Skocz do zawartości

Potrzebuje Pomocy Pilnie


Sylvaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na programie w&t.Chce dostac azyl polityczny bylem w 2 urzedach emigracyjnych.(W obu urzedach odbylem krotka rozmowe dlaczego chce uzyskac azyl oraz sprawdzali moj paszport)W pierwszym urzedzie wskazali mi adres aby udac sie do wlasciwego urzedu.W drugim urzedzie rozmawialem z urzednikiem zajmujacym sie citizenship.Urzednik dal mi dokument i podal adres pod ktory mam wyslac go(po wypelneniu).Narazie nie wyslalem tego dokumentu.Mam takie pytanie czy teraz jestem zarejestrowany w bazie osob ubiegajacych sie o azyl czy dopiero wtedy gdy dokument bedzie wyslany i zajmie sie nim urzednik.Pytanie to kieruje bo mam watpliwosci gdyz prawie skonczylem studia a chce wrocic do usa bo moze zaczne magisterke.I czy o mojej rozmowie beda wiedzieli w ambasadzie w polsce gdyz jezeli bede zajerstowany to pewnie nie otrzymam wizy.I jak wogole wyglada procedura azylu gdy dokument dotrze do urzednika.Czy moge pracowac legalnie po wygasnieciu waznosci mojej wizy.Wiem ze jezel chce aplikowac o azyl musze pozostac 1 rok na terenie usa tylko niewiem jak to jest z utrzymaniem dlatego pytam o mozliwosc zatrudnienie.Wiem rowniez ze otrzymanie go jest prawie niemowzliwe ale powiedzmy ze mam mocne dowody.I czy pomoc prawnika bedzie niezbedna czy nie jest to konieczna i czy mozecie przyblizyc mi koszty.Sorki za brak polskich znakow.Pisze z laptopa anglojezycznego.Z gory dziekuje za pomoc.Mam nadzieje ze pomozecie mi rozwiazac moj problem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa azylu nie jest taka prosta nawet jak masz tzw mocne papiery bo co One tak naprawde oznaczaja?dla Ciebie moga byc mocne a dla sedziego juz NIE bo to nie urzednik wydaje zgode na azyl a masz rozprawe u siedziego i jak masz dobrego adwokata to Ci powie jak moze byc z tym Twoim azylem

na forum byl podobny przypadek ze ktos dostal tak jakby azyl ale nie ma GC ,wiec moze byc w USA,moze pracowac ale bez GC.poczytaj posty Kariny bo Ona cos na ten temat pisala

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...