Skocz do zawartości

Kiedy Gc Do Ręki?


Jolanta12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich już z USA! Ci co mi pomagali wiedza ze staralam sie z Polski o GC/ F1. Na lotnisku w USA zabrali mi kopertę z dokumentami i powiedzieli, że pismo przyjdzie do miejsca zamieszkania, czy coś w tym stylu. OK wiec czekam. Po dwóch tygodniach dostałam pismo inf że mam nadany nr (A-numer), notice type: welcome notice. Inf ze ten nr jest ważny, itd. Nie byłoby nic w tym dziwnego ale TAKIE SAMO PISMO dostałam już 3 razy, i tylko w rubryce: Notice Date ze zmienioną datą. Nie wiem czy to normalne? Minęło od pierwszego pisma półtorej miesiąca.Czy mam dalej cierpliwie czekać? A może powinnam coś jeszcze im dosłać? Chociaż z tego pisma nie wynika, że mam to zrobić. Powinnam do nich zadzwonić ale czytając posty o tej amerykańskiej biurokracji to wolę WAS o pomoc poprosić ;) Wiem co mówię bo byłam w biurze w sprawie o pozwolenie na prace, to było od okienka do okienka. Już więcej nie będę narzekać na polską biurokrację :( Serdecznie dziekuję za pomoc i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a gdzie czekasz na karte,zmienilas moze adres na lotnisku?spytaj sie sasiadow czy czegos nie dostali ?byl tutaj ktos kto dostal karte po 3-4 tygodniach a byly osoby ze troche czekaly

a ze dostalas taki list to kiedys ludzie ktorzy wygrali w loterii nie ktorzy dostawali i po 5 listow takich samych ,,,masz moze numer SSN czy czekasz?jak czekasz to czekaj dalej ale idz do biura i sama to zalatwiaj

A po co bylas po pozwolenie na prace?,masz w paszporcie pieczatke,masz numer SSN?jak masz to nie potrzebujesz nic wiecej,aby czekasz na sam plastik,mozesz nawet wyleciec po za USA i wleciec na tej pieczatce do USA...fakt nie ktorzy pracodawcy moga sie nie znac ale powinnas to im wyjasnic,wrazie kontroli wszystko jest w systemie urzedu imigracji wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ciągle się uczę korzystać z tego programu więc proszę o wybaczenie jeżeli odpowiedź nie trafi tam gdzie trzeba!! Przede wszystkim dziękuję za bardzo szybką podpowiedź. Sprawa jest tego typu, że dzisiaj otrzymałam wreszcie GC Oczekiwałąm w USA na nią i upłynęło dokłądnie 1 miesiąc i tydzień. Chodziło mi o socjal security(nie mam pojęcia czy to to samo) Nie wiedziałam też,że mogłam zrobić wypad do Polski. Jak napisałam tego posta to zaraz znalazłam odpowiedź jak przeczytałam inne posty, tak że dziękuję wam za cierpliwe odpowiadanie ciągle na te same pytania. Ten kto wymyślił to forum powinien dostać nagrodę nobla :( Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tutaj to ladnie opisane o tej pieczatce:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...ntering_us.html

a to fajnie ze masz juz karte i jak bedziesz wracac do USA to pokazesz ta karte na granicy :(,np do Kanady wjedziesz na podstawie tej karty ;)

karta to co innego a numer to dostajesz na cale zycie jak numer PESEL w Polsce ..ten numer bedziedsz podawac np. w pracy,jak bedziesz wyrabiac prawo jazdy

tutaj masz strone gdzie sie ten numer wyrabia:

http://www.ssa.gov/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanka :

Niektórzy mówią żeby nie czekać aż przyślą numer SSN, tylko jak sie przyleci do USA iść do urzędu i złożyć wniosek o SSN . I wtedy szybciej dostanie sie numer SSN . Czy jest to dobra opcja ?

Czy maja numer SSN i nie mając jeszcze zielonej karty a tylko pieczątkę w paszporcie, można zrobić na tej podstawie prawo jazdy ?

Czy maja zieloną Kartę na 2 lata i w tym czasie zmieni się miejsce zamieszkania, należy powiadomić NVC czy USCIS ?

Czy to jest nie konieczne ?

Bo jak ktoś wynajmuje mieszkanie i zmienia je np. przykładowo co 6 miesięcy należy o tym informować ?

Może ktoś podać mi formularz o zmianę adresu zamieszkania ?

Gdzie taki formularz sie wysyła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na zmiane adresu 10 dni i radze tego sie trzymac..tutaj masz to opisane i pokazane jak kto zrobic:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

co do numeru to jak wolisz ale bym tam poszedl i sam wzial numer bez czekania

a co do prawka to zalezy co powie urzad-urzednik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ponownie

Zwracam sie do was z pytaniem otoz zlozylam wniosek o SSN,zostal on mi nadany,i zostala karta do mnie wyslana ale niestety w ciagu dwoch miesiecy nie dotarla ja musialam nagle z powodow rodzinnych wrocic do kraju,z tego co wiem w drodze do mnie ta karta zaginela wiem bo dzwonilam tam i teraz pytanie z mojej strony czy bedac w pl.moge sie z stad starac o jej przeslanie ponownie ale do pl ,nadmienie ze numer juz mam nadany 2 m-c temu,bede wdzieczna za jakakolwiek pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...