Skocz do zawartości

is not subject to 212 ALE 2 year rule does apply


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!mam zagadkę: w mojej wizie j1 na 3 miesiące wbito mi bearer is not subject to section 212, two year rule does apply. czy to nie jest błąd????? przecież te 2 zapisy wzajemnie się wykluczają!!!!czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi?i ewentualnie co mogę zrobić w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze jedziesz na work and travel, czyz tak? podejdz do okienka ambasady z pytaniem co masz zrobic -gdyz wzajemnie ta adnotacja sie wyklucza, wiec chcesz wiedziec czy Cie dotyczy ten przepis czy nie. Prawdopodobnie, zaproponuja Ci wydanie nowej wizy. Ja mialam inna sytuacje - rozbieznosc miedzy miedzy adnotacja w paszporcie, a na DS w przypadku Internship...na paszporcie bylam przyporzadkowana do 212e, a na DS 2019 nie. W ambasadzie dowiedzialam sie, ze mam blad w paszporcie. W kazdym razie Ci I glowa do gory :)

Daj znac jak Ci poszlo.

pozdrawiam,

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja jadę na PCT i szczerze mówiąc to przedziwna sytuacja była w ambasadzie bo panowie przed spotkaniem z konsulem stwierdzili, że podlegam pod 212 więc zaczęłam z nimi dyskutować i po 5 minutach jeden z nich gdzieś zadzwonił i okazało się, że nie podlegam. I pan skreślil mi w DS coś. Pewnie się pomylili włąśnie przez adnotacje szanownego Pana z amabasady. Mam tylko nadzieję, że nie będę podlegać pod 212.

Co by nie było smutne, jest to, ze się idzie, płaci kasę za to i jeszcze błędy im się przytrafiają...i człowiek musi czas tracić na dodatkowe formalności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sprawa byla o tyle skomplikowana, ze wygralam GC i gdybym byla przyporzadkowana do sekcji 212e musialabym sie starac o waiver. A to dlugi i skomplikowany proces. Wyjasnij sprawe zanim wyjedziesz. Nigdy nie wiadomo co w US sie wydarzy - kto wie, moze pracodawca zaproponuje sponsorowanie albo zakochasz sie i bedziesz chciala wyjsc za maz. A wtedy sprawa tego przepisu komplikuje Ci zycie i to bardzo. Moja rada, idz do ambasady. Wyjasnij sprawe, niechaj Ci wydadza nowa wize albo chociaz zaswiadczenie, ze pomylili Ci sie z tym przepisem. To prawda, ze jest to bardzo smutne, iz placisz za wydanie wizy 100 $ i dostajesz ja z bledem i dodatkowo ponosisz koszty wyjasniania sprawy- telefony, bilety...itp...

Daj znac jak wyjasnilas sprawe. Trzymam kciuki!

pozdrawiam,

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zakończona pomyślnie. w poniedziałek udalam się z rana do informacji z paszportem. Pan obejrzal wizę i stwierdzil, ze to jest bez sensu. Zabral paszport i kazal odebrać wczoraj.

Anulowali mi starą wizę i wbili nową prawidlową- z : bearer is not subject to section 212...

Dzięki za pomoc. teraz musze się zabrać za inne przygotowania do podróży:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz :)

Super, ze udalo Ci sie wyjasnic sprawe i to pomyslnie - na szczescie brak sekcji 212 e na wizie. Jak widac ambasada popelnie bledy, trzeba wiec ogladac i sprawdzac DS i wizy. Gratuluje i dziekuje, ze podzielilas sie z Nami na forum ta cenna informacja,

pozdrawiam,

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...