Skocz do zawartości

Ile trzeba miec na koncie aby wyjechac bez problemu


agakoza

Rekomendowane odpowiedzi

hey wygralam zielona karte. juz pierwszy etap mam za soba. Odeslałam wypelnione papiery do stanow. Teraz zostaje mi tylko czekac. Ale mam pytanko do osob ktore wyjechały i moze bedą mi mogły pomóc. Mam rodzine w stanach ale oni sa tam dopiero od czerwca tego roku i nie wiem czy będa mogli mi pomóc załatwic gwarancje pracy. Z tego co sie zorientowałam to nie jest jedyne wyjście mozna np przedstawic gwarancje ze sie ma odpowiednia ilośc pieniędzy na konice .Moje pytanie ile tzeba ich miec aby nie było problmów. :shock:

dzieki za wszelkie wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa trzy mozliwosci gwarancji finansowych:

- AOS dikument I-134 tzw. sponsorowanie to znaczy dokument w ktorym obywatel lub rezydent usa zobaowiazuje sie do ewnatualnego wsparcia finansowego dla ciebie jesli zajdzie taka potrzeba, aby cos takiego wystawic trzeba osiagac dochod w usa, placic podatki, miec jakis majatek ( wymagane potwierdzenie przez urzednika notarialnego, konsularnego lub imigracyjnego)

- oferta pracy ( nie umowa), po prostu sporzadzona na papierze firmowym niewiazaca oferta ze ktos jest zainteresowany zatrudnieniem ciebie na takich a takich warunkach czyli liczba godzin, stawka, stanowisko, wymagania na tym stanowisku itp

- srodki wlasne czyli wszystko to czym dysponujemy zarowno moze to byc majatek w postaci potwierdzenia posaidania jakichs nieruchomosci czy tez srodki finansowe.

Kolejnosc przedstawianych gwarancji odzwierciedla ich wartosc w oczach urzednika. zyli najbardziej preferuja aos najmniej srodki wlasne. Odnosnie srodkow wlasny nie ma okreslonych sum nawet orientacyjnych. Wiadomo im wiecej tym lepiej. Znam osobe ktora miala 5 tys zl na koncie i dostala wize bez problemow jak i osobe ktora miala kilkanascie tys $ na koncie i wizy nie dostala ( zaznaczam ze urzednik stwierdzil ze ma pan nie wystarczajace gwarancje finasowe, a nie ze odmowil wizy z innych przyczyn, moze takie byly ale osoba ta otrzymala zdawkowa odpowiedz "pana gwarancje finansowe sa niewystarczajace"). Oczywiscie to skrajny przypadek bo w zdecydowanej liczbie przypadkow wnioski o wizy z loterii sa zalatwiane pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...