Skocz do zawartości

Na lotnisku w USA podczas powrotu nie oddałem formularz I-94


zimny__lbn

Rekomendowane odpowiedzi

Na lotnisku w USA podczas powrotu nie oddałem formularza I-94.Byłem na wizie turystycznej B1/B2. Nie oddałem ponieważ wysłałem na taśmie do samolotu wczesniej bagaż w którym znajdował sie formularz. Wróciłem do Polski i zadzwoniłem do amabasady USA w Warszawie.Pani w słuchawce powiedziała ze powinienem jak najszybciej przysłac ten formularz do ambasady USA. Tak zrobiłem i zachowałem bilety powrotne(tzn karty pokładowe). Nie przekroczyłem czasu pobytu w USA jaki wyzanczył mi urzednik imigracyjny podczas wjazdu do USA.

W zwiazku z tym mam pytanie.

Czy kiedy pójde po kolejną wize do ambasady to bede miał jakies nieprzyjemności z tego powodu??

Czy będe miał problemy z tego tytułu aby otrzymać kolejną wize??

Czy ktos juz spotkał sie z taka sytuacją??

bede starał sie o wize J-1

pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już był taki temat (albo na jakimś innym forum) i tam podawałam linka do strony dla Brytyjczyków: http://www.usembassy.org.uk/cons_web/ins/i94.htm

Tam jest napisane, żeby nie wysyłać I-94 do ambasady bo oni nie mają uprawnień by wejść w twoje dane w USA i poprawić je. Ale trudno powiedzieć, czy te same przepisy dotyczą Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos wyjasnic jak to jest dokladnie

bo slyszalemze robia ludzie rozne zeczy aby wyjechac z usa po skonczeniu sie visy np przekraczaja granice z meksykiem albo kanada ( sa prowadzone rozmowy miedzy usa a kanada aby wprowadzic wymaganie paszportu przy przekraczaniu granicy , dzis jest tpotrzebne tylko prawko ) ale jak jest jesli ta osoba wraca do usa po jakims czasie

czy uzad celny ma jakas mozliwosc dowiedziec ze ta osoba byla w usa albo ze nie wyjechala legalnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Właśnie chciałem się ubiegać o wizę turystyczną do USA, szykuje paszport i widzę - I-94

Tak więc w ambasadzie powiedzieli mi, że obecnie mam status osoby nielegalnie pozostałej w USA

Podali mi adres na który mam wysłać formularz i dowody na to, że od października 2008 przebywam w Polsce

Tak więc wyślę:

-kopie biletu elektronicznego (boarding passu brak:( )

-potwierdzeia operacji na kartach płatniczych dokonanych w PL w okresie 10-12 2008

-zaświadczenie z uczelni że w tym czasie studiowałem

-badanie krwi zrobione w PL 12.2008

-wezwanie na egzamin z prawa jazdy z 2009

-umowy o prace

mam nadzieję, że tyle dokumentów wystarczy

Po 2 tygodniach od przesłania przesyłki mam zadzwonić do ambasady z zapytaniem o mój status i dopiero wtedy mogę ubiegać się o turystyczną

Zastanawiam się czy aby przesyłka doszła wystarczy list polecony i priorytet a poczcie polskiej, czy lepiej skorzystać z usług firmy kurierskiej by miec pewność że dojdzie. Czy macie jakieś doświadczenia związane z wysyłaniem dokmentów do US, które rozwiązanie byście polecili?

Swoją drogą ciekawe ile osób siedzących w PL z I-94 jest wliczonych w pulę nielegalnie zosajacych na terytorium USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje zrobic kopie wszystkich wyslanych dokumentow, tak zeby miec identyczny zestaw na wypadek, gdyby sie okazalo, ze nie dostali

list wyslac za potwierdzeniem odbioru (jest taka opcja, ze do nadawcy wraca podpis osoby, ktora otrzymala list), poczta polska powinna swiadczyc takie uslugi

kurier? to chyba kwestia tego czy chcesz wydac wiecej pieniedzy na przesylke, przesylki gina i na poczcie i w uslugach kurierskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...