Skocz do zawartości

Zaproszenie Notarialne


hciuku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć .. przepraszam jeżeli takie pytanie już było .. ale naprawdę szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Rozmawiałem z Ciotka ze stanów która chce mnie tam sprowadzić na wakacje w przyszłym roku, i tak sobie gadaliśmy o tym sprowadzeniu mnie

ale jest jeden problem .. ona nigdy nie wysyłała komuś Zaproszenia Notarialnego i nie ma pojęcia gdzie takie coś można załatwić. :P

Moje pytanie jest takie czy ktoś z was obecnych forumowiczów wie gdzie takie zaproszenie Notarialne można zdobyć ?

Dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Cześć .. przepraszam jeżeli takie pytanie już było .. ale naprawdę szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Rozmawiałem z Ciotka ze stanów która chce mnie tam sprowadzić na wakacje w przyszłym roku, i tak sobie gadaliśmy o tym sprowadzeniu mnie

ale jest jeden problem .. ona nigdy nie wysyłała komuś Zaproszenia Notarialnego i nie ma pojęcia gdzie takie coś można załatwić. :P

Moje pytanie jest takie czy ktoś z was obecnych forumowiczów wie gdzie takie zaproszenie Notarialne można zdobyć ?

Dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam ;)

Zaproszenie notarialne to tylko brzmi wielce ale nie jest.

Jest to normalne zaproszenie podpisane przez notariusza (kosztuje $1 dolara).

Podpis mozna dostac wszedzie gdzie jest notariusz (biuro podrozy, biuro sprzedazy nieruchomosci tam to kosztuje 1 dolara w banku gdzie ciotka ma

konto podpisza jej za darmo (notariusz bankowy). Druk mozna sciagnac z Internetu

http://www.uscis.gov/files/form/I-134.pdf

http://www.uscis.gov/files/form/i-134instr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac nadal jest w swiadomosci ze bez zaproszenia ani rusz ,,ze bez tego wiza nie bedzie wydana i ze ktos musi takie cos wyslac..Jakby zaproszenie tak pomagalo to 99% osob wychodzilo by z wiza ...

a na stronie Ambasady pisza takie cos:

Czy do uzyskania wizy turystycznej niezbędne jest zaproszenie? Mam znajomego, który jest posiadaczem zielonej karty, mieszka w USA od 10-ciu lat i mógłby mi je przysłać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

O: Dziękuję za ciekawe pytanie. W konsulacie w Warszawie wiele osób przedstawia poświadczone notarialnie zaproszenia od przyjaciół i rodziny z USA. Tymczasem zaproszenie nie jest wymagane i nie ułatwia uzyskania wizy! Konsul podejmuje decyzję w sprawie wizy w oparciu o sytuację osoby, która się o nią ubiega, nie zaś osoby zapraszającej. Innymi słowy osoba ubiegająca się o wizę powinna udowodnić, że posiada silne związki socjalno-ekonomiczne i rodzinne z krajem zamieszkania.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q3_2005.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tych zaproszeniach to bylo slychac juz w latach 80-90 tych odkad pamietam ;) pamietam ze kiedys byl dobry w tym interes wsrod firm posredniczacych..

Jak widac nadal czasami mozna takie cos uslyszec ze bez zaproszenia wizy nie bedzie lub tez aby nie isc na rozmowe bez zaproszenia,,jak widac od tamtego czasu duzooo sie zmienilo :P

ps ja sam mialem zaproszenie(bo nie bylo kogo sie spytac dodatkowo jak teraz np:na Forum) ale juz 2000 roku nie bylo nawet pytania czy Pan ma zaproszenie :D a padly pytania do kogo lece,.na ile czasu,co robie w Polsce i jak widac zakres pytan za duzo sie nie zmienil od tego czasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma żadnej różnicy? Bo mi się zawsze wydawało że zaproszenie w jakimś stopniu może pomóc... Czy myślice że w konsulacie wystarczy okazać dokument że uczę się w szkole (studium), pracować narazie nie pracuje...Czy myślice że to wystarczy żeby wykazać mój "silny związek" z Polską??? Zaproszenie już mam. Edit: tutaj pisze że zaproszenie jest potrzebne, http://www.wizy.pl/wizy/index.php?target=1...d=7〈=pl . Bardzo prosze was o odpowiedzi, dziekuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...