Skocz do zawartości

loteria wizowa czas oczekiwania wUSA na zielona karte i ssn?


Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim.

mam pytanie: bede mial green card z loteri wizowej(mam nadzieje ze za m-c, interview wkrotce), mam pytanie jak wyzej...

..tzn. po przybyciu do usa, jak dlugo musze czekac na otrzymanie zielonej karty, po zalatwieniu formalnosci na miejscu, bo wiem ze ssn przychodzi mniej wiecej po 2-3 tyg. pytam bo po przybyciu do usa chcialbym wrocic po okolo m-c do polski, no i czy nie ma problemow jezeli chce juz wrocic po m-c-- sprawy osobiste....dziekuje wszystkim za odpowiedz !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to i po numer ssn nie powinno sie chodzic z dodatkowym wnioskiem, jezeli zaznaczylo sie w aplikacji o wize imigracyjna ze chce sie go otrzymac. W praktyce lepiej udac sie do biura i zlozyc wniosek ( po zielona karte nie trzeba sie nigdzie udawac ani skladac dodatkowych podan, chyba ze wyjda opoznienia w dostarczeniu).

Przyklad z zycia, numer ssn po 6 dniach od wizyty w biurze, potwierdzenie z biura imigracyjnego ze zarejestrowalismy cie, witamy i prosze czekac na zielona karte 20 dni, zielona karta po 22 dniach od wyladowania ( wszystko poczata oczywiscie).

Tak wiec w ciagu miesiaca powinienes dostac, ale musiadz wziac pod uwage ze nietorym zdarza sie czekac znacznie dluzej nawet kilka miesiecy, tak wiec lepiej sie nie nastawiac na tylk omiesieczny pobyt w usa, bo moze cos sie opoznic. A lepiej podrozowac z wlasciwa zielona karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w całej rozciągłości opisaną informację powyżej. GC dochodzi na adres podany w formularzu bez żadnych wizyt w biurach. Nadejście upragnionego "plastiku" poprzedza kilka wiadomości z określonego biura imigracyjnego. Nie radzę zmieniać adresu na lotnisku, wiem z doświadczenia, że bywa różnie z otrzymaniem GC na inny adres niż podany w formularzu wysyłanym do KCC.

Powodzenia!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...