Skocz do zawartości

Czy Jest Tu Ktoś Family Sponsored F1 I Inne Kategorie?


greg1031

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 203
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No i teraz co? Naczytałem się na tych forach i stronach NVC i zastanawiam się co robić...

Być może już dziś będę miał Cover Sheet gdy płatność za AOS zmieni się na PAID.

Na forum piszą żeby odrazu wysyłać to + odpowiedznie I-864 natomiast NVC każe czekać na dalsze instrukcje.

Nie wiem jeszcze co będzie napisane na tym Cover Sheet... I co robić? Wysyłać czy czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje sa standardowe wiec mozesz sie z nimi zapoznac na stronie internetowej NVC

... i NVC wysyla je email'em 1-2 dni po tym jak cover sheet jest dostepna. I-864 musi byc podpisany przez sponsora, zalacznik: 3 ostatnie lata zeznan podatkowych (najlepiej tax transcripts, mozna zamowic za darmo z IRS, czeka sie na nie ok 1-2 tyg.)...ale jaki konkretnie I-864 musi twoj sponsor wypelnic i jakie zalaczniki zalezec bedzie od konkretnej sytuacji. Najwazniejsze zeby bylo ponad 125% poverty guidelines, bo inaczej trzeba szukac joint-sponsor.

Czyli jak masz wypelniony I-864 i wszystkie dokumenty ktore musza mu towarzyszyc to drukuj cover sheet i wysylaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mickey78 :)

Mam teraz kolejną zagwostkę... taki drobiazg w sumie ale chcialem się upewnić.

Moj polski paszport jest wazny do czerwca, wiec idac do ambasady zapewne bede mial nowy bo musi byc wazny conajmniej pol roku... by the way wiecie, ze odnowienie paszportu przed zakończeniem ważności starego kosztuje 3x więcej tj 420zł??? czy to prawda?? czy coś zle przeczytałem, jestem w szoku, ale kasę robią...

No ale wracajac do paszportu, wysylajac DS-230 bede musiał załączyć kopię paszportu, chyba mogę tego starego (jeszcze ważnego) pomimo, że do ambasady pojde z nowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tym przypadku jestes border case...najlepiej byloby gdybys od razu zlozyl wniosek o paszport i nie wysylal DS230 dopoki nie bedziesz mial nowego paszportu... ile teraz w PL trwa oczekiwanie na nowy paszport?

Mozesz tez wyslac xero starego paszportu, z tym ze jesli w momencie kiedy beda zamykali twojego case'a w NVC, paszport bedzie wazny mniej niz 6mcy to moga wyslac zapytanie o xero nowego paszportu...case bedzie on hold i dopiero jak im odeslesz xero zamkna case i przesla do Warszawy. Choc moze byc i tak, ze zamkna case bez wzgledu na date waznosci paszportu, odesla dokumenty do Wawy i w zawiadomieniu o interview zaznacza ze musisz miec nowy paszport na interview. Jesli chcesz byc w 100% pewny co zrobia to za-skype-uj do NVC i zapytaj ktora opcja jest najbardziej prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paszport czeka się miesiąc. Doczytałem że ta podwyższona opłata dotyczy tylko gdy ktos zagubił paszport :)

Ja jestem obecnie i tak na etapie czekania na zmianę zapłaty za AOS na PAID.

Dopiero będzie wysyłany AOS jak będę miał cover sheet. Jak dostaną DS-3032 będzie można zapłacić IV Bill... a potem dopiero wysłać DS-230. Zgadza się?

Więc może wystąpię o nowy paszport...w międzyczasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może wystąpię o nowy paszport...w międzyczasie :)

taka moja mala uwaga

w Polsce jest duzo latwiej wyrobic paszport niz za granica

w USA masz tylko pare konsulatow a papiery trzeba skladac i odbierac osobiscie

skoro i tak bedziesz potrzebowal nowy

to radze wyrabiac paszport w Polsce poki masz czas i urzad blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak najbardziej do urzedu paszportowego w miedzyczasie :)

Poza tym jak juz ci wkleja wize do paszportu to przez rok dziala ona jak zielona karta az do momentu kiedy dostaniesz plastik, wiec dobrze jest miec wazny paszport przynajmniej przez rok. Poza tym w US oplata za polski paszport to ok $115...wiec jak masz czas to rob w PL.

Tak jak NVC zarejestruje DS3032 to wystawi ci fakturke na $400, oplacisz to i znowu pojawi sie cover sheet ktory zalaczysz do pakietu DS230...w miedzyczasie kompletuj dokumenty: odpis aktu urodzenia, zaswiadczenie o niekaralosci (obie kartoteki zakreslone)

Na paszport czeka się miesiąc. Doczytałem że ta podwyższona opłata dotyczy tylko gdy ktos zagubił paszport :)

Ja jestem obecnie i tak na etapie czekania na zmianę zapłaty za AOS na PAID.

Dopiero będzie wysyłany AOS jak będę miał cover sheet. Jak dostaną DS-3032 będzie można zapłacić IV Bill... a potem dopiero wysłać DS-230. Zgadza się?

Więc może wystąpię o nowy paszport...w międzyczasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas oczekiwania na paszport wynosi 3-4 tygodni ale mozna go zdobyc w krotszym okresie czasu i to ten 10-letni :) nie placi sie wtedy nic wiecej a aby taka oplate jaka wynosi i oczywiscie trzeba sie zapytac o taka mozliwosc bo jak ktos pujdzie i powie ze chce miec ten paszport szybko to takie cos nie wystarcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...