Skocz do zawartości

Koniec Wizy 10 Letniej


rurka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. potrzebuje pomocy i mam nadzieje ze ktos sie orientuje i doradzi mi co zrobic. Moj tato planuje przyleciec do Usa 2 lub 3 miesiace przez zakonczeniem jego 10 letniej wizy w paszporcie. czy ktos sie orientuje czy moze miec jakies problemy dlatego ze waznosc jego wizy wygasa wkrotce. planuje tutaj zostac ok 5 miesiecy wiec wlasciwie wiza wygasnie mu w trakcie pobytu w usa. czy to prawda ze nalezy miec conajmniej 6 mcy wazna wize zeby go wpuścili. czy powinien sie starac o nowa wize w konsulacie w polsce? jesli ktos mial podobne doswiadczenie bardzo prosze o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda ze nalezy miec conajmniej 6 mcy wazna wize zeby go wpuścili. czy powinien sie starac o nowa wize w konsulacie w polsce?

a gdzies takie cos slyszala?bo mozna miec wazna wize i 1 dzien i zostac wpuszczonym i miec pobyt na max 6 miesiecy,,moze komus cos sie pokrecilo z paszportem ale wtedy taki ktos dostaje pobyt do waznosci trwania paszportu...

A czy zostanie wpuszczony to juz inna sprawa bo po 1 czy kiedys przekroczyl pobyt na tej wizie nielegalnie nawet 1 dzien?jesli tak to ta promesa nie jest wazna juz..

tak samo ile bywal w USA,kiedy byl ostatnio itp i to bedzie tez brane pod uwage ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi . jesli chodzi o przekroczenie wizy to jest to odrebna bardzo ineresujaca sprawa. Moj tata i jego brat rowniez byli tutaj 6 lat nielegalnie. Wjechali w 2000 roku po czym w 2006 wyjechali do Polski. Oboje zaryzykowali ponowna podróz do Usa i ku naszemu zdziwieniu obaj zostali wpuszczeni. Co na to powiecie? Nikt sie do niczego nie doczepił i nic nie zauwazyli. Moj tata wrocil tu tylko raz po czym po 5 miesiacach poleciał znow do Polski. Natomiast jego brat od 2006 roku przylatuje tutaj co rok i za kazdym razem jest wpuszczany bez zadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurka a co Ty na to ze teraz zostanie zatrzymany,anulowana zostanie wiza oraz dostanie ban na wjazd na teren USA?ciekawe prawda a prawdziwe jak kto co napisalas...

Twoj tata bedzie duzo ryzykowal i moze byc tak ze to bedzie jego ostatnia podroz do USA a jak nie bedzie wiz to bedzie miec zakaz wjazdu...

Bo to ze ludzie klamia,oszukuja i im sie udaje nie oznacza ze teraz tak bedzie,,szkoda ze nie czytalas pewnych artykolow o Paniach zakutych w kajdanki .

dobrze przeczytaj ten temat jak i o tych Paniach zatrzymanych:

http://www.usa.info.pl/board/Ostrzezenie-D...ych-t12513.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze duzo ryzykuje ale nie ma wyjscia. przesiedzial wize to teraz moze poniesc tego skutki. ewentualnie zostanie odeslany do kraju i tyle. chcialam tylko powiedziec ze takie rzeczy sie dzieja. wiem rowniez ze teraz zaostrzyli przepisy i jest wieksze prawdopodbienstwo ze jego oszustwo zostanie wykryte. pozyjemy zobaczymy. jesli znow go wpuszcza to napisze o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

WItam ponownie. Rzeczywiscie mojego tate deportowali. Maja teraz wszystkie dane w komputerach. nic sie juz nie ukryje, odrazu mu powiedzieli ze by 6 lat tu nielegalnie czego nie zauwazyli wogole jak przylatywał tu 2 lata temu. skonczyly sie żarty.Aresztowali do i siedzial w wiezieniu emigracyjnym do nastepnego lotu. Oprocz niego deportowali 5 innych polakow z tego samego samolotu. 1 chłopak był tu rok po roku przez 2 lata po 6 miesiecy. Zawsze wrócił w terminie. na lotnisku kazali mu udowodnic ze nie pracowal w Usa. WIadomo nie miał szans. Inna dziewczyna siedziala tu 6 miesiecy i zlozyla o przedluzenie wizy. Otrzymala odpowiedz negatywna i dostala 2 tyg na wyjazd z USA. WYleciala po tygodniu. Ale niestety kiedy wlatywala wczoraj rowniez zdecydowali o jej deportacji. Polacy pracujacy na lotnisku w Newark mowili mi ze bardzo duzo teraz osób zatrzymuja i deportuja. Nic sie nie ukryje juz. Ostrzegam wszystkim ktorzy planuja wlecice do usa mimo przekroczonego legalnego pobytu tutaj nawet 15 lat temu. szkoda nerwow swoich i swojej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...