Skocz do zawartości

Zielona Karta-nieobecność W Usa Dłuższa Niż 6 Miesięcy


claudia06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Mam pytanie i bardzo proszę o pomoc.

Jeśli niepełnoletnia osoba(16 lat) posiadająca zieloną kartę uczęszczająca do szkoły w Polsce(ostatnia klasa gimnazjum) ,która ma zamiar wyjechać do USA w czerwcu,a pół roku od poprzedniego wyjazdu minie w lutym tego samego roku zostanie przepuszczona przez granicę ? Miałby to być wyjazd na ok. 2 miesiące do rodziny na wakacje.Czy pokazanie świadectwa szkolnego wystarczy? Dowiedziałam się,że niedawno zmieniły się przepisy i trzeba wyjeżdżać co pół roku by utrzymać zieloną kartę.Czy to prawda?

Mam jeszcze jedno pytanie,a mianowicie czy dwa miesiące wystarczyłyby,by

wyrobić biały paszport?

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

przepisy od zawsze sa takie same nic sie nie zmienilo.

Aby utrzymac prawo stalego pobytu nie mozesz przekroczyc pobytu poza USA wiecej niz rok.

Ale dlugotrwale pobyty poza USA moga zablokowac droge do obywatelstwa po 5 latach.

USCIS moze tez pozbawic cie zielonej karty jesli uzna ze przez zamieszkiwanie gdzie indziej nie wykazujesz silnych wiezow z krajem (US).

Krotko mowiac moze ci byc zabrane prawo stalego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez o tym poczytac na stronie Ambasady USA i forum

jedynie to sie zmienilo ze urzednicy bardziej sie przygladaja takim osobom co sobie lataja jakby byli turystami,,jesli ta Twoja znajoma planuje pobyt po za USA dluzszy to nich sobie wyrobi bialy paszport,,o tym mozna poczytac na forum i stronach urzedu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie odpisaliście na drugą część pytania...Czy Dziewczyna da radę wyrobić sobie biały paszport w dwa miesiące...Kwestia odcisków palców, itp?

I moja uwaga. Skąd w Was taki mało przyjazny, straszący ton? Toż to w końcu 16-latka :) Dobrze, że się interesuje i zadaje pytanie...

Mnie się wydaje, że nie powinnaś mieć problemu z wjazdem. Zawsze możesz powiedzieć, że musiałaś poczekać do czerwca by dostać świadectwo ukończenia gimnazjum.

A jak już wjedziesz to sobie wyślesz papiery z prośbą o biały paszport i argumentacją, że chcesz jeszcze w Polsce skończyć liceum.

Mnie z kończeniem studiów problemu nie zrobili ;-) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wlasnego podworka: w sobote zatrzymali GC chlopakowi, ktory ma lat 14 i nie byl w USA od lipca 2009. Nie pomogly tlumaczenia, ze ma szkole, bo urzednik stwierdzil, ze chlopak nie ma tu nic co by go trzymalo a GC traktuje jak wize turystyczna i jesli chce przylatywac do USA 2 razy na rok na krotki czas to powinien miec "bialy paszport" albo zrzec sie GC i starac sie o turystyczna.

Dla urzednika nie ma znaczenia, ze czekasz na swiadectwo szkolne, bo Ty masz rezydenture w USA czyli miejscem Twojego stalego pobytu jest USA - jesli w jakikolwiek sposob nie mozesz byc tutaj przez dluzszy czas, to wyrob sobie "bialy paszport".

To nie jest straszacy ton - to jest rzeczywistosc, zwlaszcza teraz kiedy biora dociski takze od rezydentow... Kiedys bylo inaczej, teraz jest inaczej. Oczywiscie, ze nie kazda osoba ma problemy na granicy, ale trzeba pamietac, ze problemow jest coraz wiecej i lepiej dmuchac na zimne niz pozniej miec problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple jesli odciski palcow beda zrobione to taki paszport mozna odebrac z Ambasady USA w Polsce bo masz takie cos w formularzu,,kiedys pare osob tak zrobilo ze zlozylo papiery a odebralo ten paszport juz w Polsce

lepiej jak zna taka osoba co ja moze czekac i jak temu zaradzic niz pisanie ze bedzie ok i masz sie niczym nie przejmowac...ja wole ten 1 tok myslenia bo bym sie nie wpakowal w takie srodowisko ktore mi mowilo ze bedzie ok-masz sie niczego nie obawiac a potem, wyszlo ze szkoda gadac i sie denerwowac samym pisaniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,

jasne, że lepiej znać wszystkie scenariusze, te najgorsze też. Człowiek się uczy całe życie ;-)

Mnie chodziło o to, że trochę inaczej-łagodniej trzeba pisać do nastolatki niż do pozostałych ;-)

Karina,

orientujesz sie ile teraz wynosi czas oczekiwania od momentu złozenia wniosku o "re-entry permit" a pobraniem odcisków?

Czy mogłabym to kolejne podanie o biały paszport wysłać jeszcze z Polski (mając np. 4 miesiace do deadline'u pierwszego, bialego paszportu)

Troche nam sie terminy posypały i nie wyrobimy sie czasowo...No i czy jest szansa dostać go znów na dwa lata? Dałoby nam to większy komfort i tzw. spokojną głowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszłam tutaj bo mam podobny problem, i w sumie teraz to juz sama nie wiem co mam robić. Mieszkam w usa prawie 4 lata, mam GC i w przyszłym miesiącu zamierzam wyleciec do Polski na dłuższy czas. Zamierzam przylecieć z powrotem po ok 9 miesiącach, prawdopodobnie na święta Bożego Narodzenia i znowu wrócić do Polski na jakieś pół roku. Czy bezpieczniej jest wyrabiac ten biały paszport czy wpuszczą mnie na GC? Nie czepną się że "straciłam więzy z usa" itp.? Mój mąż zostaje w usa jeszcze przez ok 1,5 - 2 lata , i chciałabym przylatywac do niego co jakiś czas póki obydwoje nie przeniesiemy sie do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie zagwarantuje ze cie wpuszcza z GC po 9 miesiacach. Z bialym paszportem wpuszcza cie na pewno.

tego sie własnie domyślam, teraz jeszcze tak - jak długo się czeka na ten paszport? a raczej na odciski, bo paszport można odebrac w Polsce z tego co słyszałam,tak?

i po drugie, czy za każdym razem musiałabym go wyrabiać? czy skoro jest ważny na 2 lata to w tym czasie mogę wjeżdżać i wyjeżdżać z usa kilka razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...