Skocz do zawartości

miejsca w samolocie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, może ktoś zorientowany potrafi odpowiedzieć na moje pytanie.

Kupiłan bilety na lot do NY, przez Mediolan. Chciałam konkretnie otrzymac trzy miejsca razem, z dostępem do okna, nie po środku. W biurze podróży powiedziano mi, że załatwią mi to, a teraz okazało się, że skoro jest to lot łączony i z Madiolanu do NY lece DeltąAirlinea (nie Alitalią) to nie mogę mi zrobić takiej rezerwacji, dopiero na lotniksku w Mediolanie przy odprawie mam to sobie załatwić. Tak się zastanawiam, czy to prawda, czy jakiś zwód? Dodam, że wracam Alitalią i mam miejsca już teraz konkretne oraz, że w pierwszej wersji Pani z biura zadzwoniła do mnie i mnie poinformowała, że ma już jedno miejsce do NY przy oknie oraz, że wysłała prośbę o kolejne dwa obok i czeka na odpowiedź. A później się okazało, że nie może tego załatwić.

Macie dla mnie jakąś radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. nie zwodza cie. czesto tak jest. jedyne wyjscie w tej sytuacji to skontaktowac sie z Delta - przez maila lub telefonicznie.

bardzo mozliwe, ze delta nie pozwala w tym przypadku na przypisanie konkretnego miejsca ze wzgledow bezpieczenstwa albo ze wzgledu na to ze lecicie w klasie ekonomicznej (moze juz nie maja tej uslugi dla pasazerow eco- tak jak coraz wiecej linii)

jest jeszcze jedno wyjscie - skontaktuj sie z biurem Alitalii w Warszawie

22-6504937

22-8467846

22-8262801

22-8274014

a tu masz bezposredni numer z polski do Delty

00-800-441-1355 - to jest CHYBA numer bezplatny - najlepiej upewnij sie dzwoniac do swojego telecentrum albo sprobuj zadzwonic z budki :jezor: (zazwyczaj numery bezplatne-miedzynarodowe sie w ten sposob podaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecę Lufthasą i tez przy odprawie mogę wybrać miejsce w samolocie.

Czy każdy może je sobie wybrać?

Czy muszę zapytać o taką możliwość?

Czy może każdemu zadają pytanie w stylu: "Gdzie chce pan/pani usiąść?"

A jeżeli nie, to czy wybór miejsc jest od czegoś uzalezniony? Np od kolejności zgłoszenia się do odprawy? Chodzi mi o klasę ekonomiczną.

Ciekawe..... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) tak, kazdy moze sobie wybrac, jesli tylko poprosi no i jezeli beda jakies wolne do wyboru ;-)

2) najlepiej spytaj. inaczej EWENTUALNIE sie zapytaja czy miejsce przy przejsciu czy przy oknie - wszystko zalezy od trzezwosci umyslu osoby odprawiajacej ;-) jezeli ktos nie ma przypisanego wczesniej miejsca, to w niektorych liniach komputer sam wstepnie przypisuje miejsca np 24h przed lotem - a pasazer nawet o tym nie wie. komputer uwzglednia np preferencje co do siedzenia - zapisane w preferencjach w programie lojalnosciowym/milowym itd itp.

wybor miejsc jest uzalezniony od kolejnosci zglaszania do odprawy - kto pierwszy ten lepszy- ten moze sobie wybrac lepsze miejsce z wiekszej puli (jezeli nie byly wczesniej przypisane) ;-) a kto sie zglosi ostatni, temu niewielki wybor zostanie... jezeli w ogole jakis zostanie... a moze wtedy dostanie darmowego upgrade'a do klasy business ;-) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...