Skocz do zawartości

Swiadectwo Z Polski


pepeaz

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje " international equivalent high school" do uzyskanie licencji. W Polsce konczylem technikum. Czytalem kiedys ze jest jakas instytucja w USA ktora robi transkrypt polskiego wyksztalcenia na amerykanskie. Niestety nie moge znalezc tej strony. Czy ktos ma jakies namiary? Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wystapic do swojej szkoly z prosba o udostepnienie swoich danych dla WES (request for academic records). Szkola wysyla transkrypty bezposrednio do WES. Jesli masz szczescie- szkola wydaje dokumenty po angielsku, a Tobie pozostaje czekanie na ewaluacje. Jesli jednak szkola wydaje dokumenty po polsku, wtedy musisz wystapic o wydanie dwoch kopii- jedna szkola musi wyslac do WES, a druga do Ciebie. Wtedy Ty swoja kopie tlumaczysz i razem z tlumaczeniem wysylasz do WES. Ja tlumaczylam u tlumacza, ale chyba mozna samemu. Sprawdz w tym poscie:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=16915&hl=

Co do kosztow- wszystko zalezy, co i ile chcesz tlumaczyc. Cennik WES tez jest rozny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moniko - rozumiem, ze to moja szkola musi przeslac transkrypt moich ocen do WES? Ja tego nie moge zrobic. Co najwyzej moge przeslac tlumaczenie - jesli moja szkola nie wysle wersji ang.

Zastanawiam sie jeszcze nad:

- sprawdzam strone www.wes.org - i jesli chce miec przez nich 'opracowane' moje dyplomy (licencjat + mgr) na potrzeby "job seeking" ale rowniez na potrzeby uczelni w USA - to czy musze skladac 2 aplikacje? Zastanawiam sie, czy nie wybrac po prostu opcji COmprehensive Course-by-Course Report - ktore chyba obejmie wszystko - a wiec bede mogla zlozyc te dokumenty i na uczelni i u pracodawcy (jesli bedzie taka potrzeba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilam w etc course-by -course. obliczaja ci wtedy GPA i ekwiwalent stopnia naukowego. wazne jest wpisanie dziedziny jaka chcesz sie zajmowac - np informatyka, bo wtedy wydaje mi sie ze beda ealuowac pod tym wzgledem i dadza ci tyul mgr informatyki a nie jakiejs innej dziedziny. wiadomo ze to wszystko sie wiaze (po studiach informatycznych nie wystawia ci mgr polonistyki) ale npjak miales studiowales kierunke ktory wiaze kilka dziedzin (jak ja) to oni sie chyba kieruja tym w jakim kierunku chcesz dalej isc (przynajmniej ja mam takie wrazenie jak patrze na moja ewalucje)

do etc moja szkola nie musiala nic wysylac (zreszta panie w dziekanacie i tak odmowily) i ja poslalam tylko skany moich suplementow i dyplomow poang + karteczke z tlumaczeniami pojedynczych zwrotow ktore nadal byly po polsku (ang wersje wydal mi uniwerek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko - rozumiem, ze to moja szkola musi przeslac transkrypt moich ocen do WES? Ja tego nie moge zrobic. Co najwyzej moge przeslac tlumaczenie - jesli moja szkola nie wysle wersji ang.

Dokladnie tak.

Zastanawiam sie jeszcze nad:

- sprawdzam strone www.wes.org - i jesli chce miec przez nich 'opracowane' moje dyplomy (licencjat + mgr) na potrzeby "job seeking" ale rowniez na potrzeby uczelni w USA - to czy musze skladac 2 aplikacje? Zastanawiam sie, czy nie wybrac po prostu opcji COmprehensive Course-by-Course Report - ktore chyba obejmie wszystko - a wiec bede mogla zlozyc te dokumenty i na uczelni i u pracodawcy (jesli bedzie taka potrzeba).

Tego nie wiem, ja tlumaczylam tylko na potrzeby uczelni. Ale osobiscie wybralabym opcje taka jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...