Skocz do zawartości

kurs angielskiego w USA -moje szanse help???


Rekomendowane odpowiedzi

Mam szkołę w USA do której chcę iść na kurs angielskiego (czyli będę się ubiegać o wizę F1) Uczelnia oczywiście prześle mi wszystkie dokumenty. Ja jestem w stanie zapłaciś od razu za cały semestr studiów i te potwierdzenie opłaty zanieść do konsula. Czyli od strony formalnej z uczelnią wszystko gra. Tylko mam takie obawy czy dostanę tą wizę. Bo po pierwsze będę już po studiach , byłam dwa razy na W&T (powroty w terminie), moja siostra przebywa obecnie w USA (zmieniła status wizowy z J1 z W&T na F1). Może ktoś miał taką sytuacje ???? No i jeszcze jeden problem jeśli dostanę wizę to czy prawdopodobne jest że wbiją mi tą sekcję 212e? Boję się że pomyślą sobie że jak moja siostra tam robi kurs angielskiego i teraz ja chcę do niej jechać, to że pewnie chcemy tam zostać ????

Co o tym myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze jest to loteria :D , też zamierzam probować wyjechać do USA w nastepnym roku na F-1 do szkoly na intensywny kurs jezyka angielskiego(także koncze studia,bylem na WAT 2 razy). Pewnie wiesz to ale dodatkowo dobrze mieć ze sobą na rozmowę z konsulem:

- Rodzaj szkoly - podejrzanie patrza na studentow ubiegajacych sie o wize do szkol jezykowych a szczegolnie jesli znaja dobrze j.angielski,lecz nie ma zasady ze osoby starajace sie o studia na Uniwesytetach od razu dostaja wizy

-coś do czego masz wracać do kraju po skonczeniu szkoly w USA(nieruchomosci na Twoje nazwisko,kontrakt pracy zapewniony po powrocie,szkola w Polsce,rodzina,samochod,dzialalnosc gospodarcza:),list ze szkoly lub pracy, które będą potwierdzaly edukacyjny cel Twojej wizyty w Stanach Zjednoczonych a także informujące o tym kiedy musisz być z powrotem w kraju w celu kontynuowania nauki bądź pracy)

-Dlaczego edukacja jaką zamierzasz uzyskać w Stanach Zjednoczonych jest dla ciebie niezbędna i jak sie laczy z Twoim dotychczasowe wyksztalceniem i doświadczeniem zawodowym? Co czyni program, który wybraleś, jedyny w swoim rodzaju i dlaczego nie możesz otrzymać podobnego wyksztalcenia u siebie w kraju? Musisz wykazać podobieństwo między szkolami do których uczęszczaleś, a przyszlą szkolą, z uwzględnieniem szczególnych zalet tej ostatniej, tak aby Konsul byl przekonany, iż planowany wyjazd ma czysto edukacyjny bądź zawodowy charakter i nie jest on jedynie drogą do legalnego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Dobrym rozwiązaniem jest również udowodnienie, iż zapoznaleś się dokladnie z programem wybranej szkoly i jesteś w stalym kontakcie z nią. Powinienes przynieś wydruki stron internetowych innych szkól, które braleś pod uwagę a taże e-maile które otrzymaleś od profesorów i innych pracowników szkoly, którą w rezultacie wybraleś. Jeżeli zostaleś przyjęty również do innych szkól, przynieś ze sobą również te listy, potwierdzające to będzie to dowód na to, że rzeczywiście zależalo Ci na jak najlepszym wyborze szkoly.

- Zrodlo finansowania Przyszly student zagraniczny jest zobowiązany do przedstawienia Proof of Availability of Funds gdy stara się o wizę studencką F-1 na terenie lub poza Stanami Zjednoczonymi. USCIS lub pracownik lokalnej Ambasady Stanów Zjednoczonych musi upewnić się, iż student jest w stanie mieszkać i uczyć się w tym kraju, bez podejmowania pracy, która jest dozwolona dla studentów zagranicznych tylko w nielicznych, szczególnych okolicznościach. Dowód posiadanych środków finansowych może być przedstawiony bezpośrednio przez przyszlego studenta bądź jego sponsora. Przyszly student może dostarczyć dokument z banku potwierdzajacy wysokosc konta, widniejącego pod jego nazwiskiem. Calkowity bilans wszystkich kont powinien być wyższy niż Minimalny Bilans Bankowy. Bank może być zlokalizowany na terenie Stanów Zjednoczonych lub poza, ale wyciąg z banku musi być napisany po angielsku lub przetlumaczony na ten język przez tlumacza przysięglego. Wszystkie bilanse bankowe muszą być przedstawione w dolarach. Aby przedstawic Dowód Posiadanych Środków Finansowych poprzez sponsora, obywatel Stanów Zjednoczonych lub legalny rezydent( zielona Karta) musi wypelnić formularz I-134 Affidavit of Support w którym deklaruje się pomóc studentowi placąc za utrzymanie i naukę w Stanach Zjednoczonych. Formularz I-134 nie jest prawnym zobowiązaniem, a jedynie zadeklarowaniem chęci pomocy. Sponsor musi również przedstawić dokument z jego banku, odzwierciedlający istniejącą sumę środków finansowych (najlepiej na koncie oszczędnościowym). Sponsor musi również przedstawić list od jego pracodawcy (zawierający informację o rocznych dochodach) lub kopię federal tax return z poprzedniego roku.

Co do sekcji 212e to nie wiem, moze ktos inny sie wypowie :D

Jest ryzyko ze konsul moze to tak zinterpretowac lecz nie przekonasz sie jesli nie sprobojesz:) .Postaraj sie zgromadzic jak najwiecej dowodow laczacych Cie z krajem i trzeba byc dobrej mysli :D w gorszych przypadkach dostawali wizy ..... LOTERIA

Polecam CI te strony jesli ich nie przegladalas jeszcze :

http://www.f1studentvisa.com/polish/f-1ind...dex/f1index.htm

http://educationusa.state.gov/undergrad/ab...out/degrees.htm

http://www.prawoimigracyjneusa.com/wiza_f.htm

http://www.pso-usa.org/Polish/Studia.htm

Pozdrawiam :D!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. NIe musisz byc studentka tutaj w Polsce zeby starac sie o wize F-1 wkoncu starasz sie o nia zeby tam w USA podjac studia :)

2.Ile to kosztuje??To jak pytanie typu czy dostane wize...?? Rozbieznosci sa ogromne.Co ile kosztuje??Szkola,oplata za semestr??Jakiej szkoly??Utrzymanie?Staranie sie o wize??Ile kosztuje sama szkola,czy ile pieniedzy musisz miec zeby starczylo Ci na szkole,utrzymanie,ksiazki,zycie??Sprecyzuj bardziej pytanie:).Ceny szkol sa ogromnie zroznicowane:/.

3.Formalnosci ??Zalezy gdzie chcesz podjac nauke czy w szkole jezykowej czy w collegu,na studiach undergraduete, czy graduete??Formalnosci sa podobne lecz jednak troche sie roznia.

Napisz doklaniej:)

BTW:Nie wiem czy przeczytalas/es ,zapoznales/as sie ze stronami wypisanymi w poscie wyzej,duza wyjasnia:).

Jesli bedziesz mial/miala pytania wal smialo :D!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolega zorientowany to moze ja tez pozwole sobie popytac...

1. jakiego typu szkoly sa najtansze??? wszelkie community college???

2. na jakiej zasadzie naliczane sa oplaty dla studentow zagranicznych??? sa jakies znizki? czy pelna oplata bez zmilowania???

3. jezeli skonczylam studia w polsce i chce zrobic studia tam to moge zaczac od 'poczatku' tak jakbym nigdy w polsce nie studiowala???

hmmmm...w sumie na razie tylko tyle. dzieki z gory za wszelkie odpowiedzi.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!:)

Zorientowany... nie wiem :D,interesuje mnie ten temat bo sam zaczynam starania o F-1.

1.Najtansze??Jakie szkoly Cie interesuja?Czego oczekujesz??Chcesz nostryfikowac dyplom i zrobic tam licencjat(bo jest on 4 letni uzyskujesz tytul bachelor of sience/art) czy magistra(master 2 lata po uzyskaniu tytulu bachelor's degree)??Communitty college??Zalezy prywatne czy panstwowe??Panstwowe ogolnie sa tansze lecz maja bardza mala/znikoma pomoc dla studentow zagranicznych(oferuja finnancial federal aid lecz jest dostepna tylko dla obywateli) w prywatnych sa nico wieksze szanse na otrzymanie pomocy finansowej z uczelni lecz Tuition & fees za semestr sa wyzsze:/.Ogolnie jeszcze oplaty za semestr roznia sie ze wzgledu czy jestes rezydentem stanu czy z poza stanu(zagranicy)-oczywiscie Ci out-of-state placa wieksze stawki tutaj przyklad jednego z collegow w Baltimore miescie do ktorego sie udaje http://nces.ed.gov/ipeds/cool/InstDetail.asp . Szkoly jezykowe sa troche tansze od community college lecz tez zalezy jaka Cie interesuje i w jakim miejscu?Moja jak dobrze pamietam kosztuje 390$miesiecznie. Wiec jest troche tansza np od Baltimore Community College. Paradoksalnie (pewnie to wiesz)najwieksze szanse na otrzymanie financial aid masz na najlepszych uczelniach universytetach gdzie oferuja czesto duza pomoc w postaci stypendiow najrozniejszego rodzaju ktore moga znaczaco obnizyc koszty fees and tutions.Stypednia sa czesciej przyznawane graduete students niz undergraduate:/. Takze co bardziej prawdobodobne mozna starac sie o stypednia,pomoce finansowe od roznych oraganizacji w Usa ,w kraju z ktorego pochodzisz wspierajace zagranicznych studentow (trzeba wyyyyyslac duzo maili :D) tutaj masz np spis czesci oraganizacji (jest to takze ciekawa strona z info o studiach w USA) http://www.usastudyguide.com/generalaid.htm

2.Juz to chyba poruszylem w powyzszym tekscie w collegach i uniwersytetach jest podzial in-state / out-of state czasami jeszcze szerszy zalezy od szkoly. i wlasnie osoby z poza miasta/stanu nauki(nie bedace obywatelem tych miejsc) maja naliczane wieksze "czesne".

3.A jakie w POlsce skonczylas studia ??Licencjat czy magisterke??Czy mozesz zaczac od poczatku??Oczywiscie ze mozesz ,ale czy chcesz ??Czy nie lepiej jakbys sie zdecydowala przetransferowac kredyty(przedmioty) zrobic tlumaczenie calej twojej karty studiow ze wszystkimi przedmiotami ocenami starajac sie o przyjecie na college 2 letni/4 letni/studia magisterskie(zalezy co skonczylas). Oni by to rozpatrzyli i zaakceptowali czesc twoich przedmiotow ocen(w zaleznosci co studiowalas i na jaki kierunek/uczelnie starasz sie dostac w USA). Jesli ukonczylas w Polsce licencjat i starasz sie o dostanie na uczelnie np.4 letni college po ktorym uzykasz bachelor's degree of art/science to moga ci zaakceptowac np. tyle przedmiotow ze bedziesz zaczynala od 3 semsestru lub od czwartego raczej napewno nie wyzej!!Zadko sie zdarza zeby zakceptowali wiecej.Jesli masz magistra w Polsce to tam jest on uznany jako bachelor's degree (studia mgr. trwaja tam 6 lat) .Glownie wiekszosc amerykanow,zaczyna studiowac na undergraduate college 2 letnim, po ktorym po skonczeniu 2 roku albo koncza albo proboja o trransfer na studia 4 letnie zeby zdobyc bachelor's degree.Poniewaz college 2 letnie sa tansze od tych 4 letnich a daja takze szanse na skonczenie i uzyskanie bachelor's degree dzieki pozniejszemu transferowi.

Tutaj masz porownanie cen w 2 letnim collegu Baltimore i cen w UNIVERSITY OF MARYLAND-UNIVERSITY COLLEGE (jak bedziesz przegladac szkoly nangorze masz rozne zakladki m.in. z pomoca finansowa zagladaj tez tam co pisza o pomocy finansowej dla studentow zagranicznych)

http://nces.ed.gov/ipeds/cool/InstDetail.asp

http://nces.ed.gov/ipeds/cool/InstDetail.asp

Pozdrawiam!!

Jak masz jakies pytania postaram sie pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale te linki co do kosztow nie dzialaja :/. Pierwsza szkola to BALTIMORE CITY COMMUNITY COLLEGE(2 year public,Baltimore) ,a druga to UNIVERSITY OF MARYLAND-UNIVERSITY COLLEGE(Public,4 year or above ,Maryland) .Sa to szkoly calkowicie losowo wybrane do porownania.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za info :D

w sumie to przemyslalam wszystko i najchetniej zaczelabym od jakiejs rocznej szkoly jezykowej lub czegos w tym stylu a pozniej...pozniej zobacze. na bank nie chcialabym studiowac tego samego co w polsce. tutaj koncze studia magisterskie czyli w stanach przy dobrych checiach ktos moze uznac ze mam juz jakis tam tytul wiec chyba bezsensem byloby go dublowac.

a tak w ogole jak to jest...jesli jade do stanow na wizie turystycznej i dostane pozwolenie na pobyt na pol roku to kiedy najlepiej zaczac cala procedure zmiany wizy??? ile to trwa??? i czy jezeli zloze wniosek na jeszcze waznej wizie turystycznej a on zostanie rozpatrzony juz po jej wygasnieciu to czy w tym okresie 'zawieszenia' bede w stanach legalnie czy nie???

jeszcze raz dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...