Skocz do zawartości

social


Olka

Rekomendowane odpowiedzi

co konkretnie trzeba wpisaa w tym formularzu na sociala? niby w NY na orientation pomogą to wype3nia ale mo?e sie tam nie pojawie jak mo?na to samemu za3atwia.ciągnąc to dalej podobno po tygodniu mo?na zadzwonia do jakiegoś biura i dostaa numer przed tym jak ci go przyślą leae za 3 dni wiec bede wdzieczna za szybkie informacje olka :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czesc, Social Security Administration Application for a Social Security Card. Tak sie nazywa ten formularz i nie jest on wcale taki straszny.

Sklada sie z 17 pol do wypenienia:

1. Name

2. Mailing Address

3. Citizenship

4. Sex

5. Race/Ethnic description

6. Date of Birth

7. Place of Birth

8. Mother's Maiden Name

9. Mother's Social Security Numer

10. 11. 12. 13 najprawdopodobniej nie bedziesz musiala wypelniac

14. Today's Date

15. Daytime phone number

16. Your signature

17. Your Relationship to the person in item 1

Tak to wyglada w duzym skrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki myśla3am, ?e trzeba wpisaa pracodawce, jego adres to fajnie ?e nie trzeba mam nadzieje ?e wszystko pójdzie jak po maśle. jestem w szoku choa wiadomo ?e jesteśmy przesympatycznym narodem to jestem zdziwionz ?e tak szybko i komuś chcia3o sie wogóle komuś pomóc.jestem pod wra?eniem :D cześa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki myśla3am, ?e trzeba wpisaa pracodawce, jego adres to fajnie ?e nie trzeba mam nadzieje ?e wszystko pójdzie jak po maśle. jestem w szoku choa wiadomo ?e jesteśmy przesympatycznym narodem to jestem zdziwionz ?e tak szybko i komuś chcia3o sie wogóle komuś pomóc.jestem pod wra?eniem :P   cześa

Czasami pytaja o oferte pracy.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Czy przy staraniu sie o SSN trzeba miec dwa dokumenty potwierdzjace tozsamosc czy moze sam paszport wystarczy(prawa jazdy nie mam :P )??? Czy jest potrzebny odpis aktu urodzenia przetlumaczony przez tlumacza przysieglego??BARDZO PILNE!! Dzieki z gory za info.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Olciu, az takim zlym narodem to chyba nie jestesmy.

Co do potwierdzenia tozsamosci, w Parti[beeep]nt Handbook CIEE nalezy wziasc: ds-2019 i paszport z wiza i karta I-94. Jesli paszport zostal wydany mniej niz rok temu nalezy wziasc np. akt urodzenia lub prawo jazdy ze zdjeciem pamietajac o tym aby dokumenty te byly wydane nie wczesniej niz rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

mam takie pytanie czy oprocz wyjazdow(trzeba przyznac bardzo drogich wyjazdow)z W&T sa moze jakies inne sposoby zalatwienia se social security? na jaki okres osoby ktore wyjezdzaja z W&T maja zalatwione social security i pozwolenie o prace??? z gory dziekuje wszystkim za odpowiedz buzka :D:lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Social security dostajesz na cale zycie ( inna sprawa ze nie wolno na nim pracowac chyba, ze masz Green Card badz pozwolenie na prace ), a pozwolenie na prace o ktorym piszesz to juz inna sprawa : pozwolenie na prace, ktore otrzymuja osoby majace wize J-1 ( WAT, badz au pair ) to nie jest pozwolenie na prace takie jakie jest wszedzie wymagane ( nie idziesz po nie do immigration, nie jest to maly plastikowy kartonik tylko jest to kartka papieru a na niej nazwisko pracodawcy dla ktorego ty mozesz pracowac ). Czyli np. przyjedziesz na WAT i chcesz znalezc sobie nastepna prace - idziesz gdzies, a tam cie pytaja czy masz pozwolenie na prace: ty mowisz: tak, oczywiscie ( i nie dodajesz: tyle, ze nie na prace u was tylko np. w parku rozrywki ... ). Jesli cie sprawdza - a robia to czesto ( zalezy gdzie idziesz, oczywiscie, do pracy ) to bedziesz miala sporo problemow. Osoby bedace w programie Work nad Travel moga pracowac u tego, konkretnego pracodawcy, ktorego adres maja na druku podbitym przez konsula. Taka jest idea tego programu, ze jedziesz pracowac w jedno konkretne miejsce ( mozesz je potem zmienic itp. ale to juz inna sprawa ).

Inaczej sprawa wyglada jesli ktos ma EAD - wtedy moze pracowac gdzie chce, ile chce itp.

Wiecej na temat social security itp. http://www.prawoimigracyjneusa.com/artykuly_9.htm

Au pairs nie dostaja w tej chwili SSN ( a przynajmniej bardzo rzadko to sie zdarza ), bo nie dostaje one czekow pracowniczych takich jakie dostaja osoby przebywajace na praktyce badz na WAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...