Skocz do zawartości

zalegalizowanie pobytu


kaska

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc. Tyle milionów Polaków zostaje w USA czy naprawde będąc nielegalnie nie można w żaden sposób zalegalizować swojego pobytu. Czy nie ma jakiegoś wymaganego okresu będąc i mieszkając tak żeby można było zostać legalnie? Nie chce mi się wierzyć że większość byłaby tam do końca życia nielegalnie? Prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to w stanach trzeba miec pecha zeby byc deportowanym. tak wiec to z tym strachem to bez przesady choc mozliwosc deportacji zawsze istnieje. A ludzie tam ciagna bo wola zyc w stanach nielegalnie niz w polsce czy w innych swoich ojczyznach jako prawowici obywatele.

I wola tam zyc z ograniczeniami typu brak mozliwosci wyjazdu poza usa, praca za nizsze stawki, koniecznosc kombinowania w wielu sprawach itp.

Fakt ze malzenstwo na najprostszy i naszybszy sposob. Ale istnieja tez inne (z gory zaznaczam ze nie wiem jak to wyglada dokladnie) tzw sponsorowanie przez pracodawce przez rodzine, oczywiscie trwa to latami. Sam nie mam pojecia jak to dziala ze amerykanie oficjalie mowia ze walcza z nielegalna emigracja, a jednoczesnie pozwalaja zalegalizowac pobyt ludziom ktorzy przebywali w usa nieleagalnie . Przez to zostawiaja furtke bo kazdy sie ludzi ze z czasem uda mu sie zalegalizowac pobyt.

Oczywiscie z tym coraz trudniej po zamachach z 2001 bo przepisy emigracyjne ulegaja zaostrzeniu (nwet loterie chcieli zlikwidowac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz mi powiedzieć jak wygląda sprawa edukacji dziecka które jest nielegalnie? Czy jej nic nie grozi? I jeszcze jedno jeżeli ktoś przebywa nielegalnie, a ma tam rodzeństwo które złożyło petycje o obywatelstwo to czy tez ona zostanie rozpatrzona, nawet jesli jestem nielegalnie? Może ktoś odezwie sie kto tam mieszka, i ktorego dzieci chodzą do szkoły. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jest ta osoba legalnie to ma wiele opcji, wcale nie znaczy ze latwe do osiagniecia ale sa.

Posiadacz zielonej karty nie moze sponsorowac narzeczonej czy zony. Moze zlozyc jakas tam petycje, nie pamietam jaka, sprawdz na stronie www.prawoimigracyjneusa.com Tam sa pytania i odpowiedzi i takie przypadki sa opisane.

Ciao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...