Skocz do zawartości

two year rule DOES apply


Rekomendowane odpowiedzi

Jestesm na maxa wku*****wiony! WIem, ze juz bylo duzo pisane na temat sekcji 212e i tej zasady, ale nie znalazlem informacji o osobie, ktora miala taka sytuacje jak ja.

Otoz, dostalem wize, w ktorej jest BEARER IS NOT SUBJECT TO SECTION 212(E), ale two year rule DOES apply. No i teraz kompletnie zdurnialem i nie wiem o co cho. Wiem, ze niby musze siedziec w PL 2 lata po ukonczeniu programu, ale czy fakt ze nie podlegam pod sekcje 212 moze mi cos ulatwic w kwestii nowych wiz? czy to ma jakies znaczenie?

Czy ktos byl w pobobnej sytuacji? Czytalem na tym forum o ludziach, ktorzy byli w trakcie zalatwiania waivera ale nie wiem czy to sie udalo. Az mi sie odechcialo jechac do USA:(

Z gory dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam taka samą sytuacje ..w zeszlym roku pracowalam na Campie na J1 i tez miałam na wizie taką adnotacje...teraz mam watpliwości czy dostane wizę..mam nadzieje ze tak bo wtym roku wybieram sie znow na campa..ale zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam taka samą sytuacje ..w zeszlym roku pracowalam na Campie na J1 i tez miałam na wizie taką adnotacje...teraz mam watpliwości czy dostane wizę..mam nadzieje ze tak bo wtym roku wybieram sie znow na campa..ale zobaczymy...

Moim zdaniem nie powinnas miec problemu. Podleganie pod Sekcje 212(e) nie pozbawia Cie mozliwosci wyjazdu na J1. :roll:

Poza tym, Ago26, czy masz taka sama sytuacje jak Cinek? Dokladnie taka sama? "Is not subject", a potem "does apply"? Bo ja sie zdumialem tym co napisal i nie wiem co o tym sadzic. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie napisane tak: " Bearer is not subject to section 212(E)

Two year rule does not apply."

Wiec sama juz nie wiem ale skoro mowisz ze bedzie ok..to sie ciesze..zobaczymy jak pojde na rozmowe z konsulem :)

Pozdrawiam Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchaj ja jestemm osoba u ktorej sie pomylili... otoz mialam w paszporcie, iz jestem ''is subject to section 212e oraz does apply...ale sie okazalo, ze sie pomylili, bo na DS mialam cos odwrotnego -a mianowicie is not subject...czyli, ze nie jestem przyporzadkowana... dowiedzialam sie o tym z ambasady juz po powrocie z programu Internship...

przyznaje jednak, ze takiego wpisu jak Ty nie widzialam jeszcze...

na jaki program jedziesz? Work&travel? camp? Internship?

co studiujesz? jaka jest organizacja wystawiajaca Ci DS?

najlepiej przejdz sie do ambasady i w informacji przedstaw swoj problem, mi po godzinie oddali paszport mowiac, ze nastapill blad i mnie przepraszaja... jesli u Ciebie jest blad to jeszcze przed wyjazdem wydadza Ci nowa wize bez tego wpisu...

j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade na internshipa, w zasadzie na training program a moim sponsorem jest ISE. Sam nie rozumiem tego wpisu, ale sprawdzalem sto tysiecy razy i nie chce byc inaczej:)

Problem polega na tym ze ja nie jestem z Wawy i nie wiem czy ma sens wycieczka tam. Ale skoro tak mowicie... Kurde, nie mam kserokopii DSa (glupek ze mnie) wiec nie wiem co mam tam za adnotacje, ale czytalem go uwaznie i tez mi sie wydaje bylo normalnie, tzn bez zadnych restrykcji.

Kompletnie nie wiem co to ma znaczyc:(((

Dzieki za rady!!!

pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchaj ja jestem osoba u ktorej sie pomylili... otoz mialam w paszporcie, iz jestem ''is subject to section 212e oraz  does apply...ale sie okazalo, ze sie pomylili, bo na DS mialam cos odwrotnego -a mianowicie is not subject...czyli, ze nie jestem przyporzadkowana... dowiedzialam sie o tym z ambasady juz po powrocie z programu Internship...

przyznaje jednak, ze takiego wpisu jak Ty nie widzialam jeszcze...

Nie podawalem Twojego przykladu, Justiki, bo byl jednak inny, Cinek naprawde zaskoczyl wszystkich. Ja wierze, ze to blad Ambasady i jak najszybciej bym sie staral o jego naprawienie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...