Skocz do zawartości

Jaka karte kredytowa, jaki bank polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wiem jakie konto i gdzie sobie zalozyc przed wyjazdem do usa, a wszyscy mowia ze bez karty kreytowej to w stanach jak bez dloni, dlatego tez pytam, gl. tych co juz byli np. na w&t czy przed wyjazdem do usa zakladali sobie konto studenckie jesli tak to gdzie jakie banki moga polecic , czy tez robili to na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przyłączam się do pytania.

Mam tylko kartę płatnicza maestro, a wiem, że kredytowa jest konieczna m. in. do wypożyczenia samochodu.

Jaką kartę kredytową polecacie? Polską czy amerykańską (przy wyjeździe na WAT)?? Konto w USA chyba i tak założę, bo gdzies mi muszą kase wpłacać.

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykanskiej kredytowej byscie nie dostali - co najwyzej wypukla (embosowana) debetowa - ktora i tak juz jest przydatna - hotele/wypozyczalnie itd moga sobie zrobic jej odcisk w dokumentach/zablokowac kaucje itd itp

co do polskich kart....

ja mam dosc dobre zdanie o kartach banku WBK - uzywam ich visy i mastercarda (kredytowe). nigdy mnie nie zawiodly za granica - od azji, przez afryke, europe zachodnia po usa. (w porownaniu z debetowa visa electron ktora mi przecieli w pol - ale wczesniej dobrze dzialala ;-) )

wazne jest tez to, ze wbk dosc sprawnie je wydaje i z minimum formalnosci (w porownaniu np z pko bp). jezeli chcecie dostac ta karte szybko, nie zamawiajcie opcji ze zdjeciem - bo wtedy wydanie trwa dluzej (to wszystko wtedy musi isc przez warszawe). i jezeli dobrze pamietam, byla tez opcja ekspresowego wydania karty (w kika dni) ale nie jestem pewien czy jeszcze jest itd.

http://www.bzwbk.pl/u235/navi/194611 - po lewej stronie w tym menu macie rozne opcje tych kart.

moja mama ma vise pko bp - tez z nia nigdy nie miala problemow za granica, ale ta PRLowska procedura obslugi klienta i wydawania tej karty (tysiace dokumentow) itd... szkoda gadac - nie polecam! (chyba ze cos sie przez ostatni rok zmienilo)

pamietajcie, ze aby wyrobic karte kredytowa w ktoryms z bankow, nie musicie byc jego klientem (tzn miec tam konta)! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze taki pytanko: jak wygląda spłacanie tej karty?? Czy to nie jest baaaaardzo kosztowne jak się używa polskiej karty za granicą?? Z tego co słyszałam to np. w bankomatach pieniądze są przeliczane po bardzo niekorzystnych kursach walut (oczywiście płaci się też ogromną prowizję, której przy kredytowych się nie płaci).

A wiesz coś może o kartach Citibanku?? Bo może mi się uda dostać złotą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze taki pytanko: jak wygląda spłacanie tej karty?? Czy to nie jest baaaaardzo kosztowne jak się używa polskiej karty za granicą?? Z tego co słyszałam to np. w bankomatach pieniądze są przeliczane po bardzo niekorzystnych kursach walut (oczywiście płaci się też ogromną prowizję, której przy kredytowych się nie płaci).

A wiesz coś może o kartach Citibanku?? Bo może mi się uda dostać złotą  :wink:

po miesiacu dostajesz rachunek za karte. na splacenie wszystkiego bez odsetek masz okolo 50 dni (51 do 54 w zaleznosci od banku).

na rachunku jest wyznaczona kwota minimalna - czyli odsetek calej kwoty na ktora ich "naciagnales" - i to musisz wplacic w ciagu ilus tam dni (np 2 czy 3 tygodni). jak to wplacisz, to na splate reszty masz jeszcze ta "reszte" dni (z 51). jezeli chcesz, to mozesz splacic wszystko od razu po otrzymaniu rachunku bez zabawy w splate "minimalnych kwot"....

co do zlotej karty - nie wiem czy ci sie oplaca taka zalatwiac na wyjazd do usa. oplaty za wydanie i uzytkowanie sa bardzo wysokie, a w usa zlota karta to juz nie jest to, co bylo kilkanascie lat temu. wlasciwie w polsce juz tez. w usa teraz praktycznie kazdy na dzien dobry dostaje zlota lub platynowa karte - nawet citibank wydaje takie studentom. ;-)

co prawda, przy zlotej karcie masz duzo korzysci - np awaryjna wyplata gotowki za granica albo awaryjne wydanie nowej karty za granica (np w WBK) polskie banki bardzo obnizyly w ostatnim czasie reguly wydawania zlotych kart - kiedys trzeba bylo zarabiac duze pieniadze i wykazac sie duza zdolnoscia kredytowa - a teraz juz wystarczy ze ma sie calkowity dochod miesieczny kolo 3000pln i juz mozna dostac zlota karte ;-) ale na szczescie wymogow co do platynowych tak nie obnizaja ;-) hehe

co do prowizji - kazdy bank ma inne. prowizji za zakupy nie placisz. prowizje placisz tylko za wyplate gotowki z bankomatow innych bankow lub za granica. prowizje wahaja sie od 3 do 5%, minimum 3 / 5/ 10 zlotych.

niektore banki wprowadzily prowizje za zakupy na karty visa - ale prowizja jest tylko wtedy, gdy zakupy sa robione w innej walucie niz euro lub pln. - dlatego w tym przypadku przewage ma mastercard ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli jednak opłaca się mieć kartę i jej używać :)

Ja planowałam sobie wyrobić tylko po to, żeby móc wypozyczyć samochód, a za wszystko płacić gotówką :(

W Citibanku pracuje moja kuzynka i mogłaby mi założyć złotą po znajomości (bo studentom nie wydają) i na korzystnych warunkach, tylko dlatego pytałam.

A spłacać muszę w Polsce czy moge to robić w USA??

Poza tym jak ja jako studentka moge sobie taką kartę założyć?? Bo tam wszędzie trzeba miec regularne dochody co najmniej 1500 zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli jednak opłaca się mieć kartę i jej używać :)  

Ja planowałam sobie wyrobić tylko po to, żeby móc wypozyczyć samochód, a za wszystko płacić gotówką :(  

W Citibanku pracuje moja kuzynka i mogłaby mi założyć złotą po znajomości (bo studentom nie wydają) i na korzystnych warunkach, tylko dlatego pytałam.

A spłacać muszę w Polsce czy moge to robić w USA??

Poza tym jak ja jako studentka moge sobie taką kartę założyć?? Bo tam wszędzie trzeba miec regularne dochody co najmniej 1500 zł :shock:

zawsze dobrze miec takie znajomosci! ;-)

splacac mozesz nawet w usa - ALE..... 1) kto bedzie Ci przysylal rachunki za karte do usa, 2) transfery $$$ z usa do polski sa drogie i troche trwaja - wiec sie nie oplaca. w tym przypadku najlepiej bys wyszla, gdybys przesylala pieniadze rodzinie/znajomym w polsce i oni splacalib te rachunki za karte....

jak jestes studentka to mozesz zalozyc karte, ale musisz miec te stale dochody - inaczej nie wydaja :-( najlepiej zrobisz, jesli namowisz kogos z rodzicow/rodziny, zeby sobie zalozyli karte kredytowa (oni w koncu maja stale dochody) i zeby od razu za 1 zamachem zlozyli wniosek o wydanie karty dodatkowej dla Ciebie - ja tak mam zrobione - mam karty wydane do kart mojej mamy. - czyli Ty nie musisz miec zadnych dochodow, bo Twoje platnosci ta karta obciazalyby ich "rachunek", za ktory oni sa odpowiedzialni.

mozesz tez zrobic inaczej - wspominalas, ze nie chcesz placic ta karta, a co najwyzej miec ja jako "security deposit" w roznych "instytucjach" - niech Twoi rodzice/ktokolwiek zlozy wniosek o wydanie karty debetowej/charge (WYPUKLEJ -"embosowanej") do swojego konta i tez w tym samym momencie zlozy wniosek o karte dodatkowa dla Ciebie. - wtedy bedziesz miala wypukla karte typu "classic"... - a pieniadze za ewentualne platnosci mozesz od razu przesylac do polski "do reki" lub prosto na to konto... ;-) (to jest karta ktora dziala: placisz w sklepie ---> od razu sciagaja $$$ z konta - nie przysylaja zadnych rachunkow do splacania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak dokłądne informacje.

No to problem częściowo się rozwiązał :?

Moi rodzice ze swoimi dochodami nie mają szans na kredytową, więc albo ubłagam kuzynkę, żeby mi założyła kartę w Citibanku, albo postaram się o wypukłą debetową. :)

Widze, że się dobrze orientujesz więc jeszcze zapytam: Jak najlepiej przesyłać pieniądze do Polski?? Wpłacać bezpośrednio na polskie konto czy moze rzelewem?? A może zbierać na amerykańskim, a przed samym wyjazdem przelać do Polski?? I czy jest to kosztowna operacja??

Będę wdzięczna za info

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...