Skocz do zawartości

[Karta kredytowa w USA]


Rekomendowane odpowiedzi

Bozka chyba Ci sie cos pomylilo, on pyta o karte kredytowa a na wizie nie ma mozliwosci uzyskania takowej karty!!

co rozumiesz przez okreslenie " na wizie?"

Jesli chodzi ci ze nie ma zozliwosci otrzymania karty kredytowej nie bedac US citizen to sie mylisz.Jestem na wzie f1 i jestem szczesliwa posiadaczka karty kredytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam że chodzi mi o karte KREDYTOWĄ a nie DEBETOWĄ (ktorą dostaje każdy po otwarciu konta debetowego mam nawet taką z poprzedniego roku) czy wobec tego procedura jest taka oczywista bo według mnie zeby otrzymac karte kredytową przynajmniej w Polsce trzeba byc zatrudnionym od jakiegoś czasu, dłuższego czasu i muszą być regularne wpływy na konto. Może ktoś kompetentny wyjąsni jak to jest w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty kredytowej nie dostaniesz, jesli nie masz historii kredytowej. A historie kredytowa buduje sie miedzy innymi poprzez placenie rachunkow (utilities, telefon, insurance etc) i trwa to mniej wiecej (w zaleznosci od stanu, wysokosci rachunkow etc) okolo roku.

Karte debetowa, jak slusznie wspomniales - dostaje sie "od reki".

Aha, nie wiem czy jestem kompetentna, ale mieszkalam w USA prawie 1.5 roku. Co prawda o karte kredytowa nigdy sie nie staralam, w zupelnosci wystarczala mi wypukla debetowa, ale moj kolega (rowniez na wizie J1, rowniez pobyt 18 miesiecy) ubiegal sie o karte kredytowa po mniej wiecej roku i ja dostal.

Teraz natomiast docenilam karty kredytowe. Wlasnie czekam na moja z Barclays'a - w koncu bede mogla robic zakupy online, bez koszmarnego przelicznika z USD na GBP :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dagmarcia za szybką odpowiedź, a pytam się ponieważ chcielibysmy wypożyczyć samochod będąc w USA, a w tamtym roku była kiszka pan w wypożyczalni mowi do nas karta kredytowa albo 25 lat i debetowa i nici z planow musieliśmy męczyć sie autobusem 10 godzin, ale widze że w tym roku będzie to samo, a i jeszcze jedno J1 na 18 miesięcy jak to zrobiłaś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliscie pecha. Ja wypozyczalam pare razy samochod na karte debetowa bez zadnych problemow (Avis, Budget, Thrifty i pare innych), plus 25 lat skonczylam dopiero w pazdzierniku zeszlego roku (jak teraz o tym mysle, to nie wypozyczylam ani razu auta majac skonczone 25 lat). Next time - po prostu idzcie do innej wypozyczalni.

A 18 miesiecy zrobilam bardzo prosto - wyjechalam na internship :)) A jak sie moje losy pozniej potoczyly, to juz inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...