze ktos wie czy jest w Polsce jakis bank ktory nie pobiera prowizji za przelew do USA i odwrotnie? Bo ja nie chce miec tyle gotowki przy sobie zeby nie zgubic itd.. bo roznie bywa. A poza tym szkola do ktorej bede szedl nie przyjmuje oplaty za czesne w gotowce tyle przelew lub czek ;) Hmmmm moze ktos mi cos doradzi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce przewozic tyle gotowki :? A moze ktos wie czy jest w Polsce jakis bank ktory nie pobiera prowizji za przelew do USA i odwrotnie? Bo ja nie chce miec tyle gotowki przy sobie zeby nie zgubic itd.. bo roznie bywa. A poza tym szkola do ktorej bede szedl nie przyjmuje oplaty za czesne w gotowce tyle przelew lub czek ;)  Hmmmm moze ktos mi cos doradzi :?:

Przelewu nikt nie ma taniego w Polsce do USA. Jedyna mozliwoscia jest otwarcie konta w CitiBank Polska zlotowkowego i dolarowego, podlaczyc wyplaty z bankomatow do konta dolarowego do karty maestro, wplacic dolary na konto dolarowe i wyplacic dolary w bankomacie citibanku w usa. Zadenj prowizji. Jedyne oplaty to za konto zlotowkowe i karte maestro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...