Skocz do zawartości

1 Partner Gc Drugi Nic


Lnino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja narzeczona dostala teraz zieloną kartę, będzie musiała wyjechać do us. Chcemy być razem, planujemy pobyt tam w stanach, tylko boje sie tego ze bede musiał tam byc jakiś czas nielegalnie. Czy i jak najszybciej zalegalizować swój pobyt w stanach? Rozumiem że w grę tu wchodzi ślub, nie wiem tylko czy to dawało by mi jakieś szanse na zieloną kartę dla mnie? I ile musielibyśmy na to czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co czytałam na tym forum, to pobyt nielegalny jest darowany tylko i wyłącznie poprzez ślub z obywatelem.

Więc ona musiałaby polecieć do Stanów, utrzymać zieloną kartę, potem aplikować o obywatelstwo, a potem za Ciebie wyjść.

Ale są dostępne są różne rodzaje wiz, o które możesz aplikować w międzyczasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy sprawa wyglada tak: ona przyjezdza do USA-> Ty przylatujesz do USA na turystycznej -> bierzecie slub -> ona sklada na Ciebie petycje -> w razie problemow przedluzasz wize o kolejne 6 miesiecy -> skladasz dokumenty o green card (jesli bedzie wszystko szlo tak jak idzie teraz, to skladasz dokumenty o green card+podrozowanie+pozwolenie na prace okolo 3-4 miesiace po wyslaniu petycji o sponsorowanie przez zone co oznacza, ze Ty bedziesz w USA caly czas legalnie i nie musisz czekac az zona bedzie obywatelem abys mogl dostac green card). Optymalnie zalatwisz wszystko w ciag roku czasu; pozwolenie na prace bedziesz mial ok. 3 miesiace po zlozeniu petycji o green card a tym samym bedziesz mogl pracowac i zrobic prawo jazdy; jesli zlozysz petycje o green card to bedziesz legalnie i nie musisz juz przedluzac wizy; majac pozwolenie na podrozowanie mozesz wyjechac poza USA i wrocic nie uzywajac do tego wizy tylko specjalny dokument.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja narzeczona widze ze byla po wize na pobyt staly w Ambasadzie w Polsce,po przylocie dostanie GC

no i musi wjechac jako wolna wiec zaden slub przed jej 1 wjazdem nie wchodzi w gre ,szkoda ze wczesniej o tym nie pomyslales-pomysleliscie ,bo mozna bylo przed rozmowa wziasc slub,wyslac papiery ze jedziecie razem ..fakt minus w tym przypadku jest taki ze okres oczekiwania by sie wydluzyl oraz sponsorowanie bylo by kwotowo inne ale byscie razem polecieli juz z wizami ..

no ale pozostaje teraz to co napisala Karina :)

dobrze ze i takie jest wyjscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc :)

Ale żeby ona mogla złozyć petycje o sponsorowanie musi mieć prace, środki odłożone na koncie i pewnie coś jeszcze, prawda?

I zastanawia mnie również to czy ot tak po prostu przedłużą mi wizę o 6 miesięcy, chociaż może jakby miała być moją żoną to inaczej na to patrzą? Jak myślicie, po złożeniu petycji o sponsorowanie, jaka jest szansa na scenariusz podany przez karinę ?. Jeśli duża to na pewno będę spał spokojniej :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc :)

Ale żeby ona mogla złozyć petycje o sponsorowanie musi mieć prace, środki odłożone na koncie i pewnie coś jeszcze, prawda?

I zastanawia mnie również to czy ot tak po prostu przedłużą mi wizę o 6 miesięcy, chociaż może jakby miała być moją żoną to inaczej na to patrzą? Jak myślicie, po złożeniu petycji o sponsorowanie, jaka jest szansa na scenariusz podany przez karinę ?. Jeśli duża to na pewno będę spał spokojniej :unsure:

1. Nie wiem czy Ci w ogole bedzie potrzebne przedluzenie wizy, bo czas oczekiwania na zlozenie petycji o green card wynosi teraz jakies 3 miesiace wiec jesli dostaniesz wize na 6 miesiecy to sie ze wszytskim powinienes wyrobic. Jesli nie, to mozesz probowac przedluzyc wize co da Ci dodatkowy czas. Oraz, masz grace period do 179 dni i w tym czasie mozesz rowniez zalegalizowac pobyt. Akurat przedluzenie wizy byloby chyba najmniejszym tutaj problemem.

2. Twoja zona i tak nie bedzie miala wymaganych dokumentow (np. podatkow), bo za krotko tu bedzie. Bedzie Wam potrzebny dodatkowy sponsor (w sensie finansowym).

3. Jakie sa szanse na moj scenariusz? Prawnie, na dzien dzisiejszy, masz 99% (ten 1% zostawiam, bo zawsze moze Wam cos wypasc). Co Wy zrobicie, jak szybko zrobicie, jak beda przygotowane dokumenty itd. to juz inna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja narzeczona widze ze byla po wize na pobyt staly w Ambasadzie w Polsce,po przylocie dostanie GC

no i musi wjechac jako wolna wiec zaden slub przed jej 1 wjazdem nie wchodzi w gre ,szkoda ze wczesniej o tym nie pomyslales-pomysleliscie ,bo mozna bylo przed rozmowa wziasc slub,wyslac papiery ze jedziecie razem ..fakt minus w tym przypadku jest taki ze okres oczekiwania by sie wydluzyl oraz sponsorowanie bylo by kwotowo inne ale byscie razem polecieli juz z wizami ..

NIE OPLACILOBY SIE IM TO W SENSIE OCZEKIWANIA. LEPIEJ NIECH ONA TU WLECI I ZACZNA OD RAZU ROBIC TO CO MOGA ZROBIC. POZA TYM MOGLA BYC TAKA SYTUACJA, ZE ONA W OGOLE NIE MOGLA WYJSC ZA MAZ, BO BY STRACILA WIZE IMIGRACYJNA.

TERAZ MAJA KILKA WYJSC, DOBRYCH WYJSC, NIECH SIE ZASTANOWIA CO CHCA ZROBIC.

no ale pozostaje teraz to co napisala Karina :)

dobrze ze i takie jest wyjscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina napisalem o tej utracie wizy na pobyt staly jak by wjechala jako ktos kto ma meza a w papierach bylo ze jest i bedzie jako wolna

wiele osob o tym nie pamieta lub tez nie zdaje sobie z tego sprawy jak jest wiec dlatego nalezy o tym przypominac :)

a teraz niech te osoby dokonaja wyboru co maja robic i jak..nie ma nic lepszego od pokazania ,wytlumaczenie ze da sie cos zrobic i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo wcześniej sporo przeglądałem forum i w większości było pisane że aby otrzymać zieloną kartę poprzez ślub ze stałym rezydentem trzeba dłuuugo czekać, a tu mi nagle napisaliście że nawet w rok można się wyrobić.

A co jeśli chcielibyśmy jeszcze chwile pobyć razem tu w polsce? Powiedzmy ona jedzie w styczniu na miesiąc, przyjeżdża z powrotem, zieloną kartę przesyłają jej pocztą, a ona jedzie powiedzmy w czerwcu. Miałaby jakieś problemy na granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...