Skocz do zawartości

Work&Travel, Visa J-1 itp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko, a nawet kilka. Po pierwsze to chcialem sie zorientowac jak jest naprawde z Ta wiza J-1 jesli jestem na drugim roku ale z nieistotnych przyczyn mam wpis warunkowy czy w czyms to przeszkadza konsulowi, po drugie chcialem sie zapytac o opinie na temat biura adventure club polska, moze jest tu ktos taki co juz kozystal z jego usług, no i na koniec na jakim poziomie aawansowania powinienem byc jesli chodzi o jezyk angielski zeby bez problempow otrzymac wize J-1, z gory dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam i do zobaczenia w USA jesli wszystko pojdzie dobrze :):D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj jezeli chodzi o twoj wpis warunkowy to troche lipa ale to nie znaczy ze nie dostaniesz wizy J-1. Po pierwsze to nie idz do mlodego konsula w ambasadzie, jak ja bylem to siedzial w okienku nr 1 polecam goscia w okularach wyraznie mowi i duzo sie usmiecha. Mozesz tez isc do murzynki ja nie chcialem isc do niej bo zadawala duzo pytan ale mysle ze poszlo by mi lagodniej niz u tego mlodego. Ona z tego co zauwazylem dokladnie nie ogladala indexu a czasami nawet wogole. Zalatw sobie dla bezpieczenstwa dobre zaswiadczenie z dziekanatu w ktorym to bedziesz mial dokladnie opisane wszystko. Dla nich najwazniejsze jest to zebys wrocil do Polski zebys tam nie zostal nielegalnie albo przedluzal wize musisz ich przekonac ze ty wrocisz na 1000%.

Jezeli chodzi o twoje biuro to nie powiem ci nic podam ci linka do rankingu biur zajmujacych sie Work % Travel http://www.worktravel.prv.pl/. Nie weim czy ten ranking jest aktualny ale napewno nie ma w nim uwzglednionych wszystkich biur. Ja lece z BTC-Business Travel Club www.stany.pl . Polecam to biuro bo jest naprawde dobre i duzo ludz z tego biura dostaje wizy. Jak bylem ostatnio w ambasadzie to slyszalem od ich przedstawiciela ze w tamtym momencie na 600 osob wizy nie dostala tylko jedna osoba takze jest to imponujace ponadto firma jest od 8 lat i naprawde dba o swoich klientow. Nie wiem jak inne biura moze tez dobrze i sprawnie sie zajmuja swoimi klientami ale na to biuro nie mo co narzekac jest godne uwagi i posiada 14 oddzialow w calej Polsce.

Natomiast jezeli chodzi o jezyk angielski to sprawa wyglada nastepujaco. Trzeba umiec sie komunikowac to jest najwazniejsze. Powiem ci na swoim przykladzie ja uczylem sie niemieckiego przez 12 lat angielskiego nic i w styczniu 2005 zdecydowalem sie na W&T. Angielski znalem tylko tyle co przy kompie poniewaz studiuje informatyke (smieszne to troche ze informatyk nie zna angielskiego ale nadrobie to HEHEHE). Od marca zaczolem kurs Euroturysty i sam w domu troche siedze i sie ucze i co udalo mi sie bez problemow. Podam ci link do mojego dokumentu on ci napewno pomoze sciagnij go sobie http://www.demsey222.webpark.pl/ambasada.doc. Tam masz pytania ktore moze zadac ci konsul oraz przykladowe odpowiedzi. I naprawde nie stresuj sie bo nie ma czym wyluzuj i pamietaj o jednym usmiechaj sie tam caly czas oni wszystkich obserwuja nawet jak siedzisz i czekasz. Jezeli znasz ang w podstawowym stopniu dasz rade.

Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wpis warunkowy to nie powinienes sie raczej martwic. Pierwszy raz jak j-1 dostalem bylem na warunkowym na pierwszym roku. Nastepna j-1 dostalem za rok jak bylem dalej na tym samym pierwszym roku i mialem wbite w indeksie 'studiowanie bez wpisu na semestr'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...